جام ملت های دواتلون آسیا در تبریز برگزار می شود


به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی گودرزی با اشاره به برگزاری مسابقات جام ملت های دواتلون آسیا ۲۰۲۲ در تبریز، افزود: همزمان با این مسابقات، ۲ رویداد دیگر از جمله دوره جهانی سطح یک برای مسئولان فنی برگزار می شود. مسابقه با حضور 25 داور و مجمع عمومی سه گانه.”
وی بیان کرد: از آنجایی که ورزشکاران برای حضور در بازی های جهانی و المپیک نیاز به کسب امتیاز لازم دارند، حضور در این بازی ها بسیار حائز اهمیت است و با این توضیح هفت کشور و از کشورمان 2 کشور درخواست حضور در این بازی ها را داده اند. ورزشکاران حاضر خواهند بود، آها و 2 شرکت کننده.
وی در خصوص فعالیت ورزشکاران سه گانه در کشور افزود: به جز یک هیئت که نمی خواهم نامش را فاش کنم، تمام هیئت های سه گانه استان ها فعال هستند و برای کسب رتبه های کشوری و جهانی تلاش می کنند.
گودرزی اذعان داشت: کشور ما از نظر رده بندی در بین چهار کشور بالاتر از سطح چهارم قرار دارد و تنها دو کشور در جهان در رده پنجم قرار دارند که بالاترین سطح رده بندی ورزش های سه گانه است.
رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه تصریح کرد: اگر چه در اسلام سفارش شده است که به فرزندان خود شنا بیاموزید، اما متاسفانه شنا و شنا نوعی ورزش آبی محسوب می شود و ایران در شنا عقب افتاده است.
گودرزی تصریح کرد: 10 هزار نفر را در کشور آموزش داده ایم تا سفیران ورزش سه گانه باشند و شاهد افزایش روزانه تعداد ورزشکاران در این ورزش موثر که از بیماری های میانسالی پیشگیری می کند، باشیم.
وی ادامه داد: با اجرای یک دوره داوری سطح یک جهانی همراه با این مسابقات از صرف هزینه بین 60 تا 100 میلیون تومان برای هر داور خودداری کرده ایم و مابقی هزینه ها را کنفدراسیون سه گانه آسیا و جهان پرداخت می کند.
گودرزی یادآور شد: این دومین دوره مسابقات جام سه گانه آسیا از زمان حضور من به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش های سه گانه است که اولین دوره آن در سال 1396 به میزبانی کرج برگزار شد و سپس به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمد.
انسی خانی نماینده فدراسیون جهانی در خصوص حضور خود در ایران و میزان فعالیت ورزش سه گانه در کشور افزود: از این حضور بسیار خوشحالم و معتقدم با حضور آقای گدرزی در راس فدراسیون سه گانه این رشته هر روز در حال پیشرفت است و برای این منظور تلاش شبانه روزی است که جایگاه ورزش سه گانه ایران در سطح جهانی ثابت می کند و امیدوارم این مسابقه به خوبی و بدون هیچ گونه پیگیری دنبال شود. چالش ها و مسائل.

دیدگاهتان را بنویسید