رئیس جمهور: آمریکا باید بداند که نباید علیه مردم ایران از زور استفاده کند


رئیس جمهور گفت که از وضعیت زندگی بستگان خود در شهر و کشور آگاه است: “مردم”. و ما شبانه روز کار می کنیم تا مشکلات را در اسرع وقت کاهش دهیم.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در بیست و ششمین سفر استانی دولت مردمی با مردم خراسان شمالی دیدار کرد. با احساس مسئولیت و گرمی می دانست که در هزار سال گذشته روحیه پذیرایی از شیفتگان امام رضا (ع) را داشتند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم خراسان شمالی با لهجه های مختلف ترکی، کردی، کرمانجی، ترکمنی و فارسی دارای دل های مشترک و یکپارچه، متحد و پرتلاش هستند، افزود: مردم این استان در پیروزی اسلامی هستند. در دوران انقلاب و در دوران دفاع مقدس در دفاع از حرم و حرم خوش درخشیدند و مردمی زحمتکش در تولید هستند که امروز در کشور اهمیت زیادی دارد.

رئیسی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه تولید امروز در کشور محور کار است، گفت: خراسان شمالی دارای دانشگاه ها، مراکز علمی و فرهنگی خوبی است که مردان و زنان فرهیخته تربیت می کنند. نیروهای ارزشی باید تلاش کنند و تلاش کنند تا ثمره تلاش خود را در پیشرفت استان و کشور ببینند.

رئیس جمهور بزرگ ترین موفقیت دولت را خدمت رسانی به مردم در ایجاد زمینه کار و فعالیت و تولید و استفاده و بهره برداری مناسب از ظرفیت ها و ظرفیت ها دانست و گفت: در بازدید امروز از مجتمع پتروشیمی شاهد ارزشمندی بودیم. کار مهندسان، کارگران و کارگران این کار را انجام می دهند، اما باید اصلاحاتی انجام شود.

آیت الله رئیسی ادامه داد: اولین تغییر لازم در فعالیت این واحد پتروشیمی، استفاده از پساب به جای آب شرب است. مقرر شد تا پایان سال جاری تمامی زمینه های جایگزینی پساب این مجموعه فراهم و مصرف آب این واحد در دسترس مردم قرار گیرد. همچنین با سرمایه گذاری می توان علاوه بر ارتقای ظرفیت تولید، فرصت های اشتغال این واحد که در حال حاضر دارای 1200 نفر است، دو یا سه برابر شود.

رئیس جمهور همچنین بر برنامه ریزی قابل پیش بینی فعالیت کشاورزان و اطمینان از خرید محصولات آنها تاکید کرد و گفت: باید با ضمانت خرید و پرداخت تجهیزات به رونق تولیدات کشاورزی و دامی کمک کنیم.

رئیسی با اشاره به آمار حدود 700 قربانی اپیدمی تاج در زمان روی کار آمدن دولت مردمی افزود: صدها نفر. “قربانیان هر روز.” .

رئیس جمهور ادامه داد: خدا را شاکریم و مردم را به خاطر دعا و همکاریشان سپاسگزاریم و مهمتر از همه تلاش کادر درمانی و بهداشتی کشور این روزها را با افزایش تعداد قربانیان بر عرش سپری می کنیم. رسید.» یک عدد و گاهی صفر. «باید صمیمانه از کادر پزشکی که شبانه روز برای حفظ سلامت مردم از جان، جان، خانواده و سلامتی خود گذشتند، تشکر کنم و همچنین از کمک های خالصانه مردم تشکر کنم.

رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه دولت مردمی در ابتدای فعالیت خود با مشکلات مالی و کسری بودجه 480 میلیاردی مواجه بود، گفت: دولت تمام تلاش خود را برای استقراض از بانک مرکزی و یا چاپ پول انجام داده است که منجر به این امر باید انجام شود. خوب. این به نوبه خود باعث تورم در سال 1400 شد. او را پشت سر بگذار

رئیس جمهور ادامه داد: دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت خود علاوه بر حقوق و دستمزد بین 10 تا 13 میلیارد تن برای هزینه هایی که در این دولت انجام نشده است پرداخت کرده است.

امروز به برکت اقتدار و افتخاری که ایجاد کردید، فروش نفت را بدون امضای قرارداد یا قبول تعهد جدید برای کشور به حد قابل قبولی رساندیم، در حالی که قبلا می گفتند نفت فروخته نمی شود. عمده کسری بودجه 480 تریلیون دلاری و پرداخت بدهی های گذشته از درآمدهای حاصل از این افزایش فروش نفت است.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه برای توجیه حقوق و دستمزد تلاش می کنیم، گفت: به همه اقشار جامعه می گویم هیچ یک از مطالبات شما در مورد مزد و مزایا اشتباه نیست، بلکه انصاف را در دستمزد رعایت کنید تا همه راضی باشند. . …

آیت الله رئیسی با اشاره به سفرهای خود در استان های مختلف گفت: می توانید در تهران بنشینید و استان ها را گزارش کنید، اما وقتی می شنوید که هستید، انگار می بینید. بودن در کنار یک کشاورز، کشاورز، معلم، دانش آموز، تاجر یا تاجر درک متفاوتی از انسان ارائه می دهد و من به این تجربه افتخار می کنم. برخی از کسانی که سفرهای دولتی در حومه شهر را مقصر می دانند ممکن است تجربه ملاقات و شرکت در اجتماعات عمومی را نداشته باشند که من توصیه می کنم.

رئیس جمهور به آمار بانک مرکزی و مرکز آمار برای افزایش نرخ رشد اقتصادی از 4 دهم درصد به حدود 5 درصد در ماه های پایانی سال 1400 اشاره کرد و افزود: افزایش ارزشی را پیش بینی کرد. ارزش پول ملی در جامعه

رئیسی گفت: اگر پول ملی بیهوده شود، هر چقدر هم دستمزد مردم را بالا ببریم، با تورم مخالفت نمی کنیم. تورم باید کاهش یابد. دولت مردمی از ابتدا به دنبال جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر تاج، رفع کسری بودجه، تامین کالاهای اساسی و کاهش تورم بوده که همچنان در دستور کار قرار دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه از وضعیت زندگی عزیزانمان در شهر و روستا مطلع هستم، افزود: من همیشه در بین مردم حضور دارم و واقعاً فقط یک شب نیست، بلکه یک ساعت است که زندگی مردم را نادیده بگیریم. ما شبانه روز تلاش می کنیم تا هر چه زودتر مشکلات را کاهش دهیم و مردم شاهد رشد اقتصادی و گشایش در زندگی و تجارت باشند.

آیت الله رئیسی با اشاره به شرایط بازگشایی مدارس و مشاغل برای جلوگیری از شیوع تاج، گفت: این شرایط از ابتدای جنگ در اوکراین بدتر شده است. امروز همه کشورها به این موضوع پایبند هستند اما در کشور ما بعد از توکل به خدا و اعتماد به رهبری سرمایه زیادی برای حمایت از ملت ایران داریم.

رئیس جمهور گفت: می توانیم با توکل به خدا و هدایت مردم و مشارکت مردم و الگوبرداری از شهدا به ویژه شهید سلیمانی بر مشکلات فائق آییم. به عنوان پایتخت آینده کشور بسیار روشن است.

رئیسی افزود: در دوران جنگ و روزهای تحریم که دشمن ما کار را سخت کرد، شما مردم خراسان شمالی در کنار سایر ایرانیان صبورانه مقاومت کردید و رسماً آمریکا را اعلام کردید. «امروز فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی بی‌رحمانه شکست خورده است. ; این پیروزی شما و ملت بزرگ ایران است.

رئیس جمهور گفت: ای مردم ما به عنوان نماینده شما به آمریکایی ها می گوییم که بدانید به زور با مردم ایران صحبت نکنید. زبان قدرت جواب نمی دهد. این ملت با پیروزی و قدرت در جنگ پیروز شد و 40 سال دوام آورد. این ملت قطعا در جنگ اقتصادی و جنگ رسانه ای پیروز خواهد شد.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه حضور جهاد تبیین و روشنگری در برابر تلاش های دشمن برای ایجاد یأس و ناامیدی است، گفت: امید بیافرینید. امید نه با گفتار و کردار، بلکه با کردار ایجاد می شود. هرکس در هر کجا که باشد، خواه با قلم و بیان خود یأس و یأس در مردم ایجاد کند، خواه نداند، در جهت تدبیر دشمن رفته است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همه مسئولان، ادارات و سازمان‌ها و همه کسانی که به نمایندگی از دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت می‌کنند باید تمام تلاش خود را برای ایجاد امید برای مردم و در دل جوانان ایرانی انجام دهند. تا دشمن بیشتر احساس شکست و تحقیر کند

رئیسی ادامه داد: در این راه سردار شهید سلیمانی و شهدا الگوی ما هستند که با دست خالی و بدون دسترسی به امکانات همه موانع را پشت سر گذاشتند و راه را هموار کردند و به پیروزی رسیدند. حاج قاسم با همه حمایت های مالی، پولی، اطلاعاتی و تسلیحاتی داعش، با استقامت، جفا، توکل به خدا و اعتماد به نفس، پیروزی های بزرگی برای کشور به دست آورده است.

رئیس جمهور خطاب به دختران و پسران ایران اسلامی گفت: با اراده فولاد و توکل به خداوند متعال می توان به پیروزی ها و موفقیت ها دست یافت. اما با همراهی همکارانم تلاش می کنیم وضعیت معیشتی مردم را به سطح جمهوری اسلامی ایران برسانیم.

آیت الله رئیسی افزود: تامین همه نیازهای استان در قالب وام سفر استانی امکان پذیر نیست و از این رو اولویت های ما در کانون توجه قرار دارد. امروز حدود 50 سال پروژه نیمه تمام در کشور داریم، اما در مورد سفرهای روستایی، پروژه های اولویت دار شناسایی شده و اعتباراتی برای تکمیل آنها تخصیص داده می شود. در سفری که به خراسان شمالی داریم، با توجه به مصوبات سفر مقام معظم رهبری بر اجرای پروژه های اولویت دار نظارت خواهیم داشت و از مدیران می خواهیم بر فعالیت جهادگران نظارت داشته باشند و بر فعالیت های مردم و رسانه ها نظارت داشته باشند. .

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید