تیم ملی والیبال ایران مقابل بلغارستان شکست خورد


به گزارش خبرنگار مهر، در اولین دیدار هفته دوم که میزبان شهر صوفیه بلغارستان است، تیم ملی والیبال ایران سه شنبه شب به مصاف میزبان رفت و با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد.

ملی پوشان ایران در این دیدار تلاش کردند حداقل یک ست از حریف بگیرند اما ناکام ماندند و شکست دیگری را متحمل شدند.

اولین روز از هفته دوم مرحله مقدماتی لیگ ملت های 2022 در گروه مردان امروز (سه شنبه 31 خرداد) با چهار دیدار در شهرهای کوزون فیلیپین و صوفیه بلغارستان پیگیری شد.

در چهارمین و آخرین دیدار امروز که در سالن 12 هزار نفری آرنا آرمات شهر صوفیه برگزار شد، دو تیم ملی والیبال ایران و بلغارستان به مصاف هم رفتند که بلغارها با نتیجه 3 بر صفر با نتیجه 25 بر 19 به برتری رسیدند. ، 25-23 و 26-24 پیروز شدند و تشویق تماشاگران بلغارستانی نقش مهمی در پیروزی این تیم داشت تا داوران مسابقه نیز در چند نقطه از حضور آنها و با اعتراض ایرانی ها متاثر شدند. تیم داور اول مجبور به انجام ویدئو چک شد.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران از امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، مهدی جلوه، امیرحسین توختک، محمد طاهر وادی، امین اسماعیل نژاد و محمدرضا حضرت پو استفاده می کند.

در ست اول امتیازات اول را تیم بلغارستان به دست آورد و تیم ایران در خط دفاع حریف عملکرد خوبی نداشت تا دفاع به نتیجه مساوی این تیم منجر نشود. در ست اول هر دو تیم 13 امتیاز در حمله به دست آوردند اما عملکرد بلغارها با یک امتیاز دفاع و دو امتیاز سرویس همراه بود تا در نهایت این ست 25 بر 19 به سود بلغارستان به پایان برسد. امیررضا سرلک، علی رمضانی و بردیا سعادت نیز در ست اول بازی کردند

در ست دوم تیم ایران بهتر شروع کرد و 16 امتیاز از حریف پیش افتاد اما بلغارها در این امتیاز به تساوی رسیدند. در این ست تیم ایران دو امتیاز دفاعی را به دست آورد و از امتیاز 20 تا 19 در زمین میلاد عبادی پور کاپیتان تیم ایران قرار گرفت. در این ست بلغارها نیز سه امتیاز سرویس را کسب کردند تا در مجموع دو امتیاز مستقیم از سرویس دریافت کنند.

امتیاز اول ست سوم نیز به بلغارستان رسید. رقابت دو تیم در این ست بسیار نزدیک به هم بود و هر دو تیم با امتیاز 14 و 21 برابر یکدیگر قرار گرفتند. اما در نهایت این ست با نتیجه 26 بر 24 به سود بلغارستان به پایان رسید تا این تیم به اولین پیروزی خود در لیگ ملت ها در سال 2022 در خانه دست یابد.

گئورگی ساگانوف، الکساندر نیکولوف، نیکولای کولف، رادوسلاو پاراپونوف، مارتین آتاناسوف و اوزوتولاو گوتسف بازیکنان بلغارستان در ابتدای بازی بودند که در شش منطقه این تیم حضور داشتند و ولادیسلاو ایوانف لیبروی این تیم بود. . هدایت تیم بلغارستان بر عهده نیکولای ژیلازکوف بود.

کامبره ویم از بلژیک به عنوان داور اول، اوکا سینیسا از بوسنی به عنوان داور دوم و هرزگوین داور دوم بودند.

دو هزار تماشاگر در آرنا آرمات بازی ایران و بلغارستان را تماشا کردند که بیش از 50 نفر از آنها ایرانی مقیم بلغارستان بودند.

همچنین حدود 200 میهمان ویژه به دعوت فدراسیون بلغارستان از بین ورزشکاران و مشاهیر سرشناس این کشور از کنار این مسابقه را تماشا کردند.

تیم والیبال مردان ایران در دومین بازی خود در هفته دوم لیگ ملت ها از ساعت 21:30 پنجشنبه دوم تیرماه به مصاف آمریکا می رود.

دیدگاهتان را بنویسید