جزئیات عفو و تخفیف مجازات محکومان به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص)


معاون قضایی قوه قضائیه جزییات عفو و تخفیف مجازات محکومان دادگاه های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی توسط مقام معظم رهبری را به مناسبت ولادت آن بزرگوار تشریح کرد. پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع).

به گزارش مرکز خبر قوه قضاییه، صادق رحیمی روز پنجشنبه گفت: در این مرحله یک هزار و 862 پرونده عفو عمومی در کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی بررسی شده و پس از تایید رئیس قوه قضاییه، فهرست این افراد به این کمیسیون ارسال شده است. مقام معظم رهبری قبول کردند.

معاون قضایی قوه قضائیه افزود: از مجموع یک هزار و 862 نفر، 769 نفر مشمول عفو آزادی و یک هزار و 93 نفر مشمول عفو و یا تخفیف مجازات شدند.

رحیمی ادامه داد: از کل مشمولان عفو ​​و تخفیف مجازات در این مرحله، یک هزار و 260 پرونده مربوط به دادگستری و دادگاه های عمومی و انقلاب، 450 پرونده مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی و 152 پرونده مربوط به سازمان قضایی کشور است. نیروهای مسلح.

وی خاطرنشان کرد: از یک هزار و 260 پرونده عفو شدگان دادگستری و دادگاه های عمومی و انقلاب، 13 مورد از محکومان به اعدام بودند که مجازات آنها یک درجه تخفیف یافت، 10 پرونده مربوط به ماده 20 قانون عفو ​​عمومی و 1237 مورد سایر محکومان

معاون قاضی افزود: از پرونده های مذکور 95 نفر زن بوده و 123 نفر نیز به لحاظ تأمینی محکوم شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید