تایید و تکذیب تنش آبی در تهران; اعداد چگونه حقیقت را نشان می دهند؟ (فیلم)


عصر ایران است. زینب رحیمی _ تا پایان مهرماه 1401 ذخایر پنج مخزن تهران 352 میلیون مترمکعب بود که با توجه به مصرف سه میلیون مترمکعب آب در تهران، گفته می شود این میزان آب تنها برای سه ماه از سال 1390 کافی خواهد بود. مصرف تهران.

بدون شک تهران در وضعیت تنش آبی قرار دارد. سخنگوی صنعت آبفا همچنین اخیرا تاکید کرد که میزان آب سدها برای سه ماه کافی است. امید مدیران به بارندگی های پاییزی است اما اولین ماه پاییزی با کمبود محسوس بارندگی به پایان رسید.

بحران آب در تهران محصول چند روز یا چند ماه اخیر نیست. در دو سال گذشته این استان نیز مانند بسیاری از استان های ایران کمتر از حد نرمال بارندگی داشته است. بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، کمبود بارندگی در تهران حداقل تا نیمه اول آذرماه ادامه خواهد داشت. پیش بینی می شود بارش ها از نیمه دوم پاییز تا فصل زمستان نرمال باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در هفته گذشته ضمن اشاره به وضعیت مخازن سدهای تامین آب تهران، به کفایت آب موجود برای 100 روز شهر تهران اشاره کرد که البته این شرکت طی تکذیبیه ای این موضوع را تکذیب کرد، اما روز 13 آبان ماه ، 1401، وزیر. این کشور همچنین به کمبود آب پشت سدها اشاره کرد و احتمال سهمیه بندی آب در تهران را برجسته کرد.

بحران آب در چند سال گذشته به یکی از مهم‌ترین بحران‌های زیست‌محیطی در ایران تبدیل شده است و آثار منفی آن را می‌توان در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید