جراحی دیسک کمر – اطلاعات کامل دیسک کمر که باید بدانید – کارتن اوستا


جراحی دیسک کمر

جراحی دیسک کمر

دیسک کمر یکی از دردهای پرطرفدار در بین افرادی است که دیسک کمر را با روش هایی مانند جراحی دیسک کمر یا بهبودی با مراقبت های ویژه. در زیر پاسخ تمام سوالات خود در مورد دیسک کمر را خواهید یافت و همچنین برای اطلاعات بیشتر به سایت tehrandisc.com مراجعه کنید.

جراحی دیسک کمر، جراحی دیسک کمر

دیسک کمر

درد دیسک کمر – جراحی دیسک کمر

دیسک کمر محافظ عالی برای ستون فقرات و شبکه عصبی بدن

مهره های ستون فقرات انسان از استخوان ساخته شده اند و انعطاف پذیری ندارند. بین این مهره ها لایه هایی وجود دارد که می توانند آب را جذب و دفع کنند. این لایه ها که در واقع دیسک هستند از دو قسمت تشکیل شده اند:

1. مایع ژلاتینی وسط آن همان هسته دیسک است

2. لایه دور آن از الیاف ساخته شده است.

ماده ژلاتینی نقش اساسی در ستون فقرات دارد. همان هسته دیسک یا همان مواد ژلاتینی توانایی حیاتی برای انعطاف پذیری بین مهره ها را فراهم می کند. هنگامی که فشار عمودی به دیسک وارد می شود، دیسک آب خود را از دست می دهد و در حالت استراحت همان آب را دریافت می کند که باعث می شود افراد در صبح 1 تا 1.5 سانتی متر قد بلندتر شوند.

زمانی که با دیسک های ستون فقرات آشنا شدید، می دانید که همه افراد دیسک دارند و اگر فردی از درد دیسک ناشی از دیسک شکایت داشته باشد، به دلیل دیسک بین مهره های او نیست، بلکه به دلیل اختلال در عملکرد دیسک است. اما سوال اینجاست که علت درد دیسک چیست؟

علت درد دیسک کمر چیست؟

دلیل درد دیسک کمر آسیب یا فشار روی دیسک. این لایه های فیبری که فیبری هستند به یکی از دلایل زیر قابل بارگیری هستند: می توانند ترک بخورند:

• فشار بیش از حد

• بلند کردن اجسام سنگین در طول زمان

• انجام ورزش های نامنظم

• یا به طور ناگهانی و حتی ناگهانی فشار وارد کنید

در نتیجه این اعمال، هسته دیسک از این لایه ها خارج شده و به سیستم عصبی یا سیاتیک فشار وارد می کند. در نهایت این باعث درد در ناحیه کمر و سپس در پاها می شود. در موارد بسیار شدید، دیسک می تواند منجر به فلج و فلج پاها شود. بیرون زدگی یا پارگی دیسک گاهی با استراحت و دارو بهبود می یابد و با استراحت میزان التهاب کاهش می یابد. اما در برخی موارد دیسک کمر تنها با جراحی بهبود می یابد.

مهمترین و اصلی ترین علائم مشکل دیسک کمر چیست؟

از مهمترین علائم عارضه دیسک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

احساس درد در پاها

• بی حسی پا

• ضعف عضلانی

نکته: البته علائم و نشانه های زیادی برای مشکل دیسک ستون فقرات وجود دارد که در مقاله ای دیگر به تفصیل به آنها پرداخته شده است.

یکی از مهم ترین نکاتی که در مشکل دیسک کمر باید در نظر گرفت، درمان به موقع و مناسب است. در سایت تهران دیسک می توانید از بهترین متخصصین دیسک کمر مشاوره بگیرید.

جراحی دیسک کمر مهمترین و سخت ترین راه برای تسکین درد دیسک است

یکی از راه های درمان کمردرد در شرایط حاد جراحی است. جراحی دیسک کمر یک عمل مهم است که نیاز به تجربه و تعهد زیادی دارد. روش های مختلفی برای انجام جراحی دیسک کمر وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود.

• جراحی لامینکتومی

• جراحی آندوسکوپی

• جراحی میکروسکوپی

• عملیات با دیسک های بسته

• درمان پزشکی

جراحی دیسک کمر، جراحی دیسک کمر، جراحی دیسک کمر

بهترین پزشکان دیسک کمر در ایران

یکی از نکات مهم برای افرادی که مشکل دیسک درد دارند این است که این افراد باید همیشه و همیشه مراقبت ها و احتیاط های لازم را انجام دهند و در صورت نیاز، تجهیزات پزشکی استفاده مداوم از آن، به عنوان مثال پس از جراحی یا هنگام بروز درد ضروری است تخت بیمارستان استفاده کنید.

“به یاد داشته باشید، فقط درد نداشتن نشانه بهبودی کامل نیست.”

این افراد باید همیشه نکات مراقبتی را هنگام جابجایی رعایت کنند و حتی اگر در شرایط سختی (مانند دوره اولیه بعد از عمل) بوده اند، باید جابه جا شوند و به مراقبت های ویژه مانند جابجایی منتقل شوند. آمبولانس خصوصی کادری مجرب باشید

و در آخر اینکه با مراجعه به مقاله بعدی می توانید پاسخ بسیاری از سوالات خود را در مجموعه تندیس آنلاین و دیسک تهران بیابید.

مهمترین مسائل برای فتق دیسک کمر

علائم اصلی و صحیح فتق دیسک کمر

مهم ترین و اساسی ترین نکات برای انتخاب جراح دیسک کمر خوب

توصیه هایی برای درمان دیسک کمر

چه زمانی جراحی دیسک کمر لازم است؟

• بهترین پزشکان دیسک کمر در ایران

• مراقبت های بعد از عمل

دیدگاهتان را بنویسید