تیم والیبال دختران ایران هفتم آسیا شد/ پیروزی مقابل ازبکستان در آخرین دیدار


به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال دختران ایران از ساعت 9 صبح امروز (دوشنبه) به وقت ایران برای کسب مقام هفتم مسابقات قهرمانی آسیا و پیروزی 3 بر 1 برای هفتم شدن در آسیا و همچنین دور قبل، راهی ازبکستان شد. .

ملی پوشان ست اول را با برتری قدرتمندی آغاز کردند و پنج امتیاز از حریفان خود پیش افتادند اما رفته رفته ازبک ها فاصله را به تساوی 24 بر 24 رساندند و در نهایت با نتیجه 26 بر 24 پیروز شدند.

ست دوم این دیدار به نفع ایران بود و بازیکنان ایران پس از جدال با نتیجه 25 بر 22 پیروز شدند.

ست سوم با یک گل دیگر تیم ملی ایران آغاز شد و با نتیجه 6 بر صفر از حریف عقب افتاد. شقایق حسنانی کاپیتان تیم ملی با یک سرویس مستقیم چند امتیاز کسب کرد. این ست در نهایت 25 بر 15 به سود ایران به پایان رسید.

اولین امتیاز ست چهارم برای ایران بود. تیم ملی با انگیزه پیروزی در دو ست قبلی، ۱۱ بر ۲ از حریفان پیش افتاد. حسنانی نیز از طریق سرویس چندین امتیاز متوالی در این ست کسب کرد. در نهایت ایران با عملکرد خوب و اختلاف زیاد خود 25 بر 8 این ست را برد.

در پایان این دیدار شقایق حسنانی کاپیتان تیم ملی ایران با 21 امتیاز بهترین گلزن میدان شد. حسینی ستودنی نیز در این بازی 20 امتیاز گرفت و دومین بازیکن امتیازی شد. پریا حاجتمند نیز 13 امتیاز کسب کرد. گلزن ازبکستان دیلنوزا بود که 12 امتیاز برای تیمش به دست آورد.

ایران و ازبکستان بار دیگر در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا به مصاف هم رفتند که ایران نیز با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید.

تیم ملی ایران در مرحله گروهی این مسابقات با پیروزی مقابل ازبکستان و استرالیا و شکست مقابل تایلند و کره جنوبی از قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر آسیا بازماند. سپس نتیجه را به قزاقستان واگذار کردند تا شانس حضور در جمع 6 تیم را از دست بدهند. آنها در آخرین بازی خود 3-1 ازبکستان را شکست دادند و در آسیا هفتم شدند.

در دور قبلی این رقابت ها که در سال 2018 برگزار شد، ایران هفتم شد که بهترین جایگاه را در بین هفت دوره حضور دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید