ریشه بیماریهای روانی


سلامت روان می تواند ریشه در شرایط مختلف یا عدم تعادل در بدن داشته باشد. این عدم تعادل ها می توانند خود را به طرق مختلف نشان دهند ، از جمله:

 • آکنه یا اگزما
 • آرتروز
 • سلامت دستگاه گوارش (IBS / IBD / دیورتیکولیت)
 • التهاب
 • شرایط خود ایمنی
 • قند خون نامتعادل
 • عدم تعادل هورمونی
 • کاندیدیازیس


PLUS: اگر از یک مشکل سلامتی مزمن یا مداوم رنج می برید ، احساس سلامتی و تعادل از نظر احساسی دشوار استبه

بنابراین … شما تعجب می کنید … – چگونه می تواند این اتفاق بیفتد؟

 1. بسیاری از افراد زیاد هستند رژیم های محدود کننده، به دلیل اختلالات گوارشی حذف تمام گروه های غذایی می تواند تأمین همه مواد مغذی ضروری مغز و بدن را دشوار کند. سطوح پایین روی ، آهن ، ویتامین B ، منیزیم ، ویتامین D و اسیدهای چرب امگا 3 با بدتر شدن خلق و خو و کاهش انرژی ارتباط دارد.
 2. خوردن زیاد کربوهیدراتهای ناسالم و فرآوری شده مانند نان سفید و شیرینی های تولید شده انبوه می تواند باعث افزایش و کاهش سریع قند خون شما شود. این می تواند منجر به انرژی کم و تحریک پذیری شود.
 3. مطالعات در حال بررسی تأثیر رژیم غذایی بر میکروبیوتای روده (موجودات زنده در دستگاه گوارش) و تاثیر آنها بر سلامت عمومی و سلامت روان.
 4. مغز بسیار مستعد ابتلا به آن است استرس اکسیداتیو (آسیب سلولی) و التهاب مزمن و هر دو در اختلالات روانی مختلف از جمله افسردگی ، اختلالات اضطرابی ، اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی نقش دارند.
 5. سابقه خانوادگی می تواند به طور بالقوه خطر ایجاد شرایط روحی یا جسمی را افزایش دهد ، اما ما اکنون می دانیم که اصول تغذیه می تواند برای پیش بینی حساسیت به بیماری و کمک به توسعه یک رویکرد شخصی برای رفاه استفاده شود.
 6. استرس / ضربهبسیاری از مردم زندگی فوق العاده ای استرس زا را تجربه می کنند و یا آسیب هایی را تجربه کرده اند. هر دو می توانند به التهاب سیستمیک ، دیس بیوز و کمبودهای تغذیه ای کمک کنند.

آیا می توانید با هر یک از موارد بالا ارتباط برقرار کنید؟

در این صورت ، برخی از تغییرات مثبتی که می توانید برای شروع بهبود عادات غذایی و شیوه زندگی خود برای حمایت از سلامت روان خود انجام دهید ، وجود دارد:

 1. در فواصل منظم در طول روز غذا بخورید و مطمئن شوید که هر بار که غذا می خورید پروتئین و چربی خوب مصرف می کنید تا به تعادل قند خون کمک کنید.
 2. قندهای تصفیه شده کمتر انتخاب کنید و بیشتر غلات کامل بخورید.
 3. “رنگین کمان” بخورید! انواع میوه ها و سبزیجات در روز به بهبود وضعیت مواد مغذی کمک می کند ، به طور بالقوه التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد.
 4. مقدار زیادی آب تصفیه شده با کیفیت خوب بنوشید.
 5. خوردن چیزی تخمیر شده (با باکتری های مفید برای میکروبیوم) هر روز به کاهش التهاب کمک می کند. ** اگر به تخمیر غذاها عادت ندارید ، آهسته پیش بروید … 🙂
 6. شما به طور منظم ورزش می کنید
 7. شامل مدیتیشن و / یا تمرکز حواس باشید. درمانهای دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از:
 • EMDR – حساسیت زدایی و برنامه ریزی مجدد حرکات چشم
 • رفتار درمانی شناختی
 • درمان بین فردی
 • روانکاوی
 • روان درمانی روان پویایی
 • روان درمانی حمایتی

علاوه بر خلق و خو و رفاه عمومی ، نقش رژیم غذایی و تغذیه بر سلامت روان بسیار پیچیده است. با این حال ، تحقیقات مرتبط با این دو با سرعت زیادی در حال رشد است. شواهد نشان می دهد که غذا می تواند به توسعه ، پیشگیری و مدیریت بیماری های روانی از جمله افسردگی و اختلالات اضطرابی کمک کند.

علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه تغذیه جامع می تواند به شما کمک کند – برای رزرو غذای خود اینجا کلیک کنید

مشاوره رایگان 20 دقیقه ای.

منابع:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4909610/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7084175/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5641835/

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fpsyt.2019.00451/full

https://sph.umich.edu/pursuit/2019posts/mood-blood-sugar-kujawski.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7352291/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5641835/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30415609/

https://www.apa.org/monitor/2011/12/exerciseدیدگاهتان را بنویسید