دستان شما 5 نشانه بیماری قلبی را آشکار می کند – کارتن اوستا


علائم هشدار دهنده بیماری قلبی، بیماری قلبی عروقی، علائم بیماری قلبی

علائم بیماری قلبی در دست

علائم مشکلات قلبی در دستان شما

آیا می دانستید که توجه به دست ها می تواند به پیشگیری از بیماری قلبی کمک کند؟ مطالعات نشان می دهد که دستان شما یکی از اندام هایی هستند که اگر نشانه مشکلات قلبی باشند نادیده گرفته می شوند.

آخرین آمار جهانی نشان می دهد که بیش از 30 درصد مرگ و میرها به دلیل بیماری قلبی است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، در واقع، یک فرد در ایالات متحده هر 40 ثانیه یک بار دچار حمله قلبی می شود.

شاید فکر کنید چنین بیماری کشنده ای علائم هشدار دهنده زیادی دارد، اما اینطور نیست. یک مطالعه جدید توسط محققان آمریکایی نشان می دهد که بیش از 63 درصد از مردم بر این باورند که احتمالاً در 10 سال آینده از بیماری قلبی رنج می برند.

اگرچه همه همیشه دستان خود را می بینند، اما اکثر مردم متوجه نمی شوند که چه زمانی نشانه ای از یک مشکل جدی سلامتی مانند بیماری قلبی عروقی در دستانشان وجود دارد.

در این مقاله با پنج علامتی آشنا می شوید که به راحتی روی دستان شما نادیده گرفته می شوند و می توانند به شما در مورد مشکلات قلبی هشدار دهند.

5. برجستگی های دردناک روی انگشت

توده های روی انگشتان به ویژه در نوک انگشتان که حساس، ارغوانی و دردناک هستند را گره الاغ می گویند. این توده ها می توانند نشانه اندوکاردیت عفونی (التهاب تهدید کننده سیستم قلبی عروقی برای حیوانات) باشند.

عفونت باکتریایی که به قلب و عروق خونی گسترش می یابد می تواند منجر به اندوکاردیت شود. اگر متوجه توده های دردناک در انگشتان خود شدید، نباید آنها را نادیده بگیرید، زیرا این کار می تواند آسیب های جبران ناپذیری به قلب شما وارد کند.

گزارش کریشنا پاراشار از دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی وین توضیح می‌دهد که ندول‌های اوسلر در نتیجه التهاب در رگ خونی ایجاد می‌شوند. این منجر به عفونت باکتریایی در درم (لایه میانی پوست) می شود که باعث افزایش التهاب در سیستم قلبی عروقی می شود. گره های Osler می توانند در عرض چند روز خود به خود ناپدید شوند. اما این بدان معنا نیست که بی ضرر است.

اگر مشکوک هستید که نوک انگشتان شما گره استخوانی شده است، برای بیوپسی پوست به پزشک مراجعه کنید. همچنین می توانید برای تعیین اینکه آیا تورم مربوط به بیماری قلبی است با یک متخصص قلب مشورت کنید.

4. خطوط قرمز یا بنفش قهوه ای روی ناخن ها

رگه‌های قرمز یا بنفش زیر ناخن‌ها از علائم شایع خونریزی ناشی از تب است. این عارضه در اثر آسیب به رگ های خونی ناخن ایجاد می شود و می تواند نشانه ای از مشکلات قلبی باشد. به گفته انجمن پوست آمریکا (AAD)، خونریزی شاخه دار، همراه با تب و ضربان نامنظم قلب، می تواند نشانه ای از بیماری قلبی باشد.

مقاله ای که توسط محققان دانشکده پزشکی Mount Sinai در شهر نیویورک منتشر شده است، توضیح می دهد که خطوط متعدد روی ناخن های شما می تواند نشان دهنده یک مشکل جدی سلامتی باشد.

خونریزی تراشه به دلیل خونریزی در رگ های خونی زیر ناخن اتفاق می افتد. مجله پزشکی نیوانگلند می گوید ممکن است به دلیل تروما یا عفونت باکتریایی باشد که به سیستم قلبی عروقی گسترش یافته است.

علائم مهم بیماری قلبی، علائم بیماری قلبی در دست، بیماری قلبی

علائم بیماری قلبی در دست

3. چسباندن ناخن

شاید تا به حال نام ریزش مو را نشنیده باشید، اما باید بدانید که این یک بیماری شایع است. افراد مبتلا به ریزش مو، ناخن های بزرگ، نرمی و ناخن های خمیده را تجربه می کنند. این مشکل معمولا زمانی رخ می دهد که اکسیژن خون کم باشد.

یکی از دلایل اصلی ناخن جویدن آندوکاردیت عفونی است که یک عفونت باکتریایی حفره ها و دریچه های قلب است. اگرچه این وضعیت در افراد مبتلا به نقص مادرزادی شایع است، اما می تواند به دلیل بیماری قلبی، آرتروز و بیماری ریوی نیز رخ دهد.

اگر ناخن جویدن ناشی از بیماری قلبی باشد، علائم با انگشت شست و سبابه شروع می شود. این بیماری به سرعت توسعه می یابد، اما علت اصلی پس از درمان به راحتی قابل درمان است. اگر متوجه شدید که ناخن هایتان بیرون زده است، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

2. دست های ضعیف، گزگز و مومی مانند

آمیلوئیدوز یک بیماری نادر است که با گزگز، درد، ضعف و برجستگی های مومی شکل روی دست ها مشخص می شود. این به دلیل تجمع یک پروتئین نامنظم به نام آمیلوئید است.

هنگامی که رسوبات آمیلوئید در قلب افزایش می یابد، جایگزین عضله قلب می شود و باعث آمیلوئیدوز قلبی می شود. این وضعیت عملکرد صحیح قلب را مختل می کند و می تواند منجر به مشکلاتی در سیگنال دهی قلبی عروقی و ضربان قلب غیر طبیعی شود.

مجله انجمن قلب آمریکا (AHA) توضیح می دهد که آمیلوئیدوز قلبی میزان خونی را که به سمت قلب جریان می یابد کاهش می دهد. این باعث کاهش سرعت گردش خون در بدن می شود. از آنجایی که جریان خون کم است، میزان اکسیژن دریافتی دست‌های شما کاهش می‌یابد که منجر به تشکیل دست‌های مومی، ملتهب و ضعیف می‌شود.

اگر هر یک از این علائم را در دستان خود مشاهده کردید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا ممکن است قلب شما در معرض خطر باشد.

علائم مهم بیماری قلبی، علائم بیماری قلبی در دست، بیماری قلبی

علائم هشدار دهنده مشکلات قلبی

1. لکه های رنگی روی کف دست

دکتر جاتین ویاس، استاد دانشکده پزشکی هاروارد، توضیح می‌دهد که لکه‌های بدون درد مایل به آبی یا قهوه‌ای روی کف دست‌ها ضایعات Janeway نامیده می‌شوند. این بیماری در اثر لخته شدن خون حاوی باکتری (آمبولی سپتیک) ایجاد می شود که منجر به عفونت در جریان خون می شود.

ضایعات Janeway به سرعت (اغلب در عرض چند روز) ایجاد می‌شوند و ناپدید می‌شوند، به این معنی که بیشتر افراد متوجه آنها نمی‌شوند. بنابراین باید به محض مشاهده تغییر رنگ کف دست با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا مشکل قلبی دارید یا خیر.

خط آخر

در حالی که اکثر مردم تنها زمانی که احساس بیماری می کنند به پزشک مراجعه می کنند، همیشه بهتر است از بیماری پیشگیری کنیم تا درمان آن، به خصوص برای مشکلات قلبی.

یک مطالعه منتشر شده در قلب و عروق بالینی نشان می دهد که 80 درصد از مشکلات قلبی با اجتناب از یک سبک زندگی مضر قابل پیشگیری است. این تیم اضافه می کند که رژیم غذایی، اضافه وزن و سیگار به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را در افراد افزایش می دهد.

این بدان معناست که می توانید با تغییر سبک زندگی و توجه به بدن و به خصوص بازوها، خطر ابتلا به مشکلات قلبی را کاهش دهید.

همچنین مهم است که به طور منظم برای معاینات روتین به پزشک خود مراجعه کنید. شما باید در مورد رژیم غذایی، شیوه زندگی، علائم فیزیکی و سایر مشکلات سلامتی خود با پزشک خود صحبت کنید.

مجموعه:بخش بهداشت Bitotech

دیدگاهتان را بنویسید