تصویب هیأت وزیران با لایحه اصلاح ساعت کار کارکنان ادارات


در جلسه هیأت وزیران که به ریاست سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور تشکیل شد، اعضای دولت در راستای اجرای سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، با طرح پیشنهادی. قانون سازمان اداری استخدامی و استخدامی کشور برای اصلاح بند (87) قانون مدیریت خدمات کشور در مورد «ساعت کار کارکنان دولت» موافقت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر شورای دولت، هیات وزیران با هدف نهادینه سازی فرهنگ سازمانی مبتنی بر ارزش های اسلامی و کرامت انسانی و تکریم سرمایه های انسانی و اجتماعی، توجه به استحکام خانواده و ایجاد تعادل بین کار و زندگی مردم در نظام اداری توجه به اثربخشی و کارآمدی فرآیندها و روش های اداری برای تسریع و تسهیل در ارائه خدمات دولتی و خدمات برتر، نوآورانه و با کیفیت برای ارتقای سطح رضایت و اطمینان مردم، موافقت به پیشنهاد اصلاح ماده (87) قانون مدیریت خدمات کشوری

بر اساس این مصوبه ساعت کار کارکنان کشوری 42.5 ساعت در هفته است و تنظیم و تنظیم ساعت کار خدمات با پیشنهاد سازمان اداری و کار کشور و تصویب هیأت وزیران تعیین می شود. تغییر ساعت کار کارکنان طبق سقف تعیین شده و در چارچوب ضوابط پیشنهادی سازمان اداری و کارگری کشور که به تصویب هیأت وزیران می رسد به عهده دستگاه ذیربط می باشد. تعداد ساعات آموزشی معلمان و اساتید در طبقه بندی مشاغل مربوطه تعیین می شود.

مطابق با تحولات فناوری و در شرایط اضطراری و بحران‌هایی مانند آلودگی هوا، کمبود انرژی، حوادث غیرمترقبه، شیوع بیماری‌های گسترده و یا در ایام خاص مانند ماه مبارک رمضان به پیشنهاد سازمان اداری و کار کشور. و با تایید اداره، ساعات کار و نحوه خدمت رسانی به کارکنان بدون توجه به سقف مقرر در ماده (87) تعیین می شود.

کلیه دستگاههای اجرایی اعم از ستادی و استانی به استثنای ادارات عملیاتی مراکز و واحدهای خدماتی از قبیل واحدهای رفاه اجتماعی، بانکها، بیمارستانها، مراکز بهداشتی درمانی، اماکن ورزشی و نظامی، انتظامی و اطلاعاتی موظف به تعیین میزان کارکرد خود هستند. زمان پنج روز هفته را تنظیم کنید.

لازم به ذکر است در کلیه قوانین و مقرراتی که مبنای 44 ساعت کار در هفته و 176 ساعت کار در ماه است، از تاریخ ابلاغ این قانون به 42.5 ساعت کار در هفته و 170 ساعت کار در هفته اصلاح شد. ساعت کار در ماه، بر این اساس خواهد بود

وام عملیات تثبیت و کنترل ریزش سنگ سد کوثر واقع در کهگیلویه و بویراحمد

با توجه به لزوم احیای زمین لغزش بر روی سد کوثر واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، هیات وزیران یکصد میلیارد ریال اعتبار برای انجام عملیات تثبیت و کنترل ریزش سنگ ها در تکیه گاه سمت راست سد مذکور در نظر گرفته است. مشرف به تاسیسات حیاتی. با تملک دارایی های سرمایه ای وزارت نیرو موافقت می کند.

همچنین بر اساس مصوبه دولت، وزارت نیرو موظف شد گزارش عملکرد اعتباری فوق را هر سه ماه یکبار به سازمان برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور به همراه نظارت فنی و اجرایی بر فرآیند ارسال کند. انجام عملیات فوق الذکر.

موافقت دولت با اجراييه مربوط به رد قطعي و تاييدي تعهدات دستگاههاي اجرايي در قبال طلبكاران.

در اجرای تکلیف قانونی مندرج در بند (ب) تبصره (4) قانون بودجه سال 1401 کل کشور مبنی بر مجوز دولت مبنی بر واگذاری طرح ها (پروژه ها) نیمه تمام به طلبکاران همان دستگاه اجرایی. دستگاه رد بدهی قطعی و قطعی شده دستگاه های اجرایی هیأت وزیران به موجب دستور آن، مفاد اجرایی این بند از تبصره قانونی مذکور را تصویب کرد.

استفاده از روش مناقصه رقابتی برای تعیین قیمت یا تعیین قیمت منصفانه، نظارت بر کیفیت محصولات برای ارتقای خدمات بخش عمومی به مردم و لزوم ارائه گزارش عملکرد برای ارزیابی این آیین نامه از مهمترین دستاوردهای این آیین نامه است. آیین نامه مذکور

بر اساس آیین نامه مصوب، قوه مجریه حق دارد به نمایندگی از دولت و پس از دریافت موافقت «مکانیسم تسویه و انتقال بدهی» از مرجع مرکزی و اخذ ضمانت نامه واگذاری پروژه نیمه تمام خود اقدام کند. ت) از طریق فرآیند مناقصه گام به گام و با ارزیابی کیفی بر اساس کمترین ارزش پرداختی بخش دولتی (سرمایه گذاری).

در صورت افزایش ارزش روز پروژه در زمان واگذاری نسبت به مطالبات ثبت شده، مابه التفاوت مربوطه توسط دستگاه اجرایی وصول و به خزانه داری کل کشور و از محل ویژه واریز می شود. ردیفی که برای این منظور در ضوابط بودجه سنواتی پیش بینی شده است و همچنین اعتبار ردیف های مربوط به طرح های تملک دارایی های سرمایه ای در قالب تسهیلات و وجوه اداره شده اعم از یارانه، سود و کارمزد یا تسهیلات و کمک و سایر روش‌های تامین مالی مصوب شورای اقتصاد برای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای یا بهبود تجهیزات، تخصیص سرمایه و املاک در قالب توافقنامه با سازمان برنامه و بودجه کشور امکان‌پذیر است.

اصلاح آیین نامه ارائه تعرفه های فرهنگی توسط شهرداری ها و سازمان های آب و فاضلاب به منظور حمایت از کتابفروشان، انتشارات و مراکز مطبوعاتی.

هدف هیات وزیران رفع موانع و مشکلات اجرای این طرح برای بهره مندی کتابفروشان، ناشران و مطبوعات از تعرفه فرهنگی و صدور پروانه ساختمانی در حوزه آب، برق، گاز و خدمات پستی است. به استناد بند (ج) ماده (92) قانون ششم برنامه‌های عمرانی که توسط شهرداری‌ها و سازمان آبفا ارائه می‌شود، آیین‌نامه اجرایی این بند از ماده قانونی مذکور اصلاح شد.

بر اساس اصلاحیه آیین نامه فوق، «کتاب فروش» مذکور در این آیین نامه، شخص حقیقی یا حقوقی فعالی است که دارای پروانه کتابفروشی از وزارتخانه و پروانه کسب از اتحادیه مربوطه باشد. همچنین «ناشر» شامل شخص حقیقی یا حقوقی فعالی است که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز انتشار دارد.

بر اساس اصلاحیه مذکور، فعالیت ناشران، کتابفروشان و مراکز توزیع کتاب در مجموعه‌ای که کاملاً تحت کنترل مؤسسات مذکور است و یا در آپارتمان‌های مسکونی یا اداری بدون مزاحمت، مانعی از سوی مالک یا مؤسسه‌های توزیع کتاب نمی‌شود. مستاجر

موافقت با تغییر محدوده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

هیأت وزیران به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد تبصره (1) ماده (1) قانون تشکیل و مدیریت مناطق ویژه اقتصادی کشور. جمهوری ایران با اصلاح محدوده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در قسمت های (1) و (2) پارس موافقت می کند.

حفاظت از محیط زیست و حفظ یکپارچگی رودخانه ها، مسیل ها و شهرها و روستاها از جمله دلایل تغییر مساحت است.

دیدگاهتان را بنویسید