دارویی برای به تاخیر انداختن دیابت نوع 1 توسط FDA تایید شده است


وقتی لوزالمعده شما انسولین کمی تولید می کند یا اصلا انسولین تولید نمی کند، مستعد ابتلا به دیابت نوع 1 هستید. وقتی سطح انسولین شما کاهش می یابد، بدن شما قادر به پردازش گلوکز در سلول های شما نخواهد بود و در نتیجه سطح انرژی شما مختل می شود.

اگرچه این یک بیماری مزمن است، اما هیچ درمان دائمی برای دیابت نوع 1 وجود ندارد، اما می‌توانید خطرات مرتبط با این دیابت را از طریق دارو و رژیم غذایی مناسب کاهش دهید.

وقتی دیابت نوع 1 دارید، مدام احساس نیاز به ادرار می کنید، کاهش وزن غیرقابل توجیهی را تجربه می کنید و دید شما شروع به تار شدن می کند.

دیابت نوع 1 عملکرد بدن شما را تا حد زیادی به خطر می اندازد. دیابت نوع 1 در میان افرادی که وارد دوران نوجوانی شده اند شایع است.

دارویی برای به تاخیر انداختن دیابت نوع 1

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اخیرا داروی جدیدی ارائه کرده است که به کاهش سرعت ابتلا به دیابت نوع 1 کمک می کند. این دارو تپلیزوماب نام دارد و علاوه بر کاهش سرعت شروع دیابت نوع 1 در بدن شما، هر نوع دیگری را نیز کاهش می دهد. بیماری خودایمنی که زندگی شما را به خطر می اندازد.

دارویی برای به تاخیر انداختن دیابت نوع 1 توسط FDA تایید شده است

تپلیزوماب پس از یک سری آزمایشات بالینی و دارویی قبل از معرفی رسمی معرفی شد، و این کارآزمایی ها توسط دانشگاه ییل نادیده گرفته شد و یکی از افراد کلیدی خود، کوان هرولد، که استاد ایمونوبیولوژی و پزشکی است، برای کمک به ارائه این کار منصوب شد. نیاز – دارویی به روز در بازار برای کمک به میلیون ها جوان.

حدود 1 نفر از هر 250 نفر در معرض دیابت نوع 1 قرار دارند که پس از آن زندگی آنها تغییر می کند و آنها را به سمت رژیم های غذایی سخت سوق می دهد. انسولین درمانی مادام العمر هدف تپلیزوماب به تأخیر انداختن شروع این دیابت کشنده نوع 1 است تا جوانان بتوانند زندگی عاری از بیماری داشته باشند.

تنها در ایالات متحده سالانه حدود 30000 تا 35000 نفر در معرض دیابت نوع 1 قرار می گیرند و این باعث مرگ این بیماری می شود. بدن شما از لنفوسیت‌های T که معمولاً سلول‌های T نامیده می‌شوند تشکیل شده است و Teplizumab بر ایمنی این سلول‌های T تمرکز دارد تا دیابت نوع 1 را جذب نکنند.

از آنجایی که تپلیزوماب یک آنتی بادی قدرتمند است، ایمن سازی سلول های T نسبتاً آسان است و این دارو با طولانی کردن توانایی پانکراس برای ساخت سلول های ایمنی عمل می کند و در نتیجه از خودایمنی که احتمال دیابت نوع 1 را افزایش می دهد، جلوگیری می کند.

تپلیزوماب پتانسیل غربالگری توده بزرگ‌تری را دارد و بنابراین می‌تواند برای غربالگری کودکان مدرسه‌ای و پیشگیری از علائم دیابت نوع 1 در ریشه مورد استفاده قرار گیرد.

هنگامی که کارآزمایی پیشگیری از Teplizumab انجام شد، نتایج ثابت کرد که می توانید شروع دیابت نوع 1 را حداقل تا دو سال به تاخیر بیندازید. اگر چه دو سال مدت زمان رقابتی کوتاه تری است زیرا این بیماری در کودکان کوچکتر شایع است، دو سال نسبت به بزرگسالان نسبتاً زیاد است.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵والدین باید توجه داشته باشند که دیابت نوع یک در دختران می تواند تشدید شود

🔵کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 را می توان با پانکراس مصنوعی نجات داد

به گفته هرولد، از دانشکده پزشکی ییل، تپلیزوماب تنها اولین قدم در پیشگیری از دیابت نوع 1 است و پس از مصرف مداوم، در درمان کلی دیابت معجزه می‌کند. هولد می‌گوید این تنها یک پا در در است.

در بیش از صد سال آزمایش، تپلیزوماب تنها دارویی است که نتایج مثبتی در کاهش دیابت نوع 1 نشان داده است. این فرم اولیه که توسط FDA تایید شده است، برای پیشگیری یا درمان دیابت نوع 1 به طور کلی طراحی نشده است، اما برای به تاخیر انداختن شروع علائم بسیار کار می کند.

این دارو با Prevention Bio فرموله شده و تا پایان سال جاری در ایالات متحده عرضه خواهد شد. این دارو به صورت تزریقی و برای کودکان بالای 8 سال مناسب است.

پست های اخیر نیکی آتکیسون (همه را ببین)