زیرا شما در بدن امروز خود شایسته هستید


زمان خواندن: 4 دقایق

میدونی چی اذیتم میکنه؟ این ایده که هر کسی باید بدن خود را متناسب با ایده آل های دیگران تغییر دهد. این “کسی” می تواند همسر / شریک ، دوست ، غریبه یا در کل جامعه باشد. به نقل از سونیا رنه تیلور ، یا به طور خاص ، عنوان کتاب فوق العاده او ، “بدن شما هیچ بهانه ای نیست”.

من بخشی از تعدادی از گروه های حرفه ای فیس بوک هستم که مربوط به خوردن بصری و سلامتی در هر اندازه® (HAES) است. من به وضوح پستی را از یکی از همکاران رژیم درمانی که با یک مشتری کار می کرد که با اختلال در غذا خوردن و مشکلات مربوط به تصویر بدن بدن کار می کرد ، به خاطر می آورم. مشتری به وزن بسیار پایینی رسیده بود که برای شخص خود سالم نبود ، هرچند که این وزن “از نظر فرهنگی قابل قبول” بود. مشتری شکایت کرد که سایر افراد با این وزن با او بسیار بهتر رفتار می کنند. به عبارت دیگر ، آنها دیگر با انگ و تبعیض وزنی روبرو نبودند.

این احساسی است که من از بسیاری از مشتریان خود شنیده ام. خوردن نامنظم و نارضایتی از بدن می تواند در هر اندازه و شکل بدن رخ دهد. با این حال ، هرچه از آرمانهای زیبایی شناختی جامعه یا برداشتهای آن از آنچه “سالم” است فاصله بگیرید ، بیشتر باید نه تنها با انگ وزن درونی شده ، بلکه با انگ وزن بیرونی نیز مقابله کنید.

احساس تناقض با بدن خود یک چیز است ، اما وقتی در تنظیم خطوط هوایی یا تئاتر با مشکل مواجه می شوید یا از این می ترسید که صندلی رستورانی مهیج جلوی خود را بگیرد ، این احساس وزن بیشتری می گیرد. کلمه غم انگیز در نظر گرفته شده است.

مخرب بودن انگ وزن

ننگ وزن مشکلی بسیار واقعی است و مشکلی است که بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. آن مشکلات سلامتی مزمن که با افزایش وزن بدن “مرتبط” است؟ تعصب ، انگ و تبعیض ناشی از افراد با وزن بالاتر حداقل بخشی از این موارد را بر عهده دارد. به خصوص اگر مردم این انگ را درونی کنند. (وقتی انگ وزن را درونی می کنید ، اعتقاد دارید که ارزش شما کمتر است زیرا “بیش از حد” وزن دارید. یا ، شما معتقدید که لیاقت انجام یا انجام برخی کارها را ندارید زیرا “بیش از حد” وزن دارید.)

به طرز غم انگیزی ، ننگ وزن افراد زیادی را مجبور می کند تا اقدامات شدیدی را برای کاهش وزن بدن خود انجام دهند در تلاش برای رعایت ایده آل ظریف این شامل همه چیز از رژیم های بسیار محدود کننده تا برداشتن قسمتی از معده و / یا روده ها می شود. متأسفانه جراحی کاهش وزن می تواند عوارض جدی داشته باشد. رژیم چطور؟ تلاش برای رژیم گرفتن در زیر محدوده نقطه دفاع بدن دستورالعمل افزایش وزن مجدد است. در حقیقت ، بسیاری از افرادی که رژیم می گیرند وزن بیشتری نسبت به زمانی که هرگز رژیم نمی گرفتند به دست می آورند. (برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، من مصاحبه پادکست متخصص تغذیه ربکا اسریچفیلد با ساندرا آمودت ، نویسنده “چرا رژیم ها ما را چاق می کند” را توصیه می کنم)

سازمان بهداشت جهانی باید تغییر کند؟

همه مواردی که تا کنون ذکر کردم بسیار نگران کننده است که من بارها در مورد ننگ وزن برای نشریات مختلف ، نه فقط در این وبلاگ ، نوشته ام. یکی از آنها مقاله ای طولانی در مورد انگ وزن است رژیم درمانی امروز مجله اخیراً ، من در مورد انگ وزن برای افراد نوشتم سیاتل تایمز و برای واشنگتن پست اینجا و اینجا اما آنچه واقعاً برای من جالب است یک مقایسه نگران کننده است که چند وقت پیش به ذهنم رسید:

کسی که وزن یا ظاهر بدن خود را تغییر می دهد تا مورد قبول واقع شود و از انگ و تبعیض اجتناب کند ، کمی شبیه همسر بدرفتاری است که سعی می کند رفتار خود را تغییر دهد تا میزان سوء استفاده را کاهش دهد.

چه ننگ و چه سوءاستفاده ، بار تغییر هرگز نباید بر دوش قربانی باشدبه این نویسنده است (اعم از فرد ، فرهنگ یا جامعه) که باید تغییر کند.

هر یک از ما ذاتاً ارزشمند و شایسته احترامی هستیم که می توان برای هر انسان دیگری قائل شد. جامعه وزن و سلامت ما (بخوانید: سلامتی یک فضیلت اخلاقی است و اگر “بیش از حد” وزن داشته باشید نمی توانید سالم باشید) ما را شادتر و سالم تر نمی کند. این باعث می شود ما کمتر سالم و ناراضی باشیم. او باید متوقف شود.

کمی بیشتر از جعبه صابون من

من هر روز وظیفه خود را با مشتریان خود 1 تا 1 انجام می دهم تا به آنها در ایجاد روابط متعادل با غذا و بدن کمک کنم بهبود سلامت به روشهای معنی دار و پایدار سلامت در هر اندازه (HAES) و خوردن بصری ساختارهایی هستند که من از آنها استفاده می کنم ، زیرا اینها نقطه مقابل سالم جنون غذا هستند. اینها موضوعاتی است که من به طور گسترده در مورد آنها نوشته ام ، از جمله:

و البته ، شما همچنان پست هایی در مورد HAES ، انگ و تبعیض وزن ، خوردن بصری و مسائل مربوط به آن مانند تصویر بدن و پذیرش بدن خواهید دید.

این پست شامل پیوندهای وابسته به آمازون است. به عنوان یک همکار آمازون ، از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم.


این پست را چاپ کنید این پست را چاپ کنید

دیدگاهتان را بنویسید