ترس های رایج از تغییر شغل و نحوه غلبه بر آنها – ون تس


دلایل ترس از تغییر شغل، ترس از ترک کار، ترس از تغییر شغل

دلایل ترس از تغییر شغل

چرا بسیاری از مردم از تغییر شغل می ترسند؟

ترس از تغییر شغل کاملا طبیعی است، زیرا یک نقطه عطف بزرگ در زندگی است و با آینده نامشخص و شغل جدید همراه است. این استرس و اجازه ندهید این مانع پیشرفت شما شود.

تغییر شغل یکی از استرس زاترین موقعیت های زندگی است که می تواند بسیار استرس زا باشد، اما همین. ترس از تغییر شغل در بیشتر موارد از پیشرفت و تغییرات مثبت در زندگی جلوگیری می کند.

ترس از تغییر شغل تقریباً برای اکثر افرادی که به دنبال شغل جدید هستند و در زندگی خود تغییراتی ایجاد می کنند، یکسان است. اما نباید اجازه دهید این استرس و اضطراب مانع تغییرات مثبت در زندگی شما شود.

تغییر شغل یک تصمیم بسیار مهم در زندگی است که می تواند فرصتی برای یادگیری مهارت های جدید، گسترش ارتباطات و تغییر رزومه باشد.

معمولاً دلایل شخصی برای تغییر شغل عبارتند از: خستگی از شغل فعلی، پیگیری علایق شخصی، حقوق بیشتر، محیط کاری بهتر، ناسازگاری با همکاران، کسب تجربه جدید و ….

دلیل ترس از تغییر شغل

جویندگان کار برای یافتن شغل مناسب باید سخت تلاش کنند. اگر درخواست یا نامه یکسانی را برای همه شرکت‌ها ارسال کنید، اگر یکی از شرکت‌ها پاسخ ندهد، شرکت‌های دیگر احتمالاً همین رویه را دنبال خواهند کرد.

قبل از درخواست برای یک شغل، باید زمان خوبی برای درک ارزش ها و نحوه هماهنگ کردن شرکت خود داشته باشید تا بتوانید ابتکار عمل را به دست بگیرید.

اگر بعد از این همه تلاش جوابی دریافت نکنید، ممکن است دلسرد شوید و عزت نفستان کاهش یابد. با این حال، باید کاملاً به برنامه کاری خود متعهد باشید و همیشه به پویایی کار خود توجه ویژه داشته باشید و برنامه های جایگزین را از قبل برنامه ریزی کنید.

همیشه زمان خواهید داشت تا در آینده کاستی های برنامه خود را اصلاح کنید. پس نیازی نیست از همان ابتدا به عیوب و مشکلات احتمالی فکر کنید، زیرا تنها نگرانی های بی مورد را برای شما افزایش می دهد.

عدم اطمینان در مورد موقعیت شغل جدید

اگر تصور درستی از موقعیت و شغلی که می خواهید برای آن درخواست دهید ندارید، به احتمال بسیار زیاد توصیه نامه مناسبی ارائه نمی دهید. شما باید برای شغلی درخواست دهید که بتوانید به خوبی از پس آن برآیید، بسته به مهارت و علایقتان.

عدم اطمینان در مورد یک موقعیت جدید می تواند استرس زا و سرکوب کننده باشد. اگر در مورد مهارت ها و ویژگی های خود اطلاعات کافی ندارید، بهتر است در این مورد با دوستان و همکاران خود صحبت کنید تا از دیدگاه ها و نظرات آنها در مورد توانایی های خود مطلع شوید.

ترس از امتناع از مصاحبه شغلی

تنها چیزی که می تواند دردناک تر از نادیده گرفتن درخواست شغلی شما باشد، دعوت شدن به مصاحبه شغلی، گوش دادن به صحبت های شما و سپس رد شدن است.

رد مصاحبه شغلی مانند شکستن رویای یک فرد است، به خصوص اگر برای شغل رویایی خود درخواست داده باشد.

ترس از تسلیم شدن متأسفانه هنگام جستجوی کار اجتناب ناپذیر است، اما باید به خاطر داشته باشید که با وجود شکست فعلی، در نهایت می توانید با ایجاد تغییرات و ارتقای مهارت ها و استفاده از تجربیات فعلی، موقعیت شغلی مناسبی پیدا کنید.

اگر وارد بازی نشوید هرگز برده نخواهید شد، اگر کاری نکنید هرگز شغلی نخواهید داشت. مطمئن باشید که رد مصاحبه شغلی درس های مهم زیادی به شما می دهد.

ترس از تغییر شغل، ترس از تغییر شغل، دلایل ترس از تغییر شغل

دلایل ترس از تغییر شغل

ترس از برچسب ناتوانی در غذا خوردن

جویندگان کار ممکن است به دنبال تغییر کامل شغل باشند یا بخواهند موقعیت بالاتری کسب کنند، که هر دو می توانند استرس زا باشند زیرا تجربیات جدیدی در انتظار شماست.

ترس از ناشناخته ها کاملاً طبیعی است، مخصوصاً وقتی می خواهید کارهای خوبی انجام دهید. تغییر شغل می تواند باعث شود شب ها زیاد از خواب بیدار شوید. اصلا به حرف دیگران گوش نده که می گویند از آن بهره ای نمی بری، از توانایی های درونی تو آگاه نیستند. فقط شما به عنوان والدین می توانید مطمئن باشید. نفروخت

گذشته شغلی

امروزه، به لطف ضبط الکترونیکی، حتی حضور فزاینده در رسانه های اجتماعی می تواند به راحتی به سوابق شخصی و مشکلاتی که در گذشته داشته است دسترسی داشته باشد. وقتی به مصاحبه می روید، با یک جستجوی ساده می توانند فعالیت های شما در شبکه های اجتماعی را پیدا کنند.

انتخاب های اشتباهی که در گذشته انجام داده اید ممکن است شما را تعیین نکند، اما در بیشتر موارد به زمان حال شما مربوط می شود. اگر در گذشته اشتباهی مرتکب شده اید، بهتر است با خودتان صادق باشید و از آن درس بگیرید.

ترس از ترک کار، ترس از تغییر شغل، عوامل ایجاد ترس از تغییر شغل

من از تغییر شغل می ترسم

آنها به شما پول نمی دهند

داشتن یک شغل رویایی بیشتر از یک حقوق است، اما نمی توانید به طور کلی از حقوقی که می خواهید صرف نظر کنید. شما باید با حقوق خود هزینه های روزانه اعم از غذا، تفریح، استقلال مالی، پرداخت وام های مختلف و … را پرداخت کنید.

زمانی که به دنبال کار جدید هستید، بهتر است از سایت های مرجع اطلاعات کافی در مورد حقوق دریافتی خود کسب کنید.

اگر مذاکره کننده خوبی نیستید یا مهارت های منحصر به فردی ندارید، نمی توانید در مورد حقوقی که می خواهید مذاکره کنید و باید با همان حقوقی که ارائه می شود کنار بیایید. همیشه سعی کنید اهداف خود را بالاتر از حقوق خود قرار دهید و وارد شغلی شوید که می تواند با افزایش مهارت و تجربه، حقوق شما را بهبود بخشد و افزایش دهد.

ترس از تنها گذاشتن کارفرما

افرادی که رابطه بسیار خوبی با کارفرمای خود دارند و سال ها با آن کار کرده اند، به سختی می توانند کارفرما را ترک کنند و کارفرما را تنها بگذارند.

اما باید بدانید که وفاداری به خودتان بسیار مهمتر از وفاداری به کارفرماست. اگر می خواهید علایق شخصی خود را دنبال کنید و به دنبال رشد شغلی و درآمد باشید، باید از شر این نوع ترس خلاص شوید.

ترس از تغییر شغل، ترس از تغییر شغل، دلایل ترس از تغییر شغل

عوامل ایجاد ترس از تغییر شغل

عادت کردن به کار فعلی

اگر زمان زیادی را صرف جستجوی شغل می کنید، هویت شما با شغل فعلی شما گره خورده است. وابستگی و عادت به کار و محیط کار، فکر کردن به تغییر شغل را استرس زا می کند و احساس می کنید با این تصمیم هویت خود را از دست خواهید داد.

برای غلبه بر ترس های خود، باید آنها را شناسایی کرده و نقاط قوت و منزلت خود را شناسایی کنید تا عزت نفس خود را افزایش دهید. از خود بپرسید که آیا این شغل شایسته شماست یا می تواند شما را بهبود بخشد؟ شما باید جایی باشید که بتوانید از مهارت های خود نهایت استفاده را ببرید.

ترس از شکست

ترس از شکست می تواند باهوش ترین و تواناترین افراد را ناامید کند. ترس از شکست در یک شغل جدید می تواند باعث شود فرصت های زیادی را از دست بدهید.

برای غلبه بر این ترس، باید در مورد وظایف کاری که می خواهید انجام دهید و مهارت هایی که نیاز دارید تحقیق کنید و بررسی کنید که تا چه حد با مهارت های شما مطابقت دارند یا چه مهارت هایی را باید یاد بگیرید. دانستن مهارت ها و توانایی های مناسب می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و موقعیت جدید شما را به پلی برای موفقیت و پیشرفت تبدیل کند.

ترس از ورود به محیط جدید

افرادی که آماده تحمل شرایط سخت فعلی هستند اما شغل خود را تغییر نمی دهند زیرا افکار منفی آنها را از دیدن فرصت های بهتر باز داشته و فکر می کنند ممکن است در شغل جدید خود نیز با همین مشکلات روبرو شوند.

افرادی که به محیط کار فعلی عادت کرده اند و در محیط کار خود با همه احساس راحتی و آشنایی دارند در واقع به امنیت روانی در کار خود دست یافته اند و نمی خواهند این آرامش و ثبات روحی را از دست بدهند.

البته ورود به محیط کاری جدید و ناآگاهی از محیط و قوانین، بازگرداندن روابط قدیمی را با مشکل مواجه می کند. قرار گرفتن در یک محیط ناآشنا برای همه ترسناک است. اما نباید اجازه دهید این مشکل شما را از تغییر شغلی که می تواند به شما در پیشرفت کمک کند باز دارد.

مجموعه: گروه روانشناسی Bitotech

دیدگاهتان را بنویسید