تهران آماده همکاری با نجف و بغداد است


به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت عراقی متشکل از معاونان استاندار نجف، کربلا و بغداد و شهرداران نجف و کربلا در حاشیه همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در تهران با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار و گفتگو کردند. تهران امروز چهارشنبه 24 تیر 1401 من دارم میروم ساختند

علیرضا زاکانی شهردار تهران با تاکید بر اینکه هیچ فاصله ای بین ایران و عراق وجود ندارد و همبستگی قلبی ما بیشترین اعتماد و بیشترین حمایت را از هر دو ملت داشته است، گفت: عراق برای ما جنبه دینی دارد و وحدت ملت ایران است. دو ملت و نهضت اربعین حسینیآ) جلوه ای از آن رابطه است.

شهردار تهران ادامه داد: معتقدیم پس اندازهای خود را باید در رأس اخلاص برای ملت عراق بگذاریم و اعتقاد ما بر این است که مردم عراق در این سالها مظلوم واقع شده اند، بنابراین ما در تهران علاقه مند به همکاری جدی با نجف بغداد هستیم. ، کربلا و ما سامرا هستیم و هر چه داریم می توانیم تقسیم کنیم.

وی بیان کرد: در حوزه حمل و نقل به طور کلی آن را بیاورید زباله، مسائل زیست محیطی، رفاهی، گسترش تفریحات سالم، ورزش، آموزش و فعالیت های اجتماعی و بهداشتی می توانیم همکاری مشترک داشته باشیم.

شهردار تهران افزود: تهران برای خود تحولی را دنبال می کند و به فضل الهی در آینده نزدیک شاهد تغییر کیفیت زندگی در تهران خواهیم بود و اینها تجربیاتی است که می تواند به مردم عراق خدمت کند.

زنی ادامه داد: در زمینه سرمایه گذاری، توسعه خدمات گردشگری، علایق فرهنگی و در قالب انتقال تجربه می توانیم با هم گام برداریم و به همین دلیل مهم است که خود را در شرایطی قرار دهیم که وجود داشته است. پیشرفت‌های بزرگ در زمینه نرم‌افزار و سخت‌افزار و در این راستا، همکاری برای ایجاد تحول در تهران برای ما مهم است.

در این دیدار نمایندگان عراقی موضوعاتی از جمله مدیریت پسماند و محیط زیست، امکانات فیزیکی و نیروی انسانی، ارائه خدمات مطلوب شهری و پیاده روی اربعین حسینی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.آ) نظرات و خواسته های خود را بیان کردند.

دیدگاهتان را بنویسید