رمزگشایی از اظهارات بازیکنان تیم ملی/ تاج قول اخراج اسکوچیچ را داد؟


به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته تعدادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در خصوص عدم دخالت نمایندگان مجلس در امور فدراسیون فوتبال بیانیه ای صادر کردند.
در این بیانیه آمده است: ما سربازان تیم ملی فوتبال ایران امیدواریم آقایان احسان قاضی زاده هاشمی و نصرالله پژمان فر وقت خود را صرف معیشت و مشکلات اقتصادی مردم کنند و اجازه دهند فوتبالیست ها در مورد فوتبال تصمیم بگیرند. درخواست ما این است که اعضای محترم مجمع فدراسیون تصمیم بگیرند که نام ایران و آبروی فوتبال ما در مسابقات جهانی حفظ شود و بتوانیم به مردم عزیزمان شادی بدهیم. در مسابقات جهانی قبلی تیم ملی با آرامش به بهترین نتایج تاریخ دست یافت. امیدواریم عزت و آرامش از دست رفته به فدراسیون فوتبال بازگردد.»
این پیام اینستاگرامی بازیکنانی چون مهدی طارمی، کریم انصاری فرد، علیرضا جهانبخش، احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی و… منتشر شد. سردار آزمون مهاجم تیم ملی ابتدا این پیام را در صفحه شخصی خود منتشر کرد اما پس از چند ساعت آن را حذف کرد تا نشان دهد با بقیه ملی پوشان هم خط نیست.
تکرار اختلافات بین اتباع
اولین مشکلی که در صحبت های ملی پوشان دیده می شود، تکرار نابرابری و دوسویه بودن در این تیم است. پرده این جنجال چند هفته پیش در بیانیه ملی پوشان در حمایت از اسکوچیچ برداشته شد. در این حادثه بازیکنانی مانند سردار آزمون، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی زادگان و … بیانیه ای در حمایت از اسکوچیچ منتشر کرد، در حالی که سایر بازیکنان ملی از این کار خودداری کردند.
مخالفان اصلی اسکوچیچ یعنی طارمی، جهانبخش، انصاری فرد و حاج صفی سپس با صدور بیانیه ای این اقدام آزمون و همرزمانش را زیر سوال بردند و مخالف ادامه کار اسکوچیچ در تیم ملی بودند. آزمون اگرچه بعد از آن سعی کرد طارمی را آرام کند، اما تکرار این ماجرا در بیانیه دوم دیروز نشان می دهد که اختلافات تمام نشده است.

سردار آزمون (راست) به جهانبخش و طارمی در حالی که اختلافات بالا نگرفته بود.

حمایت از مهدی تاج با مخالفان مجلس
ناگفته نماند که اظهارات روز گذشته چند ملی پوش و درخواست نمایندگان مجلس مبنی بر عدم دخالت در فوتبال در حمایت از مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال و یکی از گزینه های انتخابات پیش رو است. تاج در مورد مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تحت فشار شدید نمایندگان مجلس، نهادهای نظارتی و رسانه ها قرار دارد تا وارد عرصه انتخابات نشود.
پیمان فر و قاضی زاده هاشمی در مصاحبه های خود در روزهای اخیر بارها بر تخلف تاج در پرونده ویلموتس تاکید کرده و به وی برای عدم حضور در انتخابات هشدار داده اند. به این ترتیب می توان گفت طارمی، جهانبخش، حاج صفی، عزت اللهی و سایر ملی پوشان دیروز با صدور بیانیه ای سعی در ایجاد فضایی برای حضور مهدی تاج در انتخابات داشتند.
آیا به اسکوچیچ قول تغییر داده شده است؟
یکی از فرضیاتی که ممکن است در انتشار بیانیه برخی ملی پوشان در حمایت از تاج به واقعیت نزدیک باشد، ارتباط بازگشت تاج به فدراسیون و اخراج اسکوچیچ است. در واقع حامیان بازگشت تاج به فدراسیون همان افرادی هستند که در اولین بیانیه خواهان برکناری سرمربی تیم ملی بودند.
می توان فهمید که تاج برای بازگشت به ریاست فدراسیون فوتبال دست به هر کاری زده است، به حریفان اسکوچیچ قول تعویض سرمربی تیم ملی را داده است و بر اساس این وعده پیامی را به نمایندگان مجلس منتشر کرده است. مخالفان تاج حذف اظهارات سردار آزمون به عنوان حامی اسکوچیچ نیز بر این گمانه زنی می افزاید.
آیا دخالت سیاسیون برای مجوز ورود خودروهای لوکس مشکلی دارد؟
نکته دیگر این بیانیه را می توان در تناقض گفتار و عملکرد بازیکنان تیم ملی به ویژه هواداران تاج جستجو کرد. در بیانیه روز گذشته از نمایندگان مجلس و سیاسیون خواسته شد تا به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم رسیدگی کنند و فوتبال را به دست فوتبالیست ها بسپارند در حالی که برخی از این بازیکنان اخیرا برای پیشبرد امور شخصی خود به جمع سیاسیون پیوسته اند.
مهدی طارمی از آن دسته افرادی است که در آخرین مصاحبه خود اعتراف کرد که برای گرفتن مجوز ورود خودروهای لوکس با پسر معاون رئیس جمهور جلسه گذاشته است، بنابراین بدون پرداخت مالیات و عوارض، در میان همه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، به کار خوب ادامه دهید

دیدگاهتان را بنویسید