تأثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم – دکتر رویا خادمیان


1622780949641142680 - تأثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

تاثیر مصرف آووکادو بر کاهش چربی شکم

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن روزانه یک آووکادو می تواند به توزیع مجدد چربی شکم به شیوه سالم کمک کند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه ایلینویز در Urbana-Champaign انجام شده است ، 105 بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق در آزمایشی شرکت کردند که طی آن یک وعده آووکادو در روز به مدت 12 هفته خوردند.

هدف ما کاهش وزن نبود ؛ ما علاقه مند بودیم که خوردن آووکادو در مورد چگونگی ذخیره چربی در افراد چه می کند. “

چربی بدن نقش مهمی در سلامتی دارد. دو نوع چربی در ناحیه شکم وجود دارد: چربی که درست زیر پوست جمع می شود و چربی زیر جلدی نامیده می شود و چربی که در عمق شکم تجمع می یابد ، معروف به چربی احشایی است که اندام های داخلی را احاطه کرده است.

خان افزود که چربی عمقی احشایی یکی از عوامل ایجاد دیابت است ، بنابراین ما علاقه مند بودیم ببینیم آیا نسبت چربی زیر جلدی به چربی احشایی با مصرف آووکادو تغییر می کند یا خیر.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یک گروه یک وعده غذایی حاوی آووکادوی تازه دریافت کردند و گروه دیگر یک وعده غذایی حاوی تقریباً مواد و کالری یکسان ، اما بدون آووکادو دریافت کردند.

در آغاز و پایان 12 هفته ، محققان میزان چربی شکم و تحمل گلوکز شرکت کنندگان ، متابولیسم و ​​نشانگرهای دیابت را اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند افرادی که از آووکادو به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کردند ، سطح چربی احشایی کمتری داشتند ، چربی ای که می تواند به شدت با افزایش خطرات سلامتی مرتبط باشد.

“در حالی که مصرف روزانه آووکادو تحمل گلوکز را تغییر نمی دهد ، آنچه ما آموخته ایم این است که رژیم غذایی روزانه حاوی آووکادو بر نحوه ذخیره چربی در بدن به نحوی که برای سلامتی مفید است تأثیر می گذارد ، اما مزایای خود را دارد.” ایلینوی استاد ، عمدتا برای زنان بود.

افرود: “این مهم است که نشان دهیم مداخلات غذایی می تواند توزیع چربی را تعدیل کند. ما متوجه شدیم که مزایای آن فقط در زنان مشهود است ، که نشان دهنده نقش بالقوه جنسیت در پاسخ به مداخلات رژیم غذایی است.”

محققان امیدوارند با انجام یک مطالعه ، کلیه وعده های غذایی روزانه را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند و علائم اضافی سلامت روده و سلامت جسمانی را مورد بررسی قرار دهند تا تصویری کاملتر از اثرات متابولیکی مصرف آووکادو به دست آورند و دلایل تفاوت بین جنس ها را مشخص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید