تخم های تیم و سبد گم شده!


به گزارش ایسنا، مهمترین پنجره بازی های ملی برای ایران تنها با انجام یک بازی به پایان می رسد تا شاگردان اسکوچیچ ضعیف ترین تمرین ادوار گذشته را به نام خود ثبت کنند!

در سال جام جهانی زمستانی و به تعویق افتادن مسابقات مقدماتی جام جهانی به دلیل اپیدمی تاج، تیم های ملی پس از قرعه کشی این رویداد بزرگ تنها دو پنجره برای بازی در مسابقات مقدماتی خود داشتند که اولین آن در ژوئن بود. . پنجره دوم بازی های ملی از 28 شهریور تا 5 مهرماه برگزار می شود. در بهترین حالت، تیم ها فقط می توانند دو بازی انجام دهند و پس از آن دیگر جایی برای تیم ها باقی نمی ماند. آن را به قطر می آورند.

با این حساب تیم ملی توانست متمرکزترین و بهترین اردوی خود را در خرداد ماه برگزار کند و تاریخ آن کمپ عجیب تر می شد. فدراسیون فوتبال از اولین روزهای شناسایی رقیب ایران در جام جهانی، مذاکراتی موازی با کشورهای مختلف برای برگزاری یک بازی دوستانه داشت تا در نهایت به گزینه های مورد نظر برسد. کانادا، نیوزلند، آلبانی، هندوراس، کاستاریکا، سنگال و چند کشور دیگر از جمله گزینه های فدراسیون فوتبال ایران برای رایزنی بودند.

تخم مرغ برای تیم ملی در سبد کانادا

از میان تمامی گزینه های موجود در اختیار فدراسیون فوتبال، کانادا خوش شانس ترین کادر فنی ایران بود و در نهایت تصمیم گرفته شد به جای اردو زدن و دیدار با کشورهایی مانند نیوزلند، آلبانی و یا کمتر کشورهایی مانند عمان و کشورهای آفریقایی، ایران را به قطر منتقل کند. به نظر نمی رسد رقبای ایران نیازی به رفتن به آمریکای شمالی و دیدار با کشورهای منطقه داشته باشند.

بنابراین تیم ملی تمام تخم های خود را در سبد کانادا گذاشت و روی دیدار با این تیم و دو یا سه کشور دیگر در شمالی ترین نقطه قاره تمرکز کرد. ابتدا همه چیز خوب پیش می رفت، اما خرابکاری و لابی ضد ایرانی در کانادا منجر به نابودی نقشه های ایران شد.

بن بست در کانادا

دولت کانادا که از روز اول با این بازی مخالف بود، در ابتدا بازی دوم و سوم با ایران را مسدود کرد و در شهرهای خود استادیوم هایی را برای مذاکره با اکوادور، هندوراس، کاستاریکا و سایر کشورهای منطقه در اختیار ایران قرار نداد. .

سپس کانادا در اقدامی غیرحرفه ای و غیرورزشی، دیدار مقابل ایران را به دلایلی به اصطلاح «ژئوپلیتیک» لغو کرد، بنابراین در آستانه صدور روادید این کشور، اردوی تیم ملی لغو شده و تیم ملی ابتدا تمامی گزینه های موجود را در اختیار خواهد داشت. او در موقعیتی نامطمئن قرار گرفت.

تخم های تیم و سبد گم شده!

با امیدهای واهی به قطر سفر کنید

با اتفاقی که در کانادا رخ داد، تیم ملی در قطر با سبد خالی باقی ماند که دیگر برای مسابقه در دسترس نبود. ملی پوشان بدون هماهنگی دیداری دوستانه راهی قطر شدند. همان روزها بود که خبر بازی دوستانه با اروگوئه رسید.

اروگوئه می‌توانست قوی‌ترین رقیب تدارکاتی تیم ملی در دهه‌های اخیر باشد، اما مشکل بزرگ برگزاری مسابقه مقابل این کشور در آمریکای جنوبی و پایتخت اروگوئه بود، جایی که ایران باید 30 ساعت سفر می‌کرد.

اسکوچیچ با سفر به اروگوئه مخالف است

با یافته های اسکوچیچ تصمیم بر این شد که علیرغم میل طرفین، دیدار مقابل اروگوئه لغو شود زیرا سرمربی تیم ملی نمی خواست تیمش حدود 60 ساعت در این سفر دو طرفه بماند و خستگی مضاعف با احتمال آسیب دیدگی داشته باشد. به تیم ملی ایران. به خصوص اکنون که پیشنهادهای خوبی در قطر ارائه شده است.

تمرکز بر کشورهای آفریقایی

الجزایر، کامرون، کنگو، آفریقای جنوبی و چند کشور آفریقایی دیگر تیم هایی بودند که ایران برای بازی با آنها مذاکره کرد. تیم ملی همچنین می خواست دو بازی دوستانه با این کشورها انجام دهد. کشورهایی که اسکوچیچ در ابتدا آنها را رد کرد، زیرا شبیه رقبای تیم ملی در جام جهانی نبودند.

زمانی که برنامه های فدراسیون فوتبال جلو نرفت، چاره ای جز برگزاری بازی دوستانه نبود. از این میان، تنها مذاکرات با الجزایر خوب پیش رفت و سرمربی تیم گفت که سعی خواهد کرد بازیکنان جوان و با تجربه کمتری را مقابل ایران بیاورد.

عمان نیز ایران را رد کرد

ملی پوشان بازی مقابل الجزایر را به هر نحو ممکن نهایی کردند اما همچنان به دنبال بازی دوم دیگری بودند. فدراسیون به عمان و برانکو ایوانکوویچ رفت تا در دیدار دوم مقابل کشوری که در فوتبال چندان قدرتمند نیست، بازی کند اما عمانی ها که بازی خود را با نیوزلند هماهنگ کرده بودند به ایران پاسخ منفی دادند.

جالب اینجاست که نیوزلند می توانست در این پنجره از مسابقات ملی حریف ایران باشد اما اسکوچیچ آنها را برای بازی دوستانه مناسب ندانست و نیوزلند که می توانست در مرحله پلی آف به جام جهانی صعود کند حریف عمان شد. ایران را شکست داد.

در نهایت، قرار دادن همه تخم‌ها در یک سبد باعث شد تیم ملی تنها یکی از چهار گزینه بازی را در این پنجره هماهنگ کند و ممکن است این فرصت از دست رفته در قطر را برای چند ماه دیگر از دست بدهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید