بیماری لیم و ریزش مو: آیا ارتباطی وجود دارد؟


بیماری لیم و ریزش مو را می توان با هم مرتبط دانست

برای شروع ، در این مقاله ، می توانید نحوه ارتباط بیماری لیم و ریزش مو را بیاموزید. دوم ، بیماری لایم یک بیماری جدی است که تشخیص آن دشوار است و حتی می تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این ، علائم آن علائم بیماریهای دیگر مانند ALS ، ریزش مو و بیماری ام اس (MS) را تقلید می کند. (در میان بسیاری دیگر)

علاوه بر این ، بیماری لایم و ریزش مو می تواند در اثر نیش یک کنه آلوده ایجاد شود. لیستی از علائم وحشتناک را با خود حمل می کند و راه بهبود طولانی است.

یکی از علائم بیماری لایم ریزش مو است.

بیماری لایم و ریزش مومطالعه موردی در مورد بیماری لایم و ریزش مو (آلوپسی)

مجله آمریکایی درماتوپاتولوژی اخیراً موردی از یک پسر 21 ساله توصیف کرد که در ناحیه سر دچار گزش کنه شد. این مورد از بیماری لایم منجر به ریزش مو و آلوپسی بدون زخم می شود که برخی از آنها به عنوان طاسی یاد می کنند.

آلوپسی نیش کنه بدون زخم به صورت تکه هایی ظاهر می شود و به پوست سر ظاهری “شب پره خورده” می دهد. کسانی که آن را دارند از ضایعات ندولار و اغلب آغشته به خون رنج می برند. در کنار این ، آنها درد ، تورم و خارش را تجربه می کنند. آلوپسی بدون اسکار با گزش کنه همراه است. با این حال ، حتی اگر نیش کنه گزارش نشده باشد. این شرط نباید کنار گذاشته شود

تصویر زیر یک مورد واقعی از آلوپسی بدون زخم را نشان می دهد. این مورد با کشیدن موی بیمار پیچیده تر شد. این به دلیل یک بیماری اضافی به نام لیکن سیمپلکس مزمن بود. در این وضعیت ، پوست چرب ، قهوه ای و چرمی در اثر خراش زیاد ایجاد می شود که در اثر خارش شدید ایجاد می شود.

به علاوه ، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد بیماری لیم و ریزش مو وجود دارد. علاوه بر این ، محققان معتقدند این اتفاق می افتد زمانی که بدن واکنش قوی به بزاق کنه نشان می دهد ، که باعث می شود بدن رقیق کننده خون ، ضد التهاب و مواد شیمیایی تنظیم کننده سیستم ایمنی را به عنوان پاسخ تولید کند.

سه مرحله بیماری لایم

بیماری لایم دارای سه مرحله مجزا است.

اول ، هنگامی که فرد گاز گرفته می شود ، در مرحله “اولیه ، محلی” قرار دارد. در این مرحله ، بیماری در سراسر بدن گسترش نیافته است.

پس از آن ، باکتری های بیماری لایم در سراسر بدن پخش می شوند. این مرحله به عنوان مرحله “افشای اولیه” شناخته می شود.

سرانجام ، بیماری از مرحله “انتشار دیرهنگام” عبور می کند. اینجاست که بیماری لایم در سراسر بدن گسترش یافته است.

هنگامی که لایم مزمن می شود ، باکتری های آن در کوچکترین نقاط از سیستم ایمنی پنهان می شوند و سازگار می شود و راههای جدیدی برای زنده ماندن پیدا می کند. برای از بین بردن باکتری های لایم ، ما باید بیوفیلمی را که میزبان باکتری در آن پنهان است ، با استفاده از آنزیم های خاص ، گیاهان ، ویتامین C و روش های دیگر باز کنیم.

آیا در خطر بیماری لایم هستید؟

علاوه بر این ، افرادی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند ، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری لیم هستند. علاوه بر این ، شناخته شده است که لایم در مناطق خاصی پایدار است ، بنابراین ضروری است که بدانید آیا شما در منطقه ای زندگی می کنید یا در حال سفر به منطقه لایم هستید.

فعالیت هایی که شما را در معرض بیماری لایم قرار می دهد

بنابراین ، اگر زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانید ، از فعالیت هایی مانند باغبانی ، پیاده روی ، شکار و غیره لذت می برید. ممکن است در معرض ابتلا به بیماری لایم باشید. این امر به ویژه در صورتی که در منطقه ای معروف به مناطق بیماری لایم هستید یا در حال عبور از میان علف های بلند هستید صادق است.

علاوه بر این ، حیوانات خانگی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند یا با چنگال بازی می کنند ، ممکن است کنه های بدن خود را به خانه بیاورند.

تشخیص بیماری لایم و علت ریزش مو

علائم اولیه بیماری لایم:

خستگی

سردرد

راش

تب

عرق می کند

لرز

درد عضلانی

دردهای مفصلی

گردن درد

مشکلات خواب

علائم بیماری مزمن لایم

تلاش بیشتر

دردهای مفصلی

درد عضلانی

درد بیشتر

مشکلات خواب

شناختی

نوروپاتی

افسردگی

مرتبط با قلب

سردرد

بیماری لایم و ریزش مو شرایط سختی برای تشخیص و تشخیص هستند.

این امر به ویژه در صورتی که تا به حال تیک ندیده اید یا اگر کنه ای را برداشته و قبل از رتبه بندی دور انداخته اید ، صادق است. کنه ها اندازه یک سر سوزن هستند ، بنابراین مشاهده و تشخیص آنها دشوار است.

بیماری لایم در مراحل اولیه خود باعث ایجاد بثورات پوستی در ناحیه محل گزش می شود. علائم شبه آنفولانزا و درد مفاصل نیز به احتمال زیاد ایجاد می شوند. در طول مسیر ، علائمی مانند آرتریت مزمن و سایر علائم عصبی رخ می دهد.

بیماری لایم یک موضوع بسیار سوء تفاهم است ، یک پزشک متخصص لایم پیدا کنید تا در کنار شما به شما کمک کند.

تشخیص دقیق بیماری لایم دشوار است و همه پزشکان آنچه را که می توانند یا نمی دانند انجام نمی دهند. بیماری لایم یک موضوع سوءتفاهم است. بنابراین ، شما باید تکالیف خود را انجام داده و بیماری لایم را به تنهایی انجام دهید.

من می دانم که این خلاف همه آنچه شما در مورد پزشکان معتقد هستید ، اما با گذشت زمان خواهید دید که این یک واقعیت است. شما تنها فردی هستید که می تواند و منجر به بهبود شما می شود.

بیماری لایم بدون گزش کنه؟ داستان من را بخوانید

اول ، من از بیماری لایم رنج می بردم اما هرگز توسط کنه گزیده نشده ام. پس از مدتی مبارزه با مشکلات تیروئید و خستگی آدرنال ، به حدی رسیدم که احساس کردم دوباره گیر کرده ام و به سلامتی خود ادامه نمی دهم. اگرچه دمای بدن من به حالت عادی (37 درجه) بازگشته بود و غدد فوق کلیوی و تیروئیدم به میزان قابل توجهی بهبود یافته بود ، اما همچنان احساس خستگی می کردم.

من شروع به حفاری عمیق تر کردم و متوجه شدم که برخی از عفونت ها را دارم: بیماری لیم ، بورلیوز و اپستین بار. من برای درمان در یک کلینیک سم زدایی به ایالات متحده رفتم که سه ماه به طول انجامید. پس از درمان سم زدایی ، من همچنان خود را با روال سلامتی خود وفق دادم. درمان ازن را اضافه کردم و تصمیم گرفتم برای بهبود سلامتی و انرژی کلی به کشوری آفتابی و گرمتر بروم.

اجازه ندهید پزشکان به شما بگویند همه چیز در ذهن شماست ، تا زمانی که مشکل و راه حل آن را پیدا نکردید ، عمیق تر عمل کنید.

پزشکان اغلب از شکایت از خستگی می خندند. معمولاً ، زیرا آنها نمی توانند تشخیص دقیقی در کتابهای پزشکی خود پیدا کنند ، گاهی اوقات این بیماری به عنوان یک بیماری روان تنی در نظر گرفته می شود (آنها ادعا می کنند که همه اینها در سر شماست). ما مشروط شده ایم که به پزشکان اعتماد کنیم و به سالهای تحصیل آنها احترام بگذاریم ، اما حتی پزشکان هم اشتباه می کنند ، آنها معصوم نیستند.

هرگز تسلیم نشوید و به جستجوی خود ادامه دهید تا زمانی که پزشكی را پیدا كنید كه شما را جدی گرفته و به اندازه كافی به شما كمك می كند تا در یافتن راه حل ها به شما كمك كند. از بسیاری جهات ، شما با شرایطی روبرو هستید که باید تحقیقات خود را انجام دهید – به هر حال ، بدن شماست ، نه پزشک شما.

در حالت ایده آل ، آنها باید به شما و آنچه که تجربه می کنید گوش دهند ، شما را باور کنند و سپس راه حل هایی را ارائه دهند. به خاطر داشته باشید ، به نفع شماست که بر شفا و پاسخها اصرار داشته باشید. اگر پزشک شما آنچنان که انتظار دارید نگران سلامتی شما نیست ، پیش بروید و نظر دوم ، سوم ، چهارم ، حتی صدم را جویا شوید!

تحقیقات جدید بیماری لایم

تحقیقات نشان می دهد که بیماری لایم می تواند از راه های دیگر به غیر از گزش مستقیم کنه منتقل شود. اکنون اعتقاد بر این است که بیماری لایم می تواند از طریق رابطه جنسی ، با خوردن گوشت آلوده به بیماری لایم یا کنه هایی که به قدری کوچک هستند که شما نمی توانید آنها را ببینید ، منتقل شود.

همانطور که با پزشک برای درمان بیماری لایم کار می کنید ، مدافع سلامت خود باشید.

تحقیقات خود را انجام دهید زیرا شما تنها خالق فرآیند بهبودی خود هستید و فقط به پزشک برای حل مشکلات خود اعتماد نکنید – احتمالاً این کار را نمی کند.

به یاد می آورم زمانی که بسیار مریض و خسته بودم ، با این حال دریافت حمایت مورد نیاز از دوستان و خانواده ام دشوار بود زیرا اکثر آنها وضعیت من را درک نمی کردند.

این یک فرایند بسیار تنها است ، که شما باید آن را به تنهایی طی کنید ، اما هرگز تسلیم نشوید. یک جنگجو باشید.

اگر می خواهید 55 علت ریزش مو را بخوانید ، حتما این پیوند را بررسی کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و داشتن یک سبک زندگی جامع ، اینجا را کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید