تلویزیون الجزایر: توطئه رژیم صهیونیستی در داخل کشور خنثی شد


شفقنا- تلویزیون الجزایر شب گذشته از خنثی سازی توطئه رژیم صهیونیستی در داخل این کشور خبر داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از القدس العربی، این تلویزیون در خبری اعلام کرد: توطئه یک شبکه تروریستی جدایی طلب که با حمایت رژیم صهیونیستی و یک کشور در شمال آفریقا برنامه ریزی شده بود، خنثی شد.

تلویزیون الجزایر با اشاره به اینکه عاملان این توطئه با همدستی جناح های جدایی طلب داخلی، برای اجرای اقدام مسلحانه در داخل خاک کشور برنامه ریزی می کردند، به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره نکرده است.

با این حال پلیس الجزایر در بیانیه ای درباره این توطئه اعلام کرد که توانسته است فعالیت یک گروه جنایت کار وابسته به سازمان تروریستی «ماک» در استان های تیزی وزو، البویره و بجلایه در منطقه القبائل واقع در مرکز کشور را متلاشی کند.

براساس این بیانیه، در این عملیات، هفده فرد مظنون که در صدد انجام عملیات مسلحانه به هدف ضربه زدن به امنیت و وحدت ملی الجزایر بودند، دستگیر شدند.

«ماک» یک سازمان الجزایری با رویکرد جدایی طلبانه است که سال ۲۰۰۲ میلادی تاسیس شد. ریاست آن را فرحات مهنی برعهده دارد که مقیم فرانسه است.

این سازمان خواهان استقلال استان هایی است که آمازیگ های شرق الجزایر در آنها زندگی می کنند. حتی سال ۲۰۱۰ میلادی تشکیل یک دولت موقت برای این منطقه را نیز اعلام کرد تا اینکه ماه می گذشته توسط الجزایر یک گروه تروریستی خوانده شد.

خبر را در القدس العربی ببینید

دیدگاهتان را بنویسید