تزریق پرکننده (ژل) ، چربی و پروتز لب برای صاف و حجم دادن به لب ها


داشتن لبهای بزرگ و برجسته همیشه به عنوان یکی از عناصر زیبایی شناخته شده است. لب ها را با پروتز بزرگ کنید یا تزریق ژل یا تزریق چربی لب ها را حجیم و برجسته می کند و زیبایی کل صورت را افزایش می دهد. به خصوص افرادی که لب های تنگ دارند می توانند از این روش ها سود ببرند. زمان بهبودی پس از بزرگ شدن لب بسیار کوتاه است ، بنابراین این روش یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش زیبایی صورت است.

زیبایی و ظاهر لب ها برای بسیاری از زنان و حتی مردان یک موضوع بسیار مهم است. با افزایش سن ، میزان استروژن کاهش می یابد و بنابراین با گذشت زمان لب ها به تدریج حجم خود را از دست می دهند و کوچک می شوند. بزرگ کردن لب ها با تزریق ژل و تزریق چربی و ایمپلنت می تواند ظاهر لب ها را بهبود بخشد و با ظاهری کاملا طبیعی ، لب های تنگ را حجیم و شکننده کند. در کلینیک تناسب اندام رازی ، روش های تزریق چربی ، تزریق ژل (فیلر) و کاشت لب انجام می شود تا بر اساس جدیدترین روش های روز لب های شما برجسته شود. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره ها تماس بگیرید ؟ لطفا تماس بگیر.

نامزدهای ایده آل برای بزرگ کردن لب


بزرگسالان در هر سنی می توانند کاندید مناسبی برای بزرگ کردن لب باشند. افرادی که به طور طبیعی لب های نازک دارند یا لب هایشان به دلیل افزایش سن کوچک شده است ، نتایج بسیار خوبی از این عمل خواهند گرفت. همه افرادی که مایل به انجام عمل جراحی بزرگ کردن لب هستند باید از سلامت کامل برخوردار بوده و انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج عمل داشته باشند.

اقدامات قبل از عمل


بیماران قبل از انجام عمل جراحی بزرگ کردن لب باید از دستورالعمل های پزشک پیروی کنند. در مواردی که قرار است لیپوساکشن یا جایگزینی لب انجام شود ، بیماران باید:

  • چند هفته قبل از عمل ، مصرف برخی داروها ، داروهای گیاهی و ویتامین ها را متوقف کنید.
  • شب قبل از عمل ، از خوردن یا نوشیدن مایعات بعد از 12 ظهر خودداری کنید.
  • وقتی به کلینیک می روید ، لباس های گشاد و راحت بپوشید.
  • هنگام مراجعه به کلینیک ، از آرایش و استفاده از جواهرات و لنز خودداری کنید.

انواع روش های تقویت لب


بسته به نیازها و اهداف بیمار ، می توان از روش های مختلف برای بزرگ شدن لب ها استفاده کرد تا بیمار به ظاهر دلخواه برسد. روشهای موجود عبارتند از:

پروتز لب

پروتز لب (ایمپلنت) یکی از روش های جدید برای بزرگ شدن لب است.

مزایای پروتز

ایمپلنت یا ایمپلنت لب یک روش دائمی تقویت لب است که نتایج قابل توجه و قابل مشاهده ای نسبت به ژل های تزریقی دارد و بنابراین گزینه مناسبی برای بیمارانی است که به طور طبیعی لب های تنگ دارند. مزیت اصلی این روش این است که نتایج دائمی است در حالی که ژل های تزریقی موقتی هستند و پس از مدتی جذب بدن می شوند.

جراحی پروتز لب

جراحی تعویض لب نسبتاً ساده است و انجام آن حدود یک ساعت طول می کشد. پزشک ابتدا یک برش کوچک در لب ایجاد می کند. در بیشتر موارد ، برش هایی در گوشه لب ایجاد می شود. البته بسته به تکنیک جراحی می توان برشی را در جاهای دیگر ایجاد کرد. سپس پزشک یک کانال کوچک در لب ایجاد می کند تا پروتز باز شود. باز شدن این تونل کوچک در لب برای موقعیت صحیح ایمپلنت در لب و ایجاد نتایج طبیعی بسیار مهم است. سپس جراح پروتز لبی را در این تونل قرار داده و آن را روی بافت لبیا ثابت می کند. سپس پروتز لب به طول مناسب بریده می شود و برش ایجاد شده در لب بسته می شود.

کاشت لب چه عوارضی دارد؟

در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی ، خطرات و عوارض پروتز لب بسیار کم است. با این حال ، بهتر است از خطرات و عوارض احتمالی این جراحی آگاهی کامل داشته باشید. برخی از این عوارض احتمالی عبارتند از: رد پروتز بافت بدن ، عفونت ، جابجایی پروتز ، ترک زخم جراحی و سفت شدن لب ها. با انتخاب یک جراح مجرب و با تجربه که از دانش بالایی در انجام این جراحی برخوردار است ، می توانید خطر این عوارض را کاهش دهید.

تزریق ژل

یکی از روش های صاف کردن لب ها تزریق ژل (فیلر) به لب است.

مزایای تزریق ژل لب

پزشکان معمولاً از حجیم و برجسته سازی لب استفاده می کنند ژل های تزریقی استفاده کنید. تکنیک های تزریق ژل و مواد مورد استفاده برای تزریق ژل بسیار متفاوت است و بنابراین بیماران با گزینه های زیادی روبرو هستند. اکثر بیماران می گویند بزرگترین مزیت تزریق ژل لب برای آنها این است که نسبت به ظاهر خود اطمینان بیشتری دارند. تزریق زل ظاهر برجسته و شاداب لب ها را بازیابی می کند. برآمدگی لب ها همچنین باعث می شود اجزای صورت با یکدیگر تراز شوند.

ویژگی های تزریق ژل لب

بزرگ کردن لب با ژل با نتایج دلپذیری همراه است که فقط در 30 دقیقه ظاهر می شود. معمولاً نیازی به تزریق بیهوشی نیست زیرا خود ژل حاوی لیدوکائین یا بیهوشی دیگر است. نتایج تزریق ژل روی لب ها موقتی است زیرا بدن در نهایت این مواد را جذب می کند. ماندگاری این نتایج در افراد مختلف متفاوت است اما به طور متوسط ​​6 ماه است. معمولاً به بیمارانی که مایلند پروتز لب داشته باشند و لب هایشان به طور دائمی بزرگ شود توصیه می شود ابتدا ژل را به لب تزریق کنند تا ببینند آیا پروتز لب به نتایج مطلوب آنها می رسد یا خیر.

خطرات تزریق ژل روی لب

اگرچه تزریق ژل لب به طور کلی با عوارض جانبی بسیار کمی همراه است ، اما پاسخ بیمار به تزریق بستگی به نوع ژل انتخابی و میزان بهبود بدن وی دارد. عوارض جانبی تزریق ژل بسیار ملایم شامل قرمزی ، کبودی ، تورم ، درد ، حساسیت و عفونت است. با چند اقدام احتیاطی ساده می توان این عوارض جانبی را کاهش داد و همه این عوارض جانبی طی چند روز از بین رفت. عارضه جدی تر و خطرناکتر واکنش آلرژیک به ژل تزریق شده است ، که البته به ندرت اتفاق می افتد.

تزریق چربی

تزریق چربی یکی دیگر از روش های برجسته سازی و فرم دهی لب ها است.

مزایای تزریق چربی

برای بیمارانی که دوست دارند لب های حجیم و برجسته تری داشته باشند اما دوست ندارند ماده خارجی را به بدن خود تزریق کنند ، روش تزریق چربی عالی روی لب ها ژل های تزریقی از بافت های بدن حیوان بدست می آید اما از چربی بدن بیمار در روش تزریق چربی استفاده می شود و نتایج بسیار طبیعی است. یکی از مزایای اصلی این روش این است که به ندرت باعث ایجاد واکنش آلرژیک در بیمار می شود زیرا ماده مورد استفاده از بدن خود بیمار گرفته شده است. تزریق چربی یک روش سرپایی آسان است و بهبود فقط چند ساعت طول می کشد ، پس از آن بیمار می تواند به خانه برود و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد. نتایج این عمل ظاهری بسیار طبیعی و ظریف دارد و این نتایج از 6 ماه تا بیش از یک سال دوام می آورند.

روش انتقال چربی

در روش تزریق چربی ، ابتدا با کمک لیپوساکشن مقداری از چربی از ناحیه ای از بدن مانند شکم و ران گرفته می شود. این لیپوساکشن تغییرات زیادی در این ناحیه از بدن ایجاد نمی کند مگر اینکه لیپوساکشن اصلی و لیپوساکشن به طور همزمان انجام شود. پس از لیپوساکشن ، چربی به دست آمده غنی شده و با سوزن بسیار ریز با استفاده از سرنگ به لب تزریق می شود. تزریق فقط دو نقطه قرمز کوچک روی لب ایجاد می کند که شعاع آنها کمتر از 0.2 سانتی متر است.
تزریق چربی معمولاً تحت بی حسی موضعی یا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. انتخاب بیهوشی بستگی به جراح دارد. این روش برای بیمارانی که مایل به کاهش میزان چربی بدن در یک یا دو ناحیه خاص هستند و در عین حال مایل به داشتن لب های برجسته تر هستند ، ایده آل است.

خطرات تزریق چربی

تزریق چربی یک روش کم خطر است ، اما مانند هر جراحی دیگری ، ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. این عوارض می توانند در محل تزریق چربی یا تزریق چربی رخ دهند و شامل عفونت ، خونریزی ، تورم و درد خفیف می شوند. یکی از معایب این روش که پزشکان سعی می کنند تا آنجا که ممکن است با آن مبارزه کنند این است که تعداد مشخصی از سلول های چربی در حین انتقال چربی می میرند. جراحان باتجربه از تکنیک های مختلفی برای جلوگیری از این امر استفاده می کنند ، به عنوان مثال ، به جای انجام یک تزریق چربی ، مرحله به مرحله تزریق را انجام می دهند.

نتایج مورد انتظار بعد از لیپوساکشن


بزرگ کردن لب با تزریق ژل یا چربی یا کاشت لب معمولاً در مطب یا کلینیک پزشک انجام می شود. زمان بهبودی پس از بزرگ شدن لب در بیماران مختلف متفاوت است و بستگی به تکنیک مورد استفاده برای بزرگ شدن لب دارد. اما اکثر بیماران می توانند ظرف یک روز به حالت عادی بازگردند ، مگر اینکه از بیهوشی عمومی برای عمل استفاده شود. بعد از هرگونه عمل بزرگ کردن لب می توان انتظار تورم و کبودی را داشت. اگر از روش تزریق Zell استفاده می کنید ، تورم حدود یک هفته طول می کشد و اگر از روش تزریق چربی استفاده می کنید ، تورم می تواند تا سه هفته ادامه یابد. میزان درد و ناراحتی بعد از جراحی بسیار کم است و بندرت نیاز به تجویز مسکن ها دارد.

هزینه بزرگ کردن لب چقدر است؟


هزینه بزرگ کردن لب در بیماران مختلف متفاوت است و به عوامل زیر بستگی دارد:

دیدگاهتان را بنویسید