جزئیات افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران


رئیس امور جبران خسارت سازمان اداری استخدامی جزئیات افزایش حقوق کارمندان و مستمری بگیران را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز گذشته (یکشنبه) جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1401 کل کشور و اعاده حقوق مستمری بگیران و مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​را با 198 رای موافق تصویب کردند. با 9 رای مخالف و 8 رای ممتنع از مجموع 246 نماینده حاضر، تصویب کردند که بر این اساس در ماده ای از این قانون در قالب 10 بند و تبصره های آن تغییرات مختلفی ایجاد شد.

عبدالله میرزایی، رئیس امور جبرانی سازمان اداری استخدامی درباره توضیح این قانون به ایسنا گفت: براساس بند 1 ماده واحده قانون بودجه سال 1401، 3000 امتیاز برای کارکنان مشمول مدنی لحاظ می شود. قانون مدیریت خدمت البته کارکنان نیروهای مسلح بر اساس تبصره 3 ماده 117 قانون خدمات کشوری مشمول 20 درصد افزایش حقوق خواهند بود.

وی افزود: بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانان مصوب 1400، حق خانواده و فرزند به ترتیب 50 و 100 درصد افزایش می یابد، بنابراین حق تشکیل خانواده از 400 هزار تومان به 611 هزار تومان و حق اولاد افزایش می یابد. از 105000 تومان افزایش می یابد. و 500 تومان به 211 هزار تومان افزایش می یابد و در واقع بر اساس این قانون مبلغ ریالی حقوق خانواده و حق اولاد مشمولان قانون نظام هماهنگ پرداخت با مشمولان یکسان شده است. قانون خدمات دولتی

رئیس امور جبران خسارت سازمان اداری استخدامی ادامه داد: البته در بند دیگری از این قانون آمده است که علاوه بر افزایش حقوق موضوع بند 1، در تبصره همین بند حداکثر 15 درصد به عنوان جهش تحصیلی فوق العاده قید شده است. به اعضای هیات علمی دانشگاه های غیر بالینی و موسسات آموزشی و پژوهشی مرتبط با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سایر دستگاه های اجرایی اضافه می شود، البته دستورالعمل های مربوطه توسط سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری استخدامی به صورت مشترک ارائه می شود. ، وزارت علوم و معاونت حقوقی ریاست جمهوری باید در شورای حقوقی تایید شود و حقوق می آید.

میرزایی درباره افزایش حقوق بازنشستگان نیز گفت: بر اساس این قانون حقوق بازنشستگان 900 هزار تومان افزایش می یابد و از این پس هر فردی که بازنشسته شود در سال های بعد نیز مشمول این 900 هزار تومان می شود. بر اساس میانگین ارزش دو ساله برای وی محاسبه می شود. همچنین علاوه بر افزایش فوق، حقوق بازنشستگان، کارکنان خدماتی و مستمری بگیران صندوق های بازنشستگی لشکری ​​و کشوری و سایر صندوق های بازنشستگی مرتبط با دستگاه های اجرایی نسبت به مصوبه قانونی شهریور ماه سال جاری پنج درصد افزایش می یابد. مورد توجه کارکنان قرار می گیرد زیرا نه تنها این پنج درصد در قانون مشخص شده است، بلکه مستمری بگیران نیز مانند کارمندان مشمول کسور نمی شوند.

وی گفت: بر اساس بند 3 بند الف تبصره 12 قانون مدیریت خدمات اورژانسی دولت، دستگاه های خاصی که کمتر بودند تا 35 درصد قابل افزایش است. همچنین مستمری مشمولان تحت پوشش کمیته مددکاری و بهزیستی با 30 درصد افزایش از حداقل 470 هزار تومان به 611 هزار تومان و حداکثر یک میلیون و 300 هزار تومان به یک میلیون و 690 هزار تومان (بسته به تعداد) افزایش یافت. اعضای خانواده).

رئیس امور جبران خسارات سازمان نظام استخدامی کشور گفت: در بند هفت این ماده واحده نیز مقرر شده است که کمک هزینه نگهداری ایثارگران 25 درصد و بیشتر بدون کار و درآمد و موضوع ماده 38 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران. مبلغ پنج میلیون و 600 هزار تومان و کمک هزینه نگهداری جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان بدون کار و درآمد به چهار میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید