راه های ایجاد صمیمیت بین مادرشوهر و عروس – ون تس


نحوه ایجاد صمیمیت با عروس، مادرشوهر و عروس صمیمی شدن، جذب مادرشوهر

چگونه با عروس صمیمیت ایجاد کنیم

ایجاد صمیمیت با مادرشوهر با ترفندهای ساده

ایجاد صمیمیت مادرشوهر با عروس این می تواند باعث شود که زندگی زناشویی بهتری را تجربه کنید، اما برای ایجاد این صمیمیت، باید فرضیات اشتباه را کنار بگذارید و کمی سیاست رفتاری داشته باشید.

ایجاد روابط حسنه با خانواده شوهر به خصوص مادرشوهر یکی از دغدغه های تازه دامادهاست. برای داشتن رابطه صمیمانه با مادرشوهر خود به صبر، بردباری و آینده نگری نیاز دارید.

خلق كردن صمیمیت مادرشوهر با عروس باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

بهبود رابطه عروس و مادرشوهر، صمیمیت با مادرشوهر، صمیمیت مادرشوهر و عروس

حالت های صمیمیت بین مادرشوهر و عروس

برای صمیمیت با مادرشوهر چه کنیم؟

سعی کنید نگرش های منفی در مورد مادرشوهر خود را از ذهن خود حذف کنید و سعی کنید به تدریج و آگاهانه با مادرشوهر خود صمیمی شوید و او را به عنوان یک زن دوست داشته باشید.

احترام گذاشتن به خانواده شوهر باعث بهبود وضعیت شما در کنار همسرتان می شود.

نکات منفی خانواده شوهرتان به خصوص خانواده خودتان را به دیگران نگویید.

اگر مشکل شما را بسیار آزار می دهد، پس از رفع ناراحتی، به آرامی و در زمان مناسب با همسرتان صحبت کنید و احساسات خود را بیان کنید و از او بخواهید که خودش با مشکل برخورد کند و باعث تضاد بین شما و مادرش نشود.

سعی کنید اشتباهات مادرشوهر خود را ببخشید و فراموش کنید و مهربانی او را به خاطر بسپارید.

غلبه بر ناراحتی کاری جز ایجاد خشم و نفرت در درون شما نخواهد داشت.

حسادت را کنار بگذارید و عشق بین مادر و شوهرتان را در آغوش بگیرید. عشق بین آنها مانند عشق بین شما و شوهرتان نیست و نمی تواند وضعیت شما را تغییر دهد مگر اینکه حسادت کنید و موقعیت خود را از دست بدهید.

تمام حرف ها، رفتارها و صحبت های مادرشوهرتان را جدی بگیرید، اما برخی رفتارها و حرف ها را نادیده بگیرید و با لبخند از کنار آن ها بگذرید.

 صمیمیت تازه عروس و مادرشوهر اصلاح رابطه عروس و مادرشوهر صمیمیت مادرشوهر

بهبود روابط بین عروس و مادرشوهر

برای صمیمیت با عروسم چه کنم؟

به استقلال فکری و سلیقه شخصی عروس خود احترام بگذارید. این کار شما تاثیر مستقیمی در آرامش زندگی پسرتان دارد.

عدم دخالت و نظرات بی مورد شما به زندگی پسرتان گرما می بخشد.

طوری رفتار کنید که عروستان از شما درس زندگی بگیرد و شما را الگوی خود در ازدواج قرار دهد.

پسرتان را تشویق کنید تا به طور کامل از همسرش حمایت کند و از او بخواهید که به او احترام بگذارد.

در مهمانی ها به حریم خصوصی عروس خود احترام بگذارید و وارد بحث های خاله زنکی در مورد عروس خود نشوید و او را مسخره نکنید.

در برابر بی تجربگی و ناملایمات او صبور باشید زیرا او تجربه شما را ندارد و مطمئناً اشتباهات زیادی خواهد کرد. او را سرزنش نکنید و او را در این راه همراهی کنید.

سعی کنید با یک گفتگوی صمیمانه اعتماد عروستان را جلب کنید تا تعصبات و منفی گرایی های کاذب نسبت به او را کنار بگذارد و افکارش نسبت به شما مثبت باشد. اغلب این تیرگی ناشی از افکار منفی نسبت به طرف مقابل است.

او را به حضور در مراسم خانوادگی دعوت کنید و آنها را دعوت کنید نه پسرتان.

بپذیرید که عروستان رقیب شما نیست و اگر واقعاً می خواهید پسرتان در زندگی اش آرامش داشته باشد، نباید اجازه دهید عشق بین مادر و فرزند مانع از عشق او به همسرش شود.

عروس شما در ابتدای ازدواج مهمان شما محسوب می شود پس باید به حرمت میهمان احترام بگذارید و غذای مناسب تری برای او تهیه کنید و از قبل شرایط راحتی را برای او آماده کنید.

به بهانه صمیمیت از عروس خود غافل و نادیده نگیرید. حضور او را نادیده نگیرید و او را تنها نگذارید. این رفتار شما از نظر عروس بی احترامی و بی مهری محسوب می شود.

وقتی دختر و عروستان همزمان در خانه هستند، به جای کمک گرفتن از دخترتان، انتظار کمک از عروستان اشتباه است.

به استقلال فکری و رفتاری عروس خود احترام بگذارید. به نوع لباسی که عروستان می پوشد فکر نکنید، دلیلی ندارد که سلیقه او در لباس پوشیدن شبیه شما باشد.

گاهی اوقات به عروستان زنگ بزنید و از او بپرسید که حالش چطور است.

با عروس خود به عنوان یک غریبه رفتار نکنید و امور عادی خانوادگی را از او پنهان نکنید. این رفتار توهین به عروس محسوب می شود و نتیجه بدی خواهد داشت.

 تفاهم مادرشوهر با عروس روش های تفاهم مادرشوهر با عروس راه های صمیمیت مادرشوهر با عروس

چگونه با عروس صمیمیت ایجاد کنیم

نکات لازم برای صمیمیت عروس با مادرشوهر

1- تا حد امکان سعی کنید در حضور مادرشوهرتان عصبی نشوید. وارد بحث نشوید، اما در صورت لزوم، مودبانه نظر خود را بیان کنید و صدای خود را بلند نکنید، بلکه قبل از اینکه کار سخت شود، بحث را با ادب و فروتنی پایان دهید.

2- گاهی در آشپزخانه به مادرشوهر خود کمک کنید تا احساس تنهایی نکند، البته آنقدر زیاده روی نکنید که وظیفه پخت و پز و شستن ظرف ها را بر عهده بگیرید، مثلاً تهیه سالاد یا سرو غذا و میز را باز کنید و کمک جمع کنید.

3- رابطه شوهرتان با خانواده اش را زیر سوال نبرید. این روی روابط شما تاثیر بدی می گذارد، به جای اینکه در مورد مادرشوهرت بدگویی کنید، سعی کنید او را بهتر بشناسید و از شوهرتان در مورد علایقش بپرسید تا رفتار او را بهتر درک کنید.

4- هر از چند گاهی برای تصمیم گیری در مورد مسائل مختلف نظر مادرشوهر خود را جویا شوید تا بداند شما به او احترام می گذارید البته زیاده روی نکنید تا فکر کند شما قدرت تصمیم گیری ندارید. تصمیمات به تنهایی و می تواند در زندگی شما دخالت کند.

5- همانطور که برای پدر و مادرتان سورپرایزهای کوچک دارید، برای پدر و مادرتان هم باید سورپرایزهای کوچکی داشته باشید، مثلاً هر از گاهی برایشان کیک، مربا و شیرینی های خوشمزه ای که پخته اید بیاورید، میوه های تازه را برایشان ببرید. از باغ خود چیده اید، آنها را ببرید تا غذای خاصی را که می خواهید بپزید دعوت کنید، یا با شوهرتان به رستوران یا کافه ببرید، یا اگر لباس یا لوازمی در بازار دیدید که مناسب مادرشوهرتان است. بچش، براش بخر و بهش بده، هر از گاهی زنگ بزن تا بفهمه بهش فکر میکنی. اگر در شهر دیگری زندگی می کنید، سعی کنید هنگام بازدید از آنها دست خالی از آنجا خارج نشوید.

6- همیشه به پیشنهادات خانواده همسرتان گوش دهید و رضایت ضمنی خود را بدهید اما تصمیم نهایی را به بعد بسپارید سپس خصوصی با همسرتان مشورت کنید و نظر واقعی خود را بگویید و اجازه دهید او نظر نهایی را به خانواده ای که هستید بدهد.

7- در بحث های خانوادگی شرکت نکنید و اظهار نظر نکنید.

8- هرگز در مورد مادر شوهر یا عروس خود با خانواده خود صحبت نکنید حتی اگر به شما بگویند تایید نکنید زیرا به احتمال زیاد به درد شما می خورد و نام شما به گوش آنها می رسد حتی اگر نظر دیگری داشته باشند به خصوص عروس. تو باش

9- اگر بین شوهر و خانواده اش اختلافی پیش آمد هرگز آنها را قضاوت نکنید و چیزی به آنها نگویید. البته شوهر شما خصوصیات خانواده اش را بهتر می داند و بهتر می تواند قضاوت کند.

10- مادرشوهر شما هم سن شما نیست و مطمئنا افکار او با شما متفاوت است پس سعی کنید به او احترام بگذارید و زیاد به او نزدیک نشوید و قصد تغییر نظر او را نداشته باشید.

11- مراقبت از شوهرتان به خصوص مادرش کاملاً طبیعی است و سعی نکنید بین او و خانواده اش فاصله بیندازید.

12- زیاد از آنها تعریف نکنید که فکر می کنند طرف چاپلوسی هستند.

13- در مواردی که فکر می کنید رفتار مادرشوهرتان مناسب نیست و یا با نظرات او موافق نیستید، سعی کنید انتقال و مخالفت مستقیم نداشته باشید و بسیار محترمانه و دوطرفه و فقط در مورد احساسات خود صحبت کنید.

14- هنگام صحبت با مادرشوهر به هیچ وجه از کنایه استفاده نکنید. تمسخر معمولا باعث می شود جنبه های مثبت شخصیت خود را زیر سوال ببرید. مثلاً اگر به مادرشوهرت بگویی پسرت را درست تربیت نکرده ای به او این پیام را می دهی که زن ضعیفی بودی و خانواده خوبی نیستی و من از تو بهترم، طبیعی است. که در این شرایط مادرشوهرت باید سابر را ببندد و از رفتار درست با شما دست بردارد.

تلفیقی: گروه روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید