حلالی: من انتقاداتی به مهدوی دارم، اما باید از آنها حمایت شود


اسماعیل حلالی در گفت وگو با ایسنا، درباره حذف تیم ملی فوتبال امید از مسابقات قهرمانی آسیا گفت: بازی ها را کم و بیش دیدم. در نیمه دوم بازی مقابل ازبکستان بسیار خوب بودیم و بهترین عملکرد خود را در این دیدار به نمایش گذاشتیم. مثلاً در بازی با ترکمنستان خوب نبودیم و بازیکنان نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند. در دیدار مقابل قطر که ورودی مسابقات بود، می توانستیم بهتر عمل کنیم. در کل این بازیکنان آمادگی چندانی ندارند و به چنین مسابقاتی نیاز دارند.

این مربی فعال در رده های اصلی گفت: نکته مهم این است که تمرکز ما در این رده سنی باید روی ارتقای سطح فنی بازیکنان باشد تا بتوانند در 15 سال آینده برای تیم ملی بازی کنند. توسعه و تمرین فوتبال باید از نتایج فراتر رود. درست است که نتایج هم مهم است و به بازیکنان اعتماد به نفس می دهد اما باید اصولی کار کنیم و با رسیدن به بازی ملی در 21 سالگی تعداد بازی های بین المللی که این بازیکنان دارند و تجربه دارند را افزایش دهیم.

سرمربی سابق تیم امید پرسپولیس گفت: ابتدا باید شایسته سالاری ایجاد کنیم. بیشتر جلسات ما بر اساس روابط است و انگار فردی که به جایی می رسد می خواهد محبت دوستی را جبران کند و به او مقام بدهد. نام افرادی را شنیدم که 10 سال است سرمربی تیم ملی جوانان نبوده اند. آنها چه فکر می کنند وقتی پست می دهند با خود می گویند مربی استقلالی و مربی پرسپولیس است؟

حلالی ادامه داد: این افراد صادق هستند اما آیا ما می خواهیم این گروه سنی را از بین ببریم؟ وقتی مربی حتی در رده سنی اصلی نباشد نمی تواند همراهی کند. این بازیکنان نگرش متفاوتی نسبت به بازیکن بزرگسال دارند. مربی ای که تمام عمرش در رده بزرگسالان بوده چگونه می تواند در رده اصلی کار کند؟ به خاطر خدا این تصمیمات اشتباه است.

ملی پوش سابق درباره عملکرد مهدی مهدوی کیا گفت: من شخصا از او انتقاد کردم. درست است که در رده اصلی کار می کرد اما می توانست از نوجوانی شروع کند و آرام آرام پیشرفت کند. مقوله امید مهمترین رده سنی برای نتیجه گیری است. او از سنین پایین کار کرد و توانست تجربه خود را از نوجوانان به بازیکنان منتقل کند. همه در مورد نتیجه و کیفیت بحث می کنند. او این بازیکنان را نساخت و نمی داند سه سال پیش کجا بودند. دوست دارم مهدوی کیا در نوجوانی دو سه سال کار کند. همین بازیکنان را در بین جوانان تبلیغ کنید.

وی درباره اعتراضات به مهدوی کیا در شبکه های اجتماعی گفت: ما نباید تسویه حساب شخصی کنیم. صفحات مجازی بسیار مضر هستند. افرادی هستند که نام و مشخصات آنها در صفحه آنها نیست. هر کس هر چیزی را که می خواهد با یک نام می گوید. این مشکلات کمکی به ما نمی کند. شاید تا پنج سال فضای جامعه را نخواهیم اما باید درست عمل کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم. در رده نوجوانان و جوانان باید نظارت دقیق داشته باشیم و مربی با کیفیتی داشته باشیم. ممکن است در سطح ملی جامی نگیریم اما 20، 30 بازیکن را وارد روند ملی می کنیم تا وقتی یک بازیکن مصدوم می شود، جایگزین خوبی باشد.

حلالی با بیان اینکه باید از مهدوی کیا حمایت شود، گفت: اول کاری نکنیم بعد سنگ اندازی کنیم. ما باید حمایت کنیم و شاید این افراد با کار تیمی کمی موفق تر شوند. کیفیتی که در تیم ملی امید در نیمه دوم مقابل ازبکستان دیدم، من را امیدوار می کند. ما فرصت های زیادی ایجاد کرده ایم و فرصت هایی را خلق کرده ایم. ازبکستان که 6 گل به قطر زد می توانست در دقیقه 96 به ما ببازد. فکر می کنم این افکار و گروه ها باید حمایت شوند. فکر نمی کنم هر روز مجبور باشیم تغییر کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید