درخواست سرمربی انگلیس از فیفا برای شفاف سازی درباره استفاده از VAR در بازی با ایران


اتفاقی که در دیدار تیم های ملی فوتبال انگلیس و ایران در جام جهانی قطر رخ داد، به شکایت سرمربی انگلیس و درخواست او از فیفا منجر شد.

به گزارش همشهری، در جریان دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و انگلیس در جام جهانی، ایران در دقایق پایانی با استفاده از کمک داور ویدیویی (VAR) موفق به زدن یک پنالتی و یک گل شد.

اعلام پنالتی به سود ایران در حالی اتفاق افتاد که گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس از این موضوع نگران و ناراحت است و حالا از فیفا توضیح می خواهد چرا که صحنه مشابهی که در نیمه اول در انگلیس رخ داد، پنالتی اعلام نشد و داور حتی VAR هم اعمال نمی شود.

ساوت گیت گفت: ما باید با فیفا صحبت کنیم و مطمئن شویم. ما شفافیت می خواهیم وگرنه نمی دانیم کجا هستیم.»

وی افزود: چیزی که من را نگران می کند این است که از ما به عنوان نمونه در VAR استفاده می شود. چیزی که در نیمه اول به ما نشان داده شد (توقف بازیکن انگلیسی توسط مدافعان ایران) به ما گفتند پنالتی واضح بود.

در نیمه دوم شاید پیراهن (پیراهن پورالیگانجی که منجر به پنالتی به سود ایران شد) کشیده شد و ما باید در این مورد بهتر باشیم، اما من کمی نگران هستم که در آن مورد نمونه بودیم. “

سرمربی تیم ملی انگلیس تاکید کرد: برای تصمیم گیری مانند نیمه اول، نیاز به شفافیت در مورد نحوه انجام آن داریم.

ساوتگیت همچنین با اشاره به طولانی بودن بازی و توقف طولانی در هر دو نیمه گفت: این مسابقه تقریباً 120 دقیقه ادامه داشت که باید در تمرینات قبل از بازی با آمریکا به آن توجه کنیم.

سرمربی تیم ملی انگلیس با ابراز خوشحالی از نحوه بازی تیمش مقابل ایران گفت: البته بازی از نفس افتاد. “من آن را دوست نداشتم و به نوعی تمام شد.”