ترس از جریمه های سنگین به اریکسون آسیب رساندارزش سهام اریکون به دلیل نگرانی سرمایه گذاران از احتمال جریمه های سنگین تری برای شرکت مخابرات پس از آغاز تحقیقات سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص رسوایی فساد مالی این شرکت عراقی کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، سازمان های آمریکایی پیش از این تحقیقات جداگانه ای از این شرکت سوئدی انجام داده اند که منجر به جریمه یک میلیارد دلاری در سال 2019 برای رفع تخلفات این شرکت در عراق شد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تحقیقاتی را درباره رشوه دادن اریکسون به گروه تروریستی داعش در عراق آغاز کرده است.

تحلیلگران جفری گفتند: “ما معتقدیم که مجموع جریمه هایی که اریکسون در این دور از تحقیقات پرداخت خواهد کرد، احتمالاً با توجه به نقض قرارداد و فسادی که در عراق رخ داده است، بیشتر از جریمه قبلی خواهد بود.” خیلی خوب. “

این رسوایی که در ماه فوریه فاش شد، با تحقیقات خود اریکسون در سال 2019 مرتبط بود که نشان داد او به گروه تروریستی داعش در عراق پول پرداخت کرده است.

اگرچه این پیشرفت در دولت فعلی اتفاق نیفتاد، اما اریکسون گزارش کاملی را به وزارت دادگستری ایالات متحده ارائه نکرد که منجر به تحقیق در مورد این شرکت شد.

سرمایه گذاران ناراضی به اخراج اعضای هیئت مدیره Eriscon رأی دادند. اعضای هیئت مدیره ممکن است شخصاً مسئول اقدامات خود باشند.

سهام اریکسون در روز جمعه 2.5 درصد سقوط کرد. این شرکت در ماه فوریه یک سوم ارزش بازار خود را از دست داد. تحلیلگران می گویند اگرچه جریمه نهایی در ارزش فعلی سهام لحاظ می شود، اما تا زمان توافق بر قیمت سهام این شرکت تاثیر منفی خواهد داشت.

به گزارش رویترز، تحلیلگران بر این باورند که بعید است در سال جاری توافقی حاصل شود و احتمالاً معامله 6.2 میلیارد دلاری اریکسون برای خرید شرکت ارتباطات ابری آمریکایی Vonage را مسدود خواهد کرد.

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید