روسیه پیش از اجلاس سران گروه 20، انتقال لاوروف به بیمارستان بالی برای معالجه قلبی را تکذیب کرد


وزارت خارجه روسیه صراحتاً بستری شدن سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه در بیمارستان را تکذیب کرد. آنها فاش نکردند که او بلافاصله پس از ورود به بالی برای نشست آتی G20 به بیمارستان منتقل شده است.

با این حال، این خبر توسط خدمات پزشکی و مقامات اندونزی تایید شده است.

به گفته آنها، وزیر امور خارجه بلافاصله پس از فرود به بیمارستان منتقل شده است.

مشخص شد که او ناراحتی قلبی دارد. به گفته دولت روسیه، وضعیت سلامتی وزیر امور خارجه خوب است.

اما مقامات اندونزی این را درست نمی دانند. پس از مراجعه به بیمارستان، وضعیت سلامتی وی بهبود یافت، اما زمانی که به بیمارستان منتقل شد، وضعیت سلامتی بسیار بدی داشت.

همه این ادعاها بارها از سوی روسیه رد شده است. به گفته آنها، اینها شایعه است و ربطی به واقعیت ندارد.

روسیه می گوید که 10 سال پیش نیز چنین اظهاراتی درباره پوتین منتشر شد و همه آنها نادرست بودند زیرا هدف از این بیانیه ایجاد بی ثباتی سیاسی بود.

الان وضعیتش چطوره؟

وزیر خارجه اندونزی در چارچوب نشست آتی گروه 20 که قرار است روز پنجشنبه برگزار شود، سفر کرد. ویدئوهایی در اینترنت منتشر شده است که در آن به راحتی می توان فهمید که بلافاصله پس از فرود به بیمارستان منتقل شده است.

روسیه پیش از اجلاس سران گروه 20، انتقال لاوروف به بیمارستان بالی برای معالجه قلبی را تکذیب کرد

کارکنان پزشکی محلی همچنین تایید کردند که نماینده روسیه در نشست گروه 20 احساس ناخوشایندی کرده و باید فورا به بیمارستان منتقل شود.

در حال حاضر وضعیت او خوب است و انتظار می‌رود در اجلاس G20 شرکت کند. مهمترین هدف وی از حضور در این نشست، ارائه خواسته های روسیه برای دسترسی به صادرات نامحدود کود به کشورهای مختلف است.

روسیه همچنین خواهان حق افزایش عرضه گاز از کشورهایی مانند ترکیه است. پوتین باید اینجا بوده است، اما این وزیر خارجه برای جبران حضورش آنجاست، زیرا خودش را وقف کار مهمتری کرده است. انتظار می رود این اجلاس سر وقت شروع شود و بتواند با یک نکته مثبت به پایان برسد.

وزیر امور خارجه قبلا با حضور در کنفرانس موافقت کرده و فهرستی از خواسته ها را ارائه کرده است. پیش بینی می شود این نشست بر اساس این برنامه برگزار شود و در پایان این نشست تاثیرات مثبتی به نفع روسیه خواهد داشت.

چرا روسیه چنین ادعاهایی را رد می کند؟

مهم ترین دلیل روسیه برای عدم پذیرش بستری شدن وزیر در بیمارستان، پرهیز از سردرگمی در خصوص حضور وزیر در اجلاس سران است.

روسیه نمی تواند در جلسه غیبت کند و اگر اعضای جلسه از بستری شدن در بیمارستان مطلع شوند، ممکن است به نماینده روسیه اجازه حضور در جلسه را ندهند. این چیزی است که روسیه نمی تواند آن را تحمل کند و بنابراین همه عوامل را مخفی نگه داشته است.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵روسیه آمریکا را به جنگ با دفاع از اوکراین متهم کرده است

🔵روسیه توافقنامه آزمایشی برنامه ریزی شده بین اسپوتنیک و آسترازنکا را تایید کرده است

نتیجه

می توان نتیجه گرفت که مدیریت روابط خارجی چندان آسان نیست و تنها با کمک دیپلماسی، منافع هر کشوری به قیمت سایر کشورها ارتقاء می یابد.

رسیدن به سطح خاصی مفید است. اما همه سیاست ها را باید فقط با حسن نیت باور کرد تا در نهایت بتوان به نتیجه بهتری دست یافت.

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)