سالانه حدود 600 میلیون نفر در جهان از مواد غذایی آلوده و ناایمن آسیب می بینند/ ایران رتبه اول امنیت غذایی در منطقه را دارد.


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ایران از نظر ایمنی غذایی در منطقه رتبه اول را دارد، گفت: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، ۱۳ درصد مرگ و میرها در ایران متاثر از مصرف دخانیات است و ارزانی سیگار یک مشکل است. دلیل رشد مصرف آن در کشور است.

به گزارش ایرنا، بهرام عین اللهی در همایش روز جهانی غذا در سالن همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران بر لزوم تصویب مالیات بر دخانیات توسط مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و افزود: زمانی که صنعت دخانیات از افزایش فروش منتفع می شود. تاثیر آن بر سلامت مردم میلیاردها تومان به نظام سلامت آسیب می رساند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: تنها شاخصی که کشورهای منطقه از ما پیشی گرفته اند و باید برای بهبود آن تلاش کنیم مالیات بر دخانیات است که دولت موافق مالیات بر دخانیات است و امیدواریم امسال شورای اسلامی آن را تصویب کند. .

وی با اشاره به اینکه تقریباً تمام مناطق محلی تحت تاثیر افزایش مصرف دخانیات قرار دارند و ضرر می کنند، به افزایش خطر ابتلا به بیماری های ریوی در بین مصرف کنندگان دخانیات اشاره کرد و گفت: سیگار همه بیماری ها را بدتر می کند و باید در مورد کاهش مصرف آن صحبت کرد. در جامعه با افزایش مالیات.» تصمیم جدی بگیرید.

رتبه اول ایمنی مواد غذایی در منطقه متعلق به ایران است
وزیر بهداشت گفت: ایران در همه شاخص های بهداشتی از جمله تولید مواد غذایی در منطقه بهترین است.

وی گفت: هفته گذشته در اجلاس مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در مصر با حضور 22 وزیر بهداشت از 22 کشور جهان حضور یافتیم که در این اجلاس بحث و تبادل نظر شد و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران بسیار جلوتر از سایرین است. کشورها در تمامی شاخص های بهداشتی پیشرو بودند

عین اللهی افزود: بسیاری از بیماری های عفونی که برخی از کشورهای این منطقه با آن درگیر هستند مانند سل و فلج اطفال در ایران تقریبا ریشه کن شده است و در جلسه ای که در مورد غذا برگزار شد، ایران بهترین عملکرد را داشت و با سایرین فاصله داشت. کشورهای این منطقه

وی ادامه داد: برای توسعه سلامت در جامعه توجه به سلامت غذا و سلامت هوا ضروری است. اپیدمی کرونا نشان داده است که ویروس تا چه حد می تواند از طریق انتقال از طریق هوا مضر باشد و علاوه بر این، غذا مقوله ای است که می توان به خوبی از عوارض جانبی آن جلوگیری کرد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: دسترسی مردم به مواد غذایی سالم، با کیفیت و مفید یکی از وظایف دولت هاست که می تواند از بسیاری از بیماری ها پیشگیری کند.

لزوم توجه به سلامت انسان و ایمنی مواد غذایی
عین اللهی افزود: وزارت بهداشت وظیفه خود می داند که بر موضوع ایمنی و بهداشت مواد غذایی نظارت جدی داشته باشد. ما سازمان‌های مختلفی داریم که سازمان غذا و دارو یکی از قوی‌ترین سازمان‌هایی است که از اختیارات قانونی کافی برخوردار است و می‌تواند ایمنی غذا و سلامت انسان را رصد و پیگیری کند.

وی افزود: این سازمان باید آلودگی مواد غذایی و بیماری های منتقله از غذا را به حداقل برساند که این اولین و مهمترین گام در آموزش همگانی است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: آموزش سبک زندگی سالم و اینکه چه غذایی، چه مقدار و چه مقدار مصرف کنند بسیار مهم است و این امر از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند.

عین اللهی افزود: خوشبختانه تمامی دانشگاه های علوم پزشکی دارای گروه غذا و دارو هستند که مجهز به آزمایشگاه های پیشرفته و مرجع هستند و بر اساس قوانین موجود نظارت و کنترل تولید مواد غذایی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند. بنابراین استانداردهای آنها در منطقه و جهان منحصر به فرد است و یک معیار محسوب می شود.

وی ادامه داد: این معاونت ها باید کوچکترین انحراف از ضوابط را گزارش کنند و شبکه بهداشت و شبکه غذا و دارو باید با هم به صورت روزانه نظارت بر سلامت و بهداشت مواد غذایی داشته باشند.

عین اللهی تصریح کرد: همایش روز جهانی غذا از سال 86 برگزار می شود که نشان دهنده اهمیت ایمنی غذا در کشور است. بنابراین در این جلسات باید به پیشرفت های علمی جدید پرداخته شود و از هوش مصنوعی در بحث کنترل مواد غذایی استفاده شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: بهره برداری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان یکی از بزرگترین نقاط قوت ماست و این شرکت ها باید بتوانند سرمایه گذاری کرده و محصولات خود را به صنایع غذایی کشور صادر کنند.

وی ادامه داد: در نشست با وزرای بهداشت کشورهای منطقه اعلام شد که این کشورها انتظار رونق صادرات محصولات ایرانی را دارند و از آنها استقبال می کنند. ایران می تواند در صادرات دارو و غذا نقش پیشرو ایفا کند. به ویژه افزایش صادرات منجر به خودکفایی بیشتر و تشویق مردم به تولید بهتر و بیشتر می شود.

عین اللهی افزود: هدف ما سالم بودن غذای مردم است. زیرا غذای ناایمن باعث ایجاد 200 بیماری از بیماری های ساده گرفته تا سرطان می شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: سالانه حدود 600 میلیون نفر در جهان به دلیل مواد غذایی آلوده و ناایمن آسیب می بینند، یعنی از هر 10 نفر در دنیا یک نفر از این معضل آسیب می بیند.

وی بر نقش مهم غذا در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر تاکید کرد و افزود: سالانه 110 میلیارد دلار در دنیا برای درمان بیماری های ناشی از مواد غذایی آلوده و ناایمن هزینه می شود.

وزیر بهداشت گفت: دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی تحت تاثیر مصرف مواد غذایی ناسالم است و در صورت اصلاح مصرف غذا، بسیاری از بیماری ها کنترل می شود. برای مثال می توان با کاهش مصرف نمک از فشار خون بالا جلوگیری کرد.

عین اللهی یادآور شد: علاوه بر افزایش کیفیت تولید مواد غذایی، باید شاخص های دیگری مانند مصرف نمک، شکر و چربی را نیز کاهش دهیم. زیرا این اقدامات هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش می دهد.

وی افزود: ارائه خدمات سلامت یک کار جمعی و بین بخشی است و توجه به شاخص ها و مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت بسیار مهم است. وزارت جهاد کشاورزی یکی از نهادهای اصلی در این زمینه است و خوشبختانه امسال همکاری بسیار خوبی بین دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و بهداشت شکل گرفت.

وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت ترک و تبدیل کشاورزی از سنتی به مدرن و مکانیزه افزود: با نوسازی کشاورزی، استفاده از سموم، سموم و کودهای شیمیایی در تولید مواد غذایی کشاورزی کاهش می یابد.

عین اللهی تصریح کرد: سال گذشته اثر همه گیری کووید 19 بر تولید و قیمت مواد غذایی باعث رکود اقتصادی جهانی شد. اما خوشبختانه با اقدامات وزیر جهاد کشاورزی در کشور شاهد بیشترین تولید گندم در ایران در سال های اخیر بوده ایم که دستاورد امیدوارکننده ای است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: هماهنگی سازمان غذا و دارو با تولیدکنندگان بسیار مهم است. کارخانجات و شرکت های تولید مواد غذایی وظیفه جدی دارند و باید با کاهش تشریفات اداری مشکلات آنها کاهش یابد.

عین اللهی بر افزایش صادرات مواد غذایی تاکید کرد و گفت: وزارت بهداشت با جدیت از تولیدکنندگان مواد غذایی حمایت می کند اما با تخلفات و تقلب ها به شدت مخالف است. زیرا سلامت مردم برای ما بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید