تولد نوزادان دوقلو از رویان های منجمد شده در 30 سال پیش


معجزه حتما اتفاق می افتد، درست است؟ خوب، اگر اینطور فکر نمی کنید، ممکن است بخواهید وقتی داستان دوقلوها، لیدیا و تیموتی ریدوی را می شنوید، تجدید نظر کنید.

در شگفت‌انگیزترین اخبار هفته گذشته، یک زوج خوش شانس آمریکایی از دوقلوهایی که از طولانی‌ترین جنین‌های منجمد شده متولد شده‌اند، استقبال کردند.

لیدیا و تیموتی ریدوی در 31 اکتبر 1992 در اورگان از رویان های منجمد شده در 22 آوریل 1992 به دنیا آمدند. این جنین ها به مدت 30 سال در آزمایشگاه باروری در ساحل غربی نگهداری شدند تا اینکه در سال 2007 زوج ناشناس که آنها را ایجاد کردند اهدا کردند. به مرکز ملی اهدای جنین (NEDC) در ناکسویل، تنسی.

آنها برای نزدیک به سه دهه روی نی‌های کوچک در نیتروژن مایع در دمای نزدیک به 200 درجه زیر صفر، در ظرفی شبیه مخزن پروپان نگهداری شدند.

NEDC گزارش می دهد که دوقلوهای تیموتی و لیدیا رکورد قبلی طولانی ترین انتقال جنین منجمد منجر به تولد را شکستند. رکورد قبلی نیز توسط مرکز مستقر در ناکسویل در سال 2020 به ثبت رسیده بود، زمانی که یک کودک از یک جنین 27 ساله و خواهرش از یک جنین منجمد 24 ساله متولد شد.

اهدای جنین: آنچه باید بدانید؟

NEDC یک سازمان غیرانتفاعی و مبتنی بر ایمان است که از روش پزشکی موسوم به اهدای جنین استفاده می‌کند، نام پزشکی فرآیندی که Ridgways طی کرد.

تولد جادویی دوقلوهایی که از رویان های منجمد شده 30 سال پیش دوباره متولد شدند

هنگامی که یک زن و شوهر که استفاده می کند لقاح آزمایشگاهی (IVF) جنین‌ها (تخم‌های بارور شده) بیش از حد مورد نیاز تولید کرد، این فرآیند انجام شد. جنین های اضافی را می توان برای تحقیقات اهدا کرد، برای استفاده در آینده منجمد کرد، یا افرادی که می خواهند باردار شوند و بچه دار شوند.

زمانی که دوقلوهای ریچل و فیلیپ ریدوی از طریق IVF توسط یک زوج متاهل ناشناس باردار شدند، آنها به ترتیب فقط سه و پنج ساله بودند. آنها از یک اهداکننده تخمک 34 ساله استفاده کردند و شوهر آنها در دهه 50 خود بود که آنها باردار شدند.

جنین ها باید برخی از شرایط واجد شرایط بودن سازمان غذا و داروی ایالات متحده، از جمله غربالگری برای بیماری های عفونی خاص را داشته باشند تا مانند سایر بافت های انسانی اهدا شوند.

به گفته مرکز ملی اهدای جنین، فرزندخواندگی به هیچ وجه یک «فرزندخواندگی» قانونی نیست، حداقل نه به معنای فرزندخواندگی متعارف که پس از تولد انجام می‌شود. با این حال، آنها ادامه دادند، اصطلاح “کودک غیر مرتبط با ژنتیک” به همه طرفین اجازه می دهد تا رویه و واقعیت نهایی تربیت چنین کودکی را مفهوم سازی کنند.

طبق گفته انجمن پزشکی تولیدمثل آمریکا، به کار بردن اصطلاح “فرزندخواندگی” برای جنین ها، نادرست، گمراه کننده است و می تواند برای گیرندگان سنگین باشد. باید از آن اجتناب کرد.

به گفته دکتر سیگال کلیپستین، متخصص باروری در شیکاگو و رئیس کمیته اخلاقی انجمن پزشکی باروری آمریکا، علیرغم این واقعیت که بسیاری از افراد به طور تصادفی از روش اهدایی به عنوان “جنین پذیرفتن” یاد می کنند، فرزندخواندگی و اهدا دو فرآیند متفاوت هستند. .

به گفته کلیپستین، «فرزندخواندگی مربوط به کودکان زنده است». در جایی که رابطه والدین و فرزند هنوز وجود نداشته است، می توان آن را به طور قانونی برقرار کرد.

او مدعی است که اهدای جنین یک روش پزشکی است. این تکنیکی است که برای ایجاد خانواده هایی استفاده می شود که در آن جنین های یک زوج یا فرد به فرد دیگری منتقل می شود.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵زایمان زودرس و بهداشت دهان: تحقیقات یک ارتباط احتمالی را پیدا می کند

🔵تحقیق در مورد عوامل موثر بر زایمان زودرس و سلامت مادر

زوج های شاد واکنش نشان می دهند

تصمیم Ridgways برای تشکیل خانواده همیشه نتیجه یک فراخوان بزرگتر بود.

فیلیپ ریدوی گفت: «ما نمی‌خواستیم جنین‌هایی را که طولانی‌ترین مدت در جهان منجمد شده بودند به دست آوریم. ما فقط کسانی را می‌خواستیم که طولانی‌ترین مدت را صبر کرده بودند.»

این زوج در ادامه با ابراز خوشحالی و توکل عمیق خود به خداوند، گفتند که «سن مهم نیست» و هر آنچه را که او در نظر گرفته است، آماده است.

چهار فرزند دیگر Ridgeways هشت، شش، سه و تقریبا دو ساله هستند. لیدیا در بدو تولد 5 پوند، 11 اونس و تیموتی 6 پوند و 7 اونس وزن داشتند.

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)