رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


رژیم لاغری صورت
رژیم لاغری صورت

چهره افراد همیشه بسیار مهم بوده است زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند تا حدودی وضعیت کلی بدن خود را درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت ضخیم و گرد دارید ، باید اندامی عظیم داشته باشید ، یا اگر صورت شما خیلی چاق و چاق است ، همچنین باید اضافه وزن و چاقی داشته باشید ، یا اگر چهره ای استخوانی مشاهده کردید ، احتمالاً بدن آن فرد یا یا لاغر ، بنابراین نمی توان اهمیت این قسمت بدن را نادیده گرفت.

رژیم لاغری صورت

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، صورت لاغر و استخوانی برای انسان زیبایی و جذابیت است. شاید شما کم و بیش با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید.

در این مقاله ، دلایل چاقی صورت و چگونگی از بین بردن آن با رژیم های مختلف کاهش وزن را بررسی می کنم تا برخی از نگرانی های مربوط به جذابیت و زیبایی عزیزان شما برطرف شود. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل متعددی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این آلرژن ها است که باعث چاقی صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون پیش از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن یافت می شود ، چاق می شود.

گاهی اوقات شما اضافه وزن دارید و صورت شما متناسب با بدن شما چاق تر به نظر می رسد یا گاهی اوقات اتفاق می افتد که پس از کاهش وزن موضعی اندام ، به دلیل رژیم های مختلف صورت شما ثابت می ماند یا از بدن خود لاغرتر می شوید. گاهی اوقات به همان نسبت وزن کم می کنند ، اما با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها.

در برخی افراد ، استخوان بندی صورت باعث گرد و چاق شدن صورت می شود.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید و اگر خودتان قادر به انجام این کار نیستید ، با گفتن داستان خود و برنامه غذایی و دارویی خود به یک پزشک متخصص ، این منبع را پیدا کنید و دستورات لازم را از یک متخصص بخواهید. متخصص در اینجا چند روش موثر برای کاهش وزن آورده شده است.

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی.

اکنون به بررسی دقیق تر استراتژی های ارائه شده می پردازم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از دلایل اصلی چاقی صورت ، عادات بد غذایی است که متأسفانه در خانواده های ایرانی بیشتر مشهود است. این عادات بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم از نفخ ناشی از تغذیه نامناسب در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. به این ترتیب ، شما نیز از جوش و ضایعات پوستی در امان خواهید بود و تاثیر اولیه آن را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و آن را کاملاً درک کنید ، پوست مردم کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از رژیم غذایی خود ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • استفاده از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را به حداکثر برسانید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و لبنیات خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز پرخوری نکنید و هر زمان که احساس سیری کردید دست از خوردن بردارید.
  • با کاهش میزان چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست شما را بازگرداند.

– آب کافی بنوشید: نقص های بینایی صورت معمولاً به دلیل بیماری ها یا جراحات و سموم در نقاط دیگر بدن است. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید ، بخش بزرگی از بدن ما از آب تشکیل شده است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن مقدار زیادی آب است (مطمئناً همیشه سعی کنید آب جوشانده گرم بنوشید) ، نوشیدن آب در حین فعالیت بدنی نیز مزایایی دارد. ، برای مثال ، به عنوان مثال ، باعث می شود که شما سردرد نداشته باشید و در بهترین شرایط بمانید. علاوه بر این ، هیدراته ماندن ، یعنی رساندن آب کافی به بدن ، کنترل اشتها و از بین بردن تورم کمک می کند. در نتیجه ، پوست شما عالی به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید هنگام ورزش یک بطری آب مخلوط با مقداری آب لیمو را با خود حمل کنید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین دلایل چاقی صورت و بدن احتباس آب زیر پوستی است ، یکی از مهمترین دلایل آن مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش تورم و مایعات ذخیره شده در بدن ، باید میزان نمک (سدیم) خود را افزایش دهید. 1500 میلی گرم در روز و قند را در 20 گرم در روز کاهش دهید – خواب کافی و به موقع: همه ما این تجربه را داشته ایم که صبح به دلیل بی خوابی شب یا دیر خوابیدن و عدم استراحت کافی صورت ما متورم می شود ، بنابراین شما اهمیت این موضوع را نمی دانید.

وقتی استراحت می کنیم ، بدن ما خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکردهای بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها نیز در این زمان استراحت رخ می دهد. در نتیجه ، اگر در طول شب که مهمترین زمان استراحت است ، به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات ذکر شده اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت کامل بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 یا 2 کیلوگرم وزن ابتدا در صورت خود را نشان می دهد. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– لاغری صورت با تمرینات هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش های دفع چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. می توانید هفته ای 5 بار و هر بار 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم را به ورزش ترکیبی تبدیل کنید. با اتمام تمرینات ترکیبی ، بدن به سوزاندن چربی ادامه می دهد و حدود 200 کالری اضافی در روز می سوزاند ، که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی در زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست به طور موقت از تورم جلوگیری می کند. همچنین ماساژ می تواند ظاهری لاغرتر از آنچه که هست نشان دهد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی صورت را از دست بدهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن او جلوگیری می کند. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

– ورزش صورت: راه دیگر برای لاغر شدن صورت این است که ماهیچه ها را حرکت دهید ، یعنی صورت را تمرین کنید ، همانطور که اندام دیگر را با ورزش لاغر می کنیم و به عبارت دیگر ماهیچه ها را سفت می کنیم ، این نیز می تواند در صورت اعمال شود.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر و لاغرتر به شما بدهد.

  • تقویت ماهیچه های اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت می شود. این تمرین را هر روز و تا جای ممکن تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای رهایی از گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه ها را به صورت (مانند دهان ماهی) بکشید و 20 بار در روز این کار را تکرار کنید. نتایج.
  • تمام ماهیچه های صورت را تقویت کنید: دهان باز و گرده را به طور گسترده ، تمام ماهیچه های صورت را درگیر کنید. این حالت را برای 5 ثانیه نگه دارید و 30 بار در طول روز تکرار کنید.

یکی دیگر از فعالیتهایی که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما چاق تر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید ، حال هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را به مدت 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در طول روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت شخصی ، زیبایی و پوست بی عیب و نقص برای آنها بسیار مهم است ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست ، از ماسک های مختلف برای رسیدن به حالت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد ، علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، یکی دیگر از راه های کاهش سایز و باریک شدن صورت استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. اینها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو آماده کرده و روزانه روی صورت ، چانه و گردن ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریایی و کمی سرکه سیب نیز در راست شدن صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در لاغری صورت بسیار مثر باشد. ابتدا این میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت خود بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی های اضافی صورت در مدت 7 روز و باعث کاهش وزن می شود ، همچنین از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که در لاغری استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یکبار صبح و عصر قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- با شجاعت می توان گفت ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E اعم از خوراکی و غیر خوراکی بسیار مفید و مهم است. اول از همه ، توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برای استفاده خارجی ، همچنین می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه خود بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث لاغری صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای لاغری صورت استفاده از حوله گرم قبل از خواب است. این روش شامل فرو بردن یک حوله در آب گرم ، برداشتن آب و قرار دادن آن روی صورت است. این کار با تعریق به این شکل چربی صورت را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این عمل علاوه بر ساده سازی صورت ، باعث درخشندگی و روشن شدن پوست نیز می شود.

افرادی که چانه دارند نیز باید شیر خام خالص را روی صورت و چانه خود ماساژ دهند تا از شر آن خلاص شوند.

– عمل جراحي: با مراجعه به متخصص زیبایی نیز می توانید با کمک جراحی به کاهش وزن صورت خود کمک کنید ، اما لی غافل نیست که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که مشاهده کرده اید ، روشهای هیجان انگیز زیادی برای کاهش وزن روی صورت وجود دارد که هریک از آنها تأثیر خاصی بر چهره شما می گذارد. فقط باید دلیل اصلی چاقی صورت خود را قبل از انتخاب روش کاهش وزن پیدا کنید. در صورت لزوم ، می توانید درخواست خود را از قسمت رژیم آنلاین برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید ، تا بتوانم در اولین فرصت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید