حزب الله: آماده استفاده از زور علیه عملیات اکتشاف گاز رژیم صهیونیستی هستیموی گفت: به محض اینکه رژیم اسرائیل تهاجم خود به مرزهای دریایی لبنان را اعلام کند، ما آماده استفاده از زور برای خنثی کردن عملیات اکتشاف گاز رژیم اسرائیل خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان یک روز پس از ورود کشتی اسرائیلی به میدان نفتی این کشور گفت: «دولت لبنان در صورت اعلام حمله اسرائیل به آب های سرزمینی و انرژی ما، دولت لبنان آماده است. . منابع مشارکت در فشار و بازدارندگی و استفاده از ابزارهای مناسب از جمله اجبار برای جلوگیری از تجاوزات اسرائیل.

وی افزود: «این موضوع اکنون مستلزم تصمیم قاطع دولت لبنان در مورد اینکه آیا این کشتی در منطقه مورد مناقشه فعالیت می کند یا خیر، دارد». آیا دولت لبنان مسئله مرز و خط مذاکره را حل کرده است یا خیر؟ ما از دولت می خواهیم که بر تعیین مرز دریایی بین اسرائیل و لبنان فشار بیشتری وارد کند و اعلام کند که مذاکرات متوقف یا متوقف شده است.

شیخ نعیم قاسم تاکید کرد که تصمیم حزب الله زمانی مشخص می شود که دولت بگوید منطقه مورد مناقشه است و در صورت حمله اسرائیل پاسخ خواهد داد. اما اگر دولت این حرف را نزند و حوزه مورد نظر مطرح شود، منتظر می مانیم تا این موضوع را حل کنند و در مورد آن حکم کنند.

سید هاشم صفی الدین، یکی از اعضای هیئت اجرایی حزب الله لبنان، دیروز (یکشنبه) به ورود یک کشتی اسرائیلی به میدان گازی کاریش و عبور از خط 29 تولید گاز دریایی از منطقه مورد مناقشه واکنش نشان داد و از دولت لبنان خواست در این مورد شفاف سازی کند. مرزها و مناطق موضوع را اعلام کنید تا لبنانی ها با مقاومت، ارتش و ملت و اراده مردم متحد شوند و آیا آمریکا می خواهد به حقوق خود در دریا یا در عمق دست یابد.

وی افزود: لبنان قدرت استخراج نفت و گاز را دارد و لبنان می تواند مستقل از همه اهرم های فشار باشد و آمریکا دلیل اصلی جلوگیری از دسترسی مردم لبنان به منابع نفت و گاز خود است.

پیش از این، میشل عون، رئیس جمهور لبنان در دیدار با نجیب میقاتی درباره اقدام اسرائیل برای آغاز تولید گاز در منطقه مورد مناقشه گفتگو کرده و از فرماندهی ارتش خواسته بود اطلاعات دقیق و رسمی را ارائه کند.

عون گفت: «مذاکرات در حال حاضر برای تعیین مرزهای دریایی با اسرائیل در حال انجام است و هرگونه فعالیت در منطقه مورد مناقشه تجاوز و چالش است».

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید