داشتن حیوان خانگی برای افرادی که استرس دارند مفید است


استرس از زمان های بسیار قدیم جزئی از زندگی بشر بوده است. اگرچه دلایل آن متفاوت است، اما استرس چیزی است که به سلامت جسمی و روحی فرد آسیب می رساند. حیوانات خانگی، به ویژه سگ ها، از نظر ژنتیکی به شرکت انسان عادت دارند.

آنها به گونه ای تکامل یافته اند که می توانند حرکات، زبان بدن، تن صدا، احساسات و غیره ما را درک کنند. برای افراد مسن، حیوانات خانگی به عنوان همراهان بسیار خوب و منبع امنیت شناخته می شوند. مطالعات نشان می دهد که صاحبان حیوانات خانگی نسبت به افرادی که حیوان خانگی ندارند کمتر به افسردگی یا فشار خون مبتلا می شوند.

بدیهی است که این به عوامل مختلف دیگری نیز بستگی دارد، اما بیشتر از همه جنبه داشتن حیوان خانگی، گذراندن وقت با آنها در واقع به آرامش ذهن و کاهش استرس کمک می کند. بر اساس تحقیقات اخیر انجام شده در دانشگاه کینگستون لندن، داشتن حیوان خانگی می تواند به طور قابل توجهی به مدیریت استرس و رفاه عاطفی کمک کند.

تحقیق چگونه انجام شد؟

این مطالعه بر روی 700 شرکت‌کننده، متشکل از افرادی از بریتانیا و سراسر جهان انجام شد. محققان دو مطالعه انجام دادند که از میان آنها اولی در مراحل اولیه همه گیری کووید در سال 2020 و دومی در سپتامبر 2021 انجام شد. نتایج حاکی از تأثیر مثبت حیوانات خانگی بر وضعیت روحی صاحبان آنها بود.

داشتن حیوان خانگی برای افرادی که استرس دارند مفید است

پیاده‌روی کردن حیوان خانگی، بازی بیشتر با حیوان خانگی، حتی گذراندن وقت «صحبت کردن» با حیوان خانگی و غیره، همه فعالیت‌هایی بودند که منجر به نتیجه بهتر در میان شرکت‌کنندگانی شد که حیوان مورد علاقه خود را داشتند. گزارش شده است که آنها نسبت به سایر شرکت کنندگانی که حیوان خانگی نداشتند شادتر بودند.

با این حال، این تحقیق همچنین به ارتباط عاطفی ناسالم با حیوانات خانگی توسط صاحبان آنها پرداخت. با توجه به Ece Beren Barklam، نویسنده اصلی این مطالعه و Ph.D. یک دانشمند تعامل انسان و حیوان خاطرنشان می کند که گاهی اوقات اتفاق می افتد که صاحب حیوان خانگی از نظر عاطفی به حیوان خانگی خود وابسته می شود و کمتر به اطرافیان خود اهمیت می دهد و فقط بر روی نیازهای حیوان خانگی خود تمرکز می کند، گویی که حیوانات خانگی “انگیزه های انسانی و انسانی دارند” صفات”.

این شرکت کنندگان همچنین نسبت به سایرینی که روابط نسبتاً سالمی با حیوانات خانگی خود داشتند، امتیاز کمتری گرفتند. او همچنین گفت که در حالی که ما از قبل می دانیم که داشتن حیوانات خانگی در زندگی ما چقدر مهم است، این مطالعه جدید حوزه جدیدی را در مورد چگونگی تأثیر ویژگی های یک فرد مانند انعطاف پذیری هنگام داشتن یک حیوان خانگی و مثبت و منفی آن باز کرده است. تاثیر بر سلامت روان این فرد.

دکتر فاطیما ماریا فلیسبرتی، نویسنده ارشد این مطالعه و دانشیار در عصب شناختی و زیبایی شناسی اظهار داشت که این تحقیق به روشن کردن رابطه پیچیده بین حیوانات، به ویژه حیوانات خانگی، و انسان کمک خواهد کرد. او گفت که تا به حال ما تمایل داشتیم که این رابطه و اینکه چرا مردم می خواهند حیوانات خانگی داشته باشند را “ساده سازی بیش از حد” کنیم.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵یک مطالعه نشان می دهد که وعده های غذایی خانوادگی در کنار هم استرس را کاهش می دهد

🔵طبیعت و مغز: آیا طبیعت می تواند استرس را کاهش دهد؟

مطالعه دوم توسط بارکلام برای درک اینکه چگونه دوستی ها و روابط عاشقانه در پارادایم تعامل انسان و حیوان تحت تاثیر قرار می گیرند، آغاز شد.

دکتر لیلا اسپوزیتو، که بخشی از برنامه تعامل انسان و حیوان در مؤسسه ملی بهداشت است، توصیه می کند اگر سگی به عنوان حیوان خانگی دارید، فعالیت بدنی را افزایش دهید، که مفید خواهد بود، و اگر هدف شما کاهش استرس است، پس ماهی حیوان خانگی خود را تماشا کنید که در آن شنا می کند، کاسه می تواند یک اثر آرام بخش داشته باشد. از سگ های درمانی در بیمارستان ها و خانه های سالمندان برای کاهش اضطراب و استرس در بیماران استفاده می شود.

دکتر آن برگر، پزشک و محقق در مرکز بالینی NIH، می گوید که سگ ها بسیار مراقب خلق و خوی انسان هستند و اگر در یک رکود عاطفی قرار بگیرند، می توانند برای مردم آرامش دهنده و دوست داشتنی باشند. حیوانات خانگی مانند خوکچه هندی در کلاسی با کودکان در طیف اوتیسم مفید هستند. مشاهده می شود که آنها در اطراف این حیوانات خانگی آرامش بیشتری دارند.

منابع:

🔵WebMD (2005-2022) چگونه حیوانات خانگی بر سلامت روان تأثیر می گذارند (موجود در): https://pets.webmd.com/how-pets-affect-mental-health

🔵مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (دوم) چگونه در کنار حیوانات خانگی سالم بمانیم (موجود در): https://www.cdc.gov/healthypets/keeping-pets-and-people-healthy/how.html

پست های اخیر نیکی آتکیسون (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید