جشن تولد عزا / پشت صحنه بادکنک های هلیومی


به گزارش خبرنگار مهر، استفاده از تجهیزات ویژه برای جشن ها و شادی ها گاهی خطراتی را به همراه دارد که شاید از آن بی خبر باشیم. لذا توجه به توصیه های علمی و ایمنی کارشناسان در این زمینه ضروری است.

هفته گذشته هشت نفر در آتش سوزی یک کافه جان خود را از دست دادند. منطقی در این مجموعه که به بهانه تولد برگزار شد، همه قربانیان از یک خانواده بودند و.

حمید عسگری پور، دادستان و پاسدار شهریار در رابطه با این حادثه گفت: یک بالون حاوی گاز هلیوم منفجر و آتش گرفت که در نهایت منجر به آتش سوزی در قهوه خانه شد.

با این حال، قابل تأمل است که چرا چنین حوادثی باید آنقدر شدید باشد که در یک لحظه هشت نفر از اعضای یک خانواده جان خود را از دست بدهند.

مجید شجاعی، فوق تخصص فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: متأسفانه فروشندگان از گازهای سبکتر و ارزان تری برای باد کردن بادکنک استفاده می کنند که می تواند قابل اشتعال و مرگ باشد. “.

وی خاطرنشان کرد: سودجویان برای کاهش هزینه ها، بالن های هیدروژنی و خوراک آره پر شده، به جای فروش بادکنک های هلیومی، گفت: این بادکنک ها مشتعل می شوند آره و خطر جدی مرگ را به همراه دارد.

شهید بهشتی، یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه به طور کلی در بادکنک هایی که هلیوم نامیده می شود، گازی که از هوا استفاده می شود گازی سبک تر است اما گاز هلیوم نیست، گفت: این بالون ها به محض ترکیدن می ترکند و پخش می شوند. هوا، باعث تصادف می شوند.

وی خطاب به هموطنان افزود: هرگز به بهانه زیباتر کردن فضای تعطیلات از بادکنک هایی که با گاز فشرده پر می شوند استفاده نکنید زیرا این بادکنک ها به محض قرار گرفتن در معرض جرقه زنی قرار می گیرند. آره آنها منفجر می شوند و باعث تصادف می شوند. بهتر است از بادکنک های معمولی استفاده کنید و به ادعای شخصی مبنی بر بادکردن بادکنک با گاز هلیوم و خطری برای شما اعتماد نکنید.

شجاعی با هشدار به اینکه برف شاد و انواع اسپری هایی که در ایام تولد استفاده می شود نیز به شدت قابل اشتعال است، خاطرنشان کرد: وقتی افراد برف شادی را روی کیک تولد می گذارند می توان شمع روشنی روشن کرد.

آژانس مهر رسانه های اجتماعی دنبال می کنمدیدگاهتان را بنویسید