رژیم لاغری 7 روزه – رژیم کاهش وزن


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

رژیم کاهش وزن 7 روزه

امروزه با مکانیزه شدن مشاغل ، روز به روز تحرک افراد کاهش یافته و این مشکل باعث ایجاد مشکل چاقی شده است. این مشکل یک ضعف شدید در ظاهر و شکل ظاهری است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید شرایطی وجود دارد که این فرد سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک مهمانی مهم دعوت شده است و زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و لباسی را که دوست دارد بپوشد ، ندارد. در این موارد ، اولین سالی که به ذهن این شخص می رسد این است که آیا راه حلی عملی وجود دارد که به موجب آن بتواند سریع وزن خود را کاهش دهد و لباس های مورد علاقه خود را بپوشد و زیبا به نظر برسد؟

در این مقاله شما را با رژیم غذایی 7 روزه آشنا می کنیم که می توانید از آن برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم استفاده کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی صحیح

نکته مهم در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی برای این کار باشید و هرگز از قرص ها و مکمل های رژیمی مختلف استفاده نکنید که با ترفندهای تبلیغاتی مانند معجزه لاغری مردم را فریب دهد و ؛ استفاده نکن. با برنامه ریزی صحیح و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک وعده غذایی اصلی یا دو وعده غذایی نامنظم نمی تواند به شما در کاهش وزن کمک کند و سلامت خود را در معرض خطر قرار دهد. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که نباید اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین کنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی ورزش و رژیم غذایی سنگین را تحمل کند.

رژیم غذایی اصلاح شده ژنتیکی چیست؟

رژیم 7 روزه ، که به عنوان GM (GM) شناخته می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند بین 6 تا 7 کیلوگرم در هفته وزن کم کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن کم می کند. با این حال ، این روش مانند همه روش های لاغری مزایا و معایب خود را دارد و باید از همه جنبه ها مورد بررسی قرار گیرد تا این امر به سلامت فرد آسیبی نرساند ، که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اطلاعات دقیقی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا اعتقاد زیادی بر این بود که این طرح طراحی شده و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شده است ، که به طور گسترده رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید که اکثر آنها مجاز به خوردن سبزیجات هستند و فقط در چند روز گذشته مجاز به خوردن گوشت خواهید بود. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی خواهد بود. متخصصان تغذیه معتقدند این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از مواد شیمیایی است. این رژیم هیچ گونه محدودیت کاری یا سنی ندارد و هر فردی می تواند به راحتی با این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم GM ، مهمترین چیز این است که ذهن خود را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهن آماده در ذهن خود تعریف کرده و دنبال کنید ، هرچه جلوتر بروید ، بیشتر باور خواهید کرد که به آن خواهید رسید و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف انجام می دهید و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهای تجویز شده توسط این رژیم استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا نتیجه عکس است و به جای کاهش وزن ، با افزایش وزن روبرو خواهید شد و تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت. شاید برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این زمان کم و بدون گرسنگی وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم به گونه ای طراحی شده است که با در نظر گرفتن کالری موجود در غذای خود ، می توانید این کار را در تمام ساعات روز انجام دهید. به تنها چیزی که بر آن تاکید می شود پیروی دقیق از دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلو وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
  • قدرت سوزاندن چربی بدن را افزایش می دهد

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، مهم است که به یاد داشته باشید که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما فقط باید از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 در اولین روز رژیم غذایی: میوه تازه مصرف کنید

روز اول برای شما بسیار سرنوشت ساز خواهد بود. چرا اولین قدم را برای رسیدن به هدف برمی دارید و تغییری اساسی در زندگی خود ایجاد می کنید. بنابراین طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و طالبی می توانند انتخاب های خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات ، چه خام و چه پخته را نخواهید داشت. مصرف بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. بنابراین در روز اول ، هر زمان که گرسنه شدید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات مصرف کنید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نبودید. در روز دوم ، می توانید از همه سبزیجات مورد نظر خود استفاده کنید. حتی می توانید سبزیجات بپزید ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. استفاده از حبوبات پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و غیره. در این روز بسیار توصیه می شود جالب است بدانید که سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و به دلیل داشتن کربوهیدرات زیاد می توان آن را به صورت پخته در صبحانه میل کرد تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. در این روز ، تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد دفعات رفتن به دستشویی بیشتر شود. مصرف بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید.

3 روز سوم رژیم کاهش وزن: با مصرف میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. به این ترتیب می توانید در طول روز هم میوه و هم سبزیجات بخورید. موانع و سیب زمینی منع مصرف در این مرحله است. می توانید بقیه میوه ها و سبزیجات را به هر ترتیبی که دوست دارید استفاده کنید ، به عنوان مثال صبح با رژیم گیاهی و بعد از ظهر با رژیم مبتنی بر میوه ، یا برعکس یا آنها را به صورت ترکیبی استفاده کنید. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم کاهش وزن: موز و شیر مصرف کنید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. شما می توانید بین 8 تا 12 موز در طول روز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید وعده شیر و موز را طوری تقسیم کنید که در طول روز اصلاً احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم کاهش وزن: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز جالب خواهد بود. زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6-7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی اسید اوره را در بدن بسیار افزایش می دهد ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز 6 رژیم کاهش وزن: یک فنجان برنج میل کنید!

در این روز ، همچنین مجاز به استفاده از یک فنجان برنج خواهید بود. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات خود را سیر نگه دارید. نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز اوست. می توانید با یک فنجان برنج و تمام سبزیجات و آب میوه های دلخواه مهمانی بگیرید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم 7 روزه ، کاهش چشمگیری در وزن خود مشاهده خواهید کرد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب و همچنین کاهش وزن ، سلامت و طراوت را برای خود به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه می شوید که آن شاداب تر و شفاف تر است. به علاوه ، شما سیستم گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای رژیم GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود. با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سم همراه با مواد زائد از بدن خارج می شود. اما به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی مهم و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم خبری از چربی ها ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. علاوه بر این ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، در حالی که پروتئین ها اشتها را کاهش می دهند و رژیم غذایی با پروتئین بالا به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های حاوی کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم دریافت همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد در چند روز گرسنه و دست و پا چلفتی می شود.
  2. این رژیم معتبر نیست. زیرا تا به امروز هیچ تحقیقی از این امر حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در واقع ، با کاهش میزان کالری مصرفی ، بدن آب خود را از دست می دهد ، که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین شما باید از رژیمی پیروی کنید که تمام نیازهای مغذی بدن را برآورده کرده و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی چربی سوزی می کنند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ خواهد شد.

آیا رژیم GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی برای یک هفته غیرممکن است زیرا برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز است. اگرچه این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که درگیر چنین رژیم هایی نشوید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف به دلیل عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز خود قرار ندهید. مگر اینکه به دلایلی نیاز به کاهش موقت وزن داشته باشید. بنابراین رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید