رجوع به عاملی شود: حجاب اجباری خیال باطل است


حجت الاسلام و المسلمین سید رضا عاملی، استاد دانشگاه تهران و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و علی مطهری در نشست اساتید دانشگاه تهران با رئیس آن دانشگاه در خصوص اتفاقات اخیر به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

گفت رضا عاملی وی بیان کرد: به دلیل توسعه ارتباطات در سطح جهانی، جهانی شدن دنیا و در دسترس بودن فناوری های جدید با جامعه متفاوتی مواجه هستیم. بعد از حادثه مهسا امینی مهندسی اتفاق افتاد که صدای آن از بی بی سی و ایران اینترنشنال، صدای منافقین، صدای کومل و صدای چپ های تندرو جهان، مهندسی اجتماعی و توطئه بود، نه اعتراض اجتماعی هر مشکلی که پیش بیاید، ایران هراسی، اسلام هراسی، شیعه هراسی، حکومت و انقلاب هراسی در کنار آن به وجود می آید.

خیلی وقت ها در بعضی جاها آنقدر نگاه کور به ایران وجود دارد که وقتی چند متغیر واقعی درباره ایران به آنها می گویید تعجب می کنند. مثلاً میزان مشارکت زنان، تعداد دانشجویان، رشد علمی در ایران. تعجب می کنند. ادعایی که در مورد حجاب داشتند این بود که حجاب اجباری بیان توهم باطل است. همه واجبات الهی تکالیف دینی است که مسلمان موظف به انجام آن است. تضعیف پلیس راه را برای غارتگران باز می کند.

علی مطهری وی در آن جلسه گفت: «قبلاً چون اعتماد به نظام بیشتر بود، با این نوع واکنش ها مواجه نمی شدیم. چون اعتماد داشتند گفتند محال است پلیس ما چنین کاری کرده باشد.» اما امروز به ما اعتماد ندارند و هرچه بگوییم قبول ندارند. نگاه کنید این چند ماه صحبت هایی که دبیر ستاد انجام داده، اوست که التهابی را که دوربین ها در مترو می گیرند شروع کرده و عکس خانم ها را با عکس های کارت ملی تطبیق می دهیم. جریمه می رود خانه آنها دو ماه با حجاب بود با اینکه مردم در خرید سیب زمینی و پیاز گیر کرده بودند. در این صورت عده ای به دنبال لغو حجاب هستند; هم فال است و هم تماشا. هم برای آزادی گریه می کنند و هم همچنان به دنبال مشکلات خود هستند. مردان نیز از زنان بی حجاب بدشان نمی آید.

دیدگاهتان را بنویسید