در بسیاری از مناطق مردم در چادر و زیر پله زندگی می کنند/ مسکن در کشور وضعیت خوبی ندارد


وزیر راه و شهرسازی گفت: حوزه مسکن در کشور وضعیت مناسبی ندارد به طوری که عده ای در چادر و زیر پله سکونت دارند اما باید با تدابیر جهادی برای ساخت مسکن به سرعت حرکت کنیم.

به گزارش ایسنا، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی 100 هزار واحدی نهضت ملی مسکن که به صورت ویدئو کنفرانس در شهرهای جدید برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل. تقریباً هر هفته کارهای بزرگی در کشور انجام می شود، تقریباً هفته ای دو بار با کشورهای خارجی جلسه داریم و در حوزه مسکن با حضور رئیس جمهور تبادل نظر می کنیم.

وی افزود: حوزه مسکن در کشور وضعیت خوبی ندارد. در بسیاری از مناطق مردم در چادر و کلبه زندگی می کنند. تسریع در ساخت مسکن وظیفه ماست.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مردم در فصل تابستان با قیمت وحشتناک مسکن در شرایط سختی به سر می‌برند و اگر نتوانیم عرضه و تقاضا را مطابقت دهیم دچار مشکل می‌شویم.

قاسمی با اشاره به دیدار روز گذشته خود با برخی افراد گفت: وقتی برخی از خانواده ها به ما مراجعه می کنند و مشکلات خود را مطرح می کنند، انسان نگران می شود که مردم در شرایط سختی به سر می برند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید با روحیه جهادی پیش برویم، اظهار داشت: در آستانه راه اندازی سامانه نظارت بر پیشرفت پروژه های نهضت ملی مسکن هستیم.

قاسمی افزود: برنامه ساخت خانه های یک طبقه را آغاز کرده ایم تا مردم به تدریج مسکن بسازند. مثلاً 40 متر از ساختمان را بسازید و بقیه را به تدریج توسعه دهید.

وی اعلام کرد: در هفته های آینده در هر استانی منابع و زمین را به مردم تحویل خواهیم داد. ما مردم را در نهضت ملی مسکن مشارکت خواهیم داد تا چهار میلیون خانه بسازیم.

دیدگاهتان را بنویسید