سجادی خبر داد: سند تحول ورزش ایران در راه هیئت دولت


شفقنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: سند تحول ورزش کشور تدوین شده و امید می رود به زودی توسط هیات دولت تصویب و برای اجرا ابلاغ شود.

به گزارش شفقنا، سید حمید سجادی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از جمعی از ورزشکاران پیشکسوتان قم، بیان داشت: قرارگیری قم در محور مواصلاتی ۱۷ استان و ظرفیت های گردشگری و مذهبی آن می تواند قم را به عنوان یکی از شهرهای اصلی در برگزاری رقابت های ملی و بین المللی تبدیل کند.

او افزود: بیمه ورزشکاران، داوران و مربیان از چالش های مهم ورزش در ایران است که از عوامل مهم آن این است که فعالیت ها در قوانین کشور شغل محسوب نمی شود.

به گفته وزیر ورزش، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیرا در تماس های جداگانه ای خواستار ورود به مبحث بیمه ورزشکاران و رفع نگرانی این افراد شده اند.

او تاکید کرد: مشکل همیشگی و تکراری حمایت از پیشکسوتان یکبار برای همیشه باید حل شود؛ حقوق این افراد در صندوق حمایت از ورزشکاران باید تقویت شود.

سجادی اظهار داشت: سند تحول ورزش کشور تدوین شده و امید می رود به زودی توسط هیات دولت تصویب و برای اجرا ابلاغ شود.

او عنوان کرد: در دوران پساکرونا جامعه نیاز به نشاط بیشتری دارد و از هیات های ورزشی درخواست می شود با حرکت های تحولی و نوین مردم را بیش از همیشه با ورزش آشتی داده و شور ونشاط اجتماعی را افزایش دهند.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: ورود آحاد مختلف مردم به رشته های ورزشی هدف اصلی وزارت ورزش و جوانان است که صرفا با اقدامات میدانی قابل تحقق است و در این بین هیات های ورزشی اهمیت ویژه ای دارند.

او در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر جلوگیری از عقب افتادگی ورزش بانوان گفت: این که زنان و دختران در داخل خانه های خود بی حرکت باشند زیبنده نظام نیست و از طرفی سلامتی آنها را به خطر می اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید