جذب مدال آوران ورزشی در دستگاه های اجرایی


مریم کاظمی پور شامگاه چهارشنبه 27 آبان در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در روزهای اخیر الحاقیه ای به کمیته اجتماعی شورای اسلامی ارائه شد و در خصوص اصلاحات و تغییرات این قانون در بحث سرباز قهرمان، ضمیمه ای تحت عنوان بانوی قهرمان در خصوص ویژگی ها و استثنائات ویژه زنان ما در شرایط فعلی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: همچنین با توجه به تفاوت دانش فنی، زیرساخت ها و اعتبارات اعطا شده به بانوان و فاصله بانوان با آقایان در عرصه قهرمانی، این مکمل به عنوان غرامت برای بانوان ورزشکار در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: امیدوارم بانوانی که با تمام تلاش خود موفق به کسب سهمیه های مختلف بین المللی شده اند بتوانند از مزایای این قانون برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه در نهاد ریاست جمهوری و شورای اسلامی به دنبال برنامه ریزی ویژه ای برای حمایت از ورزشکاران تیم های ملی تا بازی های آسیایی هستیم، گفت: در این راستا باید از ورزشکاران تیم ملی حمایت کنیم.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان افزود: در برنامه توسعه و سند تحول برنامه هفتم در پنج سال آینده، حمایت از بانوان ورزشکار در اردو نیز مورد توجه ویژه قرار گرفته است. استثناهای جنسیتی و شرایط بانوان پس از رسیدن به سکوهای ملی و بین المللی. متعهد می شود ردیف اعتباری ویژه ای را برای اردونشینان تیم ملی در رشته های مختلف ورزشی تمدید کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید