تغذیه جامع و سلامت روان – 5 مرحله آسان برای شروع


اکثر مردم ارتباط رژیم غذایی و بیماری جسمی را درک می کنند ، با این حال fافراد جدید از ارتباط بین تغذیه و سلامت روان آگاه هستند.

ارتباط تغذیه و سلامت روان:


– مغز یک اندام با نیازهای غذایی بسیار بالا است ، به طور متوسط ​​20 درصد از کالری دریافتی روزانه فرد را مصرف می کند. این ماده از 60 درصد چربی تشکیل شده و حاوی غلظت بالایی از کلسترول و اسیدهای چرب غیر اشباع (PUFAs) مانند امگا 3 است.

– انتقال دهنده های عصبی تقویت کننده روح در مغز به عناصر سازنده (مواد مغذی) از غذایی که می خوریم مانند پروتئین ها ، مواد معدنی و ویتامین های گروه B نیاز دارد. متأسفانه بسیاری از افراد از رژیم غذایی غذاهای فرآوری شده فاقد این مواد مغذی ضروری استفاده می کنند.

– ما اکنون نیز می دانیم که سلامت روده نقش مهمی در سلامت روان دارد ، که به آن ارتباط روده / مغز نیز می گویند. این جایی است که پروتئین های پیش التهابی می توانند از روده به مغز منتقل شوند و به علائم بیماری روانی کمک می کند.

اما ، از کجا شروع می کنید؟ وقتی احساس ناراحتی ، بی انگیزگی ، اضطراب یا بی نظمی و غرق شدن ندارید چگونه با همه اینها کنار می آیید؟

تغذیه جامع و سلامت روان – 5 مرحله ساده برای شروع


1 از رژیم غذایی کامل پیروی کنید، که به معنی منشا طبیعی ، محلی (در صورت امکان) و ارگانیک (در صورت امکان) است. این به شما کمک می کند تا از مصرف مواد شیمیایی مضر اجتناب کنید و در عین حال مطمئن شوید که مواد مغذی مورد نیاز بدن و مغز برای رشد را تامین می کنید.

2 مراقب روده خود باشید با مصرف غذاهای تخمیر شده با باکتری های خوب و غذاهای پری بیوتیک (طیف گسترده ای از غلات کامل ، میوه ها و سبزیجات) که حاوی فیبرهایی هستند که ما نمی خوریم اما باکتری های خوب (میکروبیوتا) آن را می خورند!

3 استرس را مدیریت کنید شامل تمرین ذهن آگاهی روزانه اگر این برای شما چیز جدیدی است ، ممکن است با یادگیری تنفس عمیق و آگاهانه برای چند دقیقه در اینجا و آنجا در طول روز شروع کنید. این تمرین ساده در واقع می تواند به حرکت بدن شما از حالت عصبی سمپاتیک (دعوا یا فرار) به حالت عصبی پاراسمپاتیک (استراحت ، هضم و بهبود) کمک کند.

4. مطالعات نشان داده است که مکمل های غذایی آنها اغلب در کاهش علائم بیماری روانی مثر هستند.منتظر وبلاگ بعدی من باشید که مکمل های مختلفی را برای کمک به عملکرد مغز و مدیریت علائم نشان می دهد. صرف نظر از این ، من توصیه می کنم با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی واجد شرایط همکاری کنید تا یک پروتکل مکمل مناسب برای رفع نیازهای فردی خود ایجاد کنید.

5 روزانه ورزش کنید و / یا حرکت این می تواند به کاهش تنش و استرس ، افزایش انرژی ذهنی و بهبود روحیه کمک کند. مهم نیست که چیست ، اگر هر روز راه می روید ، می دوید ، می رقصید ، یوگا انجام می دهید ، شنا می کنید … حرکت می کنید.

راه های زیادی برای ارتقاء سلامت روان و بهبودی از بیماری های روانی وجود دارد. با آنچه برای شما راحت تر است شروع کنید. ایجاد تغییرات کوچک می تواند منجر به عادات جدید و سالم تری شود که به نوبه خود به بهبود خلق و خو ، انرژی و شناخت کمک می کند.

اما شگفت انگیزترین چیز این است … احساس قدرت که فقط از دانستن اینکه چه باید بکنید ناشی می شود!

++++++++++++++++++++++

منابع:


https://www.singlecare.com/blog/news/mental-health-statistics/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6170050/

https://www.globaldata.com/global-sales-of-psychiatric-drugs-could-reagre-more-than-40bn-by-2025-due-to-coronavirus-says-globaldata/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/
دیدگاهتان را بنویسید