دشمن به دنبال ناکارآمد و ناامن جلوه دادن سکوهای ایرانی است


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هر لحظه با حملات دشمن به مناطق زیرساختی و سکوهای داخلی مواجه هستیم که معمولاً با هوشیاری و تدابیر دستگاه های ذیربط با شکست مواجه می شود. “

به گزارش وزارت ارتباطات، «عیسی زارع پور» در مراسم پدافند غیرعامل با تاکید بر اینکه پایبندی به اصول پدافند یک ضرورت در توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور است، افزود: پدافند غیرعامل در حوزه فناوری اطلاعات بسیار بیشتر است. نسبت به سایر حوزه ها برجسته است. در این عصر، زندگی همه مردم به فناوری اطلاعات وابسته شده است.

وی ادامه داد: این عدد نشان می دهد که حوزه کاری ما هر لحظه با زندگی مردم مرتبط است و بر این اساس رعایت اصول حفاظت و امنیت این زیرساخت ها و آسیب پذیر نبودن آنها بسیار مهم است.

وزیر ارتباطات با اشاره به شکست حملات سایبری متعدد علیه زیرساخت های کشور گفت: در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به طور مداوم با حملات دشمن به مناطق زیرساختی و بسترهای داخلی مواجه هستیم که معمولاً با شکست مواجه می شود. به هوشیاری و اقدامات ادارات مربوطه.

زارع پور با اشاره به تلاش گسترده دشمن برای از بین بردن اعتماد کاربران به سرمایه های داخلی، افزود: دشمن بیشترین توان خود را در این حوزه متمرکز کرده و با اقدامات کور مانند «منع سرویس توزیع شده» (DDOS) به ترور و تخریب اجتماعی حمله می کند. در پلتفرم های ایرانی به دنبال ناکارآمد و خطرناک جلوه دادن پلتفرم های ایرانی است.

وزیر ارتباطات در پایان بر لزوم تضمین و ارائه طرح «تاب آوری خدمات در شرایط بحران» برای تمامی زیرساخت های مهم ارتباطی و خدمات فناورانه کشور تاکید کرد و گفت: وزارت ارتباطات تمام تلاش خود را برای توسعه انجام می دهد. اقتصاد دیجیتال و ارائه خدمات باکیفیت و ایمن او در راس جوانان نخبه و شرکت های دانش بنیان کشور ایستاده و از تمام ظرفیت خود برای حفظ حقوق پلتفرم های ایرانی و کاربران آنها استفاده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید