رژیم رایگان کاهش وزن – رژیم کاهش وزن


رژیم رایگان کاهش وزن
رژیم رایگان کاهش وزن

رژیم رایگان کاهش وزن

آیا می خواهید با رژیم کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن وزن خود را کاهش داده و اعتماد به نفس پیدا کنید؟ آیا می خواهید تناسب اندام داشته باشید؟ آیا در حال برنامه ریزی مهمانی یا مناسبت هستید و می خواهید در لباس خود زیبا به نظر برسید؟

برای این منظور ، بهتر است یک رژیم غذایی سالم و م chooseثر انتخاب کنید و به جراحی و انواع قرص ها و مکمل های رژیمی متوسل نشوید.

یکی از دغدغه های مردان و زنان عاشق تناسب اندام ، کاهش وزن در ناحیه شکم و لگن و سوزاندن چربی است. خوردن غذاهای سالم و پرهیز از غذاهای چرب و چرب و انجام برخی ورزش ها به شما در جلوگیری از چاقی موضعی ، به ویژه چاقی شکمی کمک می کند.

مهمترین نکته در هر رژیم کاهش وزن این است که همیشه باید در نظر داشته باشید که حذف وعده های غذایی به هیچ وجه سالم نیست و حتی مضر است.

برای رسیدن به لاغری سریع شکم ، اصول و توصیه هایی وجود دارد که با رعایت این اصول می توانید چربی های شکم را خیلی سریع و راحت از بین ببرید و وزن خود را کاهش دهید.

چگونه در سی روز وزن کم کنیم؟

همیشه راهی برای کاهش وزن به صورت سالم و رایگان وجود دارد ، کاهش و افزایش شدید وزن برای بدن و فرد مضر است ، چنین نوساناتی باعث تأمین غیر مستقیم مواد مغذی و مواد معدنی در بدن می شود و بیماری های زیادی را ایجاد می کند در این مقاله ، یک روش برنامه ریزی شده و سازماندهی شده برای کاهش وزن وجود دارد. رهایی از چاقی و بیماریهای ناشی از اضافه وزن یکی از دغدغه های جدی افراد جامعه است که در تلاش هستیم آن را برطرف کنیم.

یک رژیم ساده سی روزه برای کاهش وزن:

1. پذیرفتن:

برای کاهش وزن در یک ماه ، مهمترین چیز این است که این واقعیت را بپذیرید که در وزن ایده آل نیستید و اضافه وزن دارید ، این باعث کاهش عزت نفس شما شده است.

2- اهداف واقع بینانه تعیین کنید:

شما باید اهداف واقع بینانه تعیین کنید. من می دانم که رژیم های احمقانه ای وجود دارد که می توانید در یک روز از دست بدهید. اما واقعاً کمی عجیب است که اگر رژیم غذایی باعث شود در کمتر از 7 روز 7 کیلو وزن کم کنید ، این به هیچ وجه برای سلامتی شما مفید نیست. در واقع ، گذرا است و ممکن است بعد از چند روز بیمار شوید و به وزن قبلی خود بازگردید. باید منتظر بمانید و اهداف خود را تعیین کنید. کاهش دو یا سه کیلو در ماه یک هدف بسیار ساده است که می توان به آن دست یافت و روی بدن شما نیز نشان داده شد ، بنابراین قبل از تعیین هدف نهایی ، خوب فکر کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

3- ورزش هوازی انجام دهید:

هر روز ورزش هوازی انجام دهید. برای کسانی که فقط می خواهند شروع کنند ، سی دقیقه ورزش پنج بار در هفته کافی است که با گذشت زمان می تواند به چهل دقیقه یا حتی بیشتر افزایش یابد.

همه چیز به خود شما بستگی دارد. البته اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید ، روزهای تمرین و ورزش را از دست ندهید!

می توانید با چند دقیقه گرم کردن بدن خود را شروع کرده و با چند حرکت کششی به پایان برسانید.

4- از خوردن لذت ببرید:

علاوه بر این که نوع غذایی که می خورید مهم است ، باید برنامه غذایی مناسبی نیز داشته باشید. بعد از 8 یا 9 صبح از خوردن غذا اجتناب کنید. و قبل از خواب ، ورزش کنید. در طول زمان میان وعده های کمتری بخورید. بیشتر افزایش وزن به دلیل میان وعده هایی است که می خورید. ما می توانیم در هر زمان بین وعده های غذایی هر چیزی بخوریم ، اما لازم نیست در مصرف آن زیاده روی کنیم.

این میان وعده بد نیست ، اما سعی کنید آن را با میان وعده های سالم پر کنید. کوکی ها را با آجیل یا سالاد جایگزین کنید. مصرف کافئین خود را تا حد ممکن کاهش دهید.

5- تمرینات مقاومتی انجام دهید:

این تمرینات مقاومتی نباید از دست برود. هنگام انجام تمرینات هوازی ، تمرینات مقاومتی را به مدت 10 دقیقه انجام دهید. بچه ها یک گزینه عالی برای این کار هستند ، اما اگر به هر دلیلی نمی توانید به باشگاه بروید و آنها را در خانه ندارید ، سعی کنید از بطری های آب سنگین استفاده کنید ، برخی از زنان از بطری های ماسه ای استفاده می کنند.

6- راه بروید و راه بروید:

پیاده روی باید جایگزین تمرینات هوازی شود. در واقع شما باید ترکیبی از پیاده روی و ورزش های هوازی را برای کاهش وزن انجام دهید. 45 دقیقه پیاده روی صبحگاهی می تواند 160 کالری بسوزاند. اگر بتوانید سریعتر راه بروید ، مطمئناً راههای بیشتری خواهید داشت. کمک. و سرعت کاهش وزن را چند برابر کنید.

7- بالا رفتن از پله ها:

کسانی که مرتباً از پله ها بالا می روند سریعتر از کسانی که صعود نمی کنند وزن خود را کاهش می دهند.

چند دقیقه در روز را صرف بالا رفتن از پله کنید ، مطمئناً کالری بیشتری خواهید سوزاند و روند کاهش وزن سریعتر اتفاق می افتد. مهمترین قسمت صعود از پله این است که ضربان قلب شما را افزایش داده و باعث تعریق زیاد شما می شود. می توانید این تمرین 5 دقیقه ای را 3 بار در روز تکرار کنید و تا پایان ماه تأثیر آن را بر بدن خود مشاهده خواهید کرد.

8- کار هنگام تماشای تلویزیون:

اکثر مردم می گویند کار هنگام تماشای تلویزیون یک راه عالی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است. مطمئناً پیاده روی و ورزش در طول روز به طول می انجامد ، اما واقعاً هر چیزی را که می خورید می سوزاند ، که به خودی خود به شما کمک می کند 3 کیلوگرم در یک ماه کاهش دهید.

9- پروتئین بخورید:

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم دنبال می شود. شما نمی توانید غذاهای ناسالم بخورید و وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید تغییرات سریع تری در بدن خود مشاهده کنید ، عادات غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

میوه ، سبزیجات ، عدس ، تخم مرغ ، گوشت ، انبه ، موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، اما به یاد داشته باشید که نباید بیش از یک موز در روز بخورید ، سیب زمینی یا سیب شیرین نخورید ، زیرا برای سلامتی مفید است. عالی نیست بیش از یک تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

10- از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید:

کار بعدی که باید انجام دهید این است که غذاهای سرخ شده و مضر را از لیست خود حذف کنید. شما باید غذاهای سفید مانند پاستا ، ماکارونی و نان سفید را جایگزین کنید. همچنین می توانید آن را با نان سبوس دار جایگزین کنید. در عوض از غذاهای کم چرب ، کم چرب و پرچرب خیابانی خودداری کنید.

11- شکر مصرف نکنید:

یکی دیگر از کارهایی که باید برای کاهش وزن انجام دهید حذف قند است: بستنی را از کیک ها و کلوچه ها تهیه کنید که همه دشمنان شما هستند. اینها متابولیسم شما را پایین می آورد و کاهش وزن شما را متوقف می کند.

12- چای سبز بنوشید:

نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن 3 یا 4 فنجان چای سبز در طول روز متابولیسم شما را افزایش داده و به کاهش سریع وزن کمک می کند. همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر در هنگام ورزش کمک کند. نگران باشید زیرا هیچ کدام از اینها را ندارد و شبیه آب است. عالی است برای سلامتی.

صبح یک فنجان و بعد از ظهر یک فنجان با یک میان وعده و در نهایت بعد از شام بنوشید.

13- آب آشامیدنی :

اگر می خواهید سریع وزن خود را در عرض یک ماه کاهش دهید ، هر روز دو لیتر آب بنوشید. این کار سموم بدن را دفع کرده و هیدراته نگه می دارد. در حقیقت ، هر بار که می خواهید آب بنوشید ، یک بطری کوچک تمام می شود. این به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید. قبل از غذا خوردن ، مطمئن شوید که یک لیوان آب می نوشید ، به این ترتیب کالری کمتری مصرف می کنید و این به کاهش وزن شما کمک می کند.

14 هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید:

سعی کنید در حین تماشای تلویزیون غذا نخورید ، باعث می شود بیشتر از آنچه فکر می کنید غذا بخورید و حواس شما را پرت کند. در واقع ، وقتی غذا می خورید ، باید روی آن تمرکز کنید و به آرامی غذا بخورید. این به تغذیه درست و به اندازه کافی برای کاهش وزن کمک می کند.

15- هفته ای یکبار تقلب کنید:

سعی کنید این کار را در روز جمعه یا هر روزی که می خواهید انجام دهید ، می توانید غذاهایی را که بیشتر دوست دارید بخورید ، اما مطمئن شوید که این کار را فقط یک بار در هفته تکرار نکنید.

16- قبل از ورزش قهوه بنوشید:

می توانید یک فنجان قهوه داغ یک ساعت قبل از ورزش بنوشید البته باید بدون قند باشد. افرادی که این تست را آزمایش کردند در طول یک ماه تغییرات زیادی در کاهش وزن خود مشاهده کردند.

17- کمی بیشتر بخوابید:

یکی از بزرگترین رازهای کاهش وزن داشتن خواب کافی است – اگر حدود 8 ساعت در روز بخوابید ، شانس خود را برای کاهش وزن افزایش می دهید ، زیرا وقتی بدن شما در وضعیت پایدار است ، بهترین عملکرد را دارد.

18- از رژیم های پر بازده پیروی نکنید:

به یاد داشته باشید که همیشه باید در دراز مدت سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید زیرا اکثر رژیم های پربازده هیچ تاثیری ندارند.

19- ثابت قدم و با انگیزه باشید:

آخرین و مهمترین مسئله کاهش وزن ، انگیزه و سازگاری است – اگر بتوانید همه موارد فوق را دنبال کنید و بر اهداف خود تمرکز کنید ، هیچ کس نمی تواند شما را از کاهش وزن باز دارد ، فقط باید از خود بپرسید.

نکات اضافی برای موفقیت در رژیم کاهش وزن یک ماهه:

 • سبزیجات خام ، میوه ها ، سالاد و چای های گیاهی بهترین چیزهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن بخورید.
 • برای پخت و پز از روغن زیتون و سویا استفاده کنید.
 • از دسر زیاد استفاده نکنید.
 • یک چای گیاهی با عسل به عنوان میان وعده میل کنید.
 • زیاد راه بروید و می توانید داغ بدوید.
 • برای جلوگیری از تجمع چربی در تابستان از ویتامین D استفاده کنید.
 • ویتامین B کافی دریافت کنید.
 • غذاهای غنی از ویتامین C بخورید.
 • کلسیم کافی برای تنظیم ترکیب بدن خود دریافت کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که کالری بیشتری نسبت به آنچه مصرف می کنید می سوزانید.
 • هدف کاهش وزن خود را بنویسید.
 • مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.
 • فیبر بیشتری بخورید.
 • آهسته غذا بخورید.
 • غذای خود را خوب بجوید.
 • الکل مصرف نکنید.
 • برنج قهوه ای بخورید.
 • برای جلوگیری از کم کاری تیروئید غذاهای یددار بخورید.
 • پروتئین های بدون چربی مانند تخم مرغ ، ماهی ، پنیر ، مرغ و بوقلمون نه تنها از گرسنگی جلوگیری می کنند بلکه سطح کورتیزول را نیز تنظیم کرده و چربی سوزی می کنند.
 • تحقیقات نشان داده افرادی که مقدار زیادی ویتامین C مصرف می کنند 30 درصد بیشتر از سایرین چربی می سوزانند.
 • از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب خودداری کنید.
 • التهاب شکم را درمان کنید.
 • برای حفظ توده بدون چربی ، مصرف کروم را فراموش نکنید.
 • برای افزایش چربی سوزی از کاتچین استفاده کنید.
 • به کربوهیدراتهای کم گلوکز بروید.

هرگز به حذف کامل چربی های سالم فکر نکنید:

مصرف زیاد چربی های خوراکی می تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و سایر قسمت های بدن شود. چربی دو برابر کالری پروتئین یا کربوهیدرات دارد. یک گرم چربی حاوی 9 کالری است ، در حالی که یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین دارای 4 کالری است. همچنین ، بر خلاف تصور عموم ، چربی دارای کمترین میزان سیری از عناصر درشت مغذی است ، به این معنی که شما زودتر از خوردن یک غذای چرب احساس گرسنگی می کنید تا یک وعده غذایی غنی از پروتئین یا کربوهیدرات. چربی همچنین دارای اثر حرارتی کمتری است ، به این معنی که بدن از انرژی بسیار کمی برای تجزیه چربی استفاده می کند ، در حالی که پروتئین دارای اثر کالری بالایی است ، به این معنی که بدن بخش قابل توجهی از کالری دریافتی از غذاهای غنی از پروتئین را در این فرآیند استفاده می کند. تجزیه و هضم غذا

با این حال ، مهم است که چربی را به طور کامل از رژیم غذایی حذف نکنید. اسیدهای چرب ضروری (در غذاهایی مانند آجیل ، دانه های روغنی ، ماهی های چرب و غلات تصفیه نشده) برای حفظ عملکرد مناسب بدن ضروری هستند. این چربی ها در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق رژیم غذایی تأمین شوند. برعکس ، از چربی های اشباع (که در غذاهایی مانند گوشت و لبنیات یافت می شود) باید اجتناب شود. این چربی ها باعث می شوند چربی بیشتری نسبت به اسیدهای چرب ضروری جمع کنید و وزن خود را افزایش دهید. بدن همچنین به مقادیر بسیار کمی از اسیدهای چرب برای اهداف خاص نیاز دارد ، اما قادر است در مواقع مورد نیاز آنها را تولید کند.

دسته دیگری از چربی ها ، چربی های ترانس ، باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شوند. این چربی ها در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده صنایع غذایی برای تبدیل روغن های مایع به چربی جامد و افزایش ماندگاری مواد غذایی استفاده می شوند. چربی های ترانس علاوه بر اثرات مضر بر سلامتی ، حتی اگر کل کالری مصرفی تحت کنترل باشد ، می توانند باعث افزایش وزن شوند.

در تحقیقی که روی میمون ها انجام شد ، اسیدهای چرب ترانس به رژیم غذایی گروهی از میمون ها و اسیدهای غیر اشباع مانند روغن زیتون به رژیم غذایی همه میمون ها اضافه شد و همه آنها به همان میزان کالری دریافت کردند. افزایش وزن در میمون هایی که چربی ترانس مصرف می کردند 2.7 درصد بود ، در حالی که در گروه دیگر (که از چربی اشباع نشده تغذیه می کردند) 1.8 درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید