خودنور لجایی به اتهام دست داشتن در 16 فقره سرقت راهی زندان شد/ لجایی در جریان درگیری کشته شد/ تبعه افغانستان و مجرم شناخته شده بود.


دادستان مرکز سیستان و بلوچستان زاهدان در خصوص انتشار عکس فردی به نام خدانور لیهایی در فضای مجازی گفت: بر اساس گزارش ها، خدانور لیهایی پیش از این به اتهام دست داشتن در 16 فقره سرقت به زندان زاهدان منتقل شده بود.

به گزارش ایرنا، مرکز رسانه قوه قضائیه، مهدی شمس آبادی در رابطه با انتشار عکسی از مردی به نام خدانور لدجایی در فضای مجازی اظهار داشت: بنابر گزارش ها صادق کبدانی فرزند علی معروف به خدانور لدجایی. زاهدان به شرکت در 16 فقره سرقت متهم و برای وی در دستگاه قضایی پرونده تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این مرد تبعه افغانستان است و به عنوان مجرم شناخته می شد.

دادستان زاهدان گفت: لعیا که سابقه چندین فقره سرقت را داشت دهم مهرماه در جریان درگیری کشته شد.

وی گفت: روز دهم مهرماه با کشته شدن این مرد هیچ گونه درگیری و اغتشاش در سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان گزارش نشد.

شمس آبادی گفت: چگونگی کشته شدن لجائی در دستگاه قضایی سیستان و بلوچستان در حال بررسی است.

حسینعلی میر گفت: این حادثه که سوژه رسانه ها شده مربوط به چند ماه پیش است که فرد دستگیر شده سارق مسلح بوده است اما به دلیل رعایت نشدن حقوق شهروندان، پلیس او را به ستون بستند و رها کردند هرکسی بخواهد از او عکس بگیرد تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. انجام شد و پرونده بسته شد.

به گزارش ایرنا، تصویر لجای از صبح امروز برای تحریک مردم سیستان و بلوچستان در بسیاری از شبکه های معاند بازنشر شد و این فرد با نمایندگی مردم این استان که در واقع تبعه افغانستان است و چیزی ندارد. با برادران اهل سنت.

همچنین عکس منتشر شده از این سارق مربوط به اوایل تیرماه است و در همان زمان توسط رسانه معاند نیز منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید