رفع موانع قانونی برای جمع آوری معتادان بالای 65 سال و زیر 18 سالمعاون استاندار تهران با اعلام رفع موانع قانونی معتادان بالای 65 سال و کمتر گفت: با اضافه شدن 3 هزار معتاد برای جمع آوری معتادان در تهران طی دو ماه آینده، مجموع ظرفیت معتادان متجاهر 17 هزار نفر است.

به گزارش ایسنا، جوهری در پایان نشست در یکی از کمپ های اجتماعی تهران در جمع خبرنگاران گفت: مسائل اجتماعی را در اولویت قرار دهید.

وی افزود: معضل کودکان کار و معتادان متجاهر یکی از مواردی است که اقدامات خوبی از سوی دستگاه های مختلف در استان تهران انجام شده است. البته موانع قانونی نیز برای این اقدامات وجود داشت که رفع شد، از جمله: آواری معتادان بالای 65 سال و معتادان زیر 18 سال را شناسایی کرد.

معاون استاندار تهران در ادامه سخنان خود درباره افزایش ظرفیت جمع آوری معتادان متجاهر در استان تهران گفت: طی دو ماه آینده ظرفیت 3 هزار نفری و 4 هزار نفری در استان تهران ایجاد می شود. هم اکنون به ظرفیت جمع آوری دارو اضافه شده اند.» به این ترتیب ظرف دو ماه آینده ظرفیت جمع آوری دارو در استان تهران به حدود 17 هزار خواهد رسید.

وی ادامه داد: در حوزه کودک ورود بسیار موثری داشتیم به این صورت که در جلسه امروز دبیرخانه مسئولیت اجتماعی مقرر شد ظرفیت گروه های مردمی، اصناف، کارخانجات و گروه های جهادی در این زمینه ایجاد شود. «مسئولیت اجتماعی و اقدامات موثر در حوزه کودکان کار، آن را به عهده بگیریم.

جوهری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در استان تهران 14 هزار نفر است یعنی. حدود 10000 نفر شش ماه پیش. در این شش ماه 4000 نفر و در دو ماه آینده 3000 نفر دیگر در مجموع به 17000 نفر افزایش می یابد. امیدواریم با همدلی و هم افزایی ایجاد شده بین دستگاه های متصل، در آینده نزدیک به ظرفیت پیش بینی شده 25 هزار نفر برسیم.

وی درباره موضوع اتباع بیگانه در حوزه کودکان کار گفت: تصمیمات بسیار خوبی گرفته شده اما در حوزه وابستگی ملی در حال جمع آوری است که تا یک ماه دیگر سم زدایی می شود و بعد مسئولیت شکننده آنها. ، او گفت.

معاون استاندار تهران ادامه داد: وظیفه بچه هاست که خوب کار کنند اما 16 دستگاه دیگر در این زمینه با بهزیستی همکاری می کنند و وظایف و مسئولیت هایی دارند که در جلساتی در اردوگاه اجتماعی مطرح شد. استخدام، آموزش و نگهداری دفاتر برای انجام وظایف خود به خوبی. شکی نیست که جهادگران باید در این زمینه برای رفع مشکل کودکان کار و خیابان های تهران اقدام کنند.

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید