تصرف و تصرف اراضی ملی در تهران بررسی می شودفرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان تهران با تاکید بر اینکه برخی موارد توقیف کالا جزو موارد استثناست و نمی توانیم وارد آنها شویم، گفت: بیشتر مواردی که با آن برخورد می کنیم ساخت و ساز در مراتع، ویلاسازی است. ساخت و ساز. . تغییر در ساخت و ساز و کاربری زمین …

به گزارش ایسنا، به مجموعه اقدامات متقلبانه و غیرقانونی افراد، سازمان ها و گروه هایی که منجر به تصرف و تعدی به اراضی عمومی و منابع طبیعی می شود، زمین خواری می گویند. زمین خواری یکی از بارزترین انواع تصرف غیرقانونی اراضی ملی است که پیدایش آن در کشور ممکن است مربوط به منابع طبیعی باشد.

موارد زیادی از زمین خواری در چهار منطقه تحت نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران مانند هجیر، جاجرود و شمیرات گزارش شده است. طبیعی در استان تهران تحت تعقیب است.

سرهنگ احمد ناصری نیکو در گفت وگو با ایسنا اعلامیه رسیدگی به زمین خواری بر اساس تبصره ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی و مراتع، «هرکس به موجب ماده 1 قانون ملی شدن جنگل ها به منابع ملی کشور متخلف شود به یک تا سه سال مجازات محکوم می شود. زندان زندان.” به این موضوع رسیدگی می شود اما نمی توانیم استثنا قائل شویم، طبق ماده 690 قانون مجازات اسلامی هر فردی که موجب تخریب محیط زیست و منابع طبیعی شود، قانون با صدور حکم با این افراد برخورد می کند.

فرمانده اداره حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان تهران درباره روند مبارزه با زمین خواری و اقدامات انجام شده در این زمینه گفت:

وی افزود: بیشتر موارد مورد بررسی مرتع سازی، ویلاسازی و تغییر کاربری اراضی است نه کاربری ملی.

فرمانده اداره حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان تهران نیز گفت: گزارش ساخت و ساز و تغییر کاربری برای ما ارسال و بررسی می شود. بسیاری از این موارد مربوط به تغییر کاربری جهاد کشاورزی است که با آن سروکار داریم اما برخی موارد استثنا هستند و اجازه ورود به آن را نداریم.

وی ادامه داد: در مواردی که حق ورود به آنها را نداریم جهاد کشاورزی را اعلام می کنیم و اقدامات و نتایج لازم را به این وزارتخانه واگذار می کنیم.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان تهران با بیان اینکه برای حفاظت اراضی ملی در برابر زمین خواری اقداماتی انجام شده است، تصریح کرد: بدون اتلاف وقت و با اشاره به تبصره ذیل موارد را در اراضی ملی اجرا می کنیم. ماده 55.

ناصری نیکو در پایان درباره آمار اقدامات انجام شده برای جلوگیری از تصرف اراضی در سال گذشته تصریح کرد: در سال 1400، 288 فقره تصرف زمین از 399 هکتار و 161 فقره زمین از 285 هکتار تشکیل شده است. اجرا و تبصره بعدی ماده 55 قانون است. بهره برداری و حفاظت از منابع طبیعی و مراتع تصرف 243 زمین در زمینی به مساحت 116 هکتار انجام شد.

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید