سلبریتی ها هویت ملی و فرهنگی زنجان هستندایسنا/ زنجان نماینده ولی فقیه استان زنجان گفت: چهره های شاخص استان زنجان سند هویت ملی و فرهنگی ما هستند.

آیت الله علی خاتمی ظهر امروز (17 خرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان، با اشاره به اهمیت ارائه چهره های شاخص استانی به ویژه به نسل جوان، اظهار داشت: توجه به اکوسیستم فرهنگی طبق سنوات گذشته، 17 مردادماه جاری است. مصادف با روز شیخ شهاب الدین سهرودی در تقویم ملی استان زنجان ثبت شده است. نام مرکز استان نیز مورد تایید مبارک شهید شهریاری قرار گرفت.

وی با انتقاد از ناشناخته ماندن بزرگان و چهره های شاخص استان زنجان، افزود: دستاوردها و خدمات شهید مجید شهریاری در 30 سال آینده بیش از امروز نمایان خواهد شد. زیرا او نه تنها در تولید علم، بلکه در بعد جسمانی و روحی نیز نمایان بود. در واقع این دانشمند بزرگ شهید علم و دانش بود.

امام جمعه زنجان درباره شیخ عبدالکریم زنجانی از علمای شیعه گفت: ما شخصیت های بزرگی را می شناسیم اما این دانشمند و عالم نگون بخت گمنام ماند. هیچ یک از جوانان و حتی کارشناسان حقایق این دنیای شگفت انگیز را نمی دانند. این متکلم برجسته توجه ویژه ای به مسئله وحدت ادیان دارد و از متفکران حوزه فلسفه و علوم عقلی است.

شهردار زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه سرود احوالپرسی فرماندهی پایان نیافته و با استقبال بی نظیر مردم زنجان مواجه شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه این سرود در سال 1380 به پایان نرسیده است.

علیرضا فیروزفر با تاکید بر اینکه شهرداری و اقیانوسیه بزرگ زنجان به همراه جبهه های مردمی این تجمع بزرگ فرهنگی را در یک ماه اخیر برنامه ریزی کرده اند، گفت: با حضور بالغ بر 100 هزار نفر از مردم شریف و انقلابی استان، مردم عزیز شور و درایت زنجانی حسینی در کنار فعالان فرهنگی و همچنین با حضور محبان اهل بیت بدون مشکل با حمایت مالی شهرداری و حسینی بزرگ زنجان حضور یافت. و امسال پس از دو سال وقفه شاهد تجلی عشق در روز عباس خواهیم بود.

در ادامه این نشست، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تاکید بر ایجاد تالار اعتبار فرهنگی در استان زنجان، گفت: در حوزه مسائل فرهنگی از نظر آماری و آماری بد عمل کرده ام. آمار دقیقی در حوزه اطلاع رسانی نداریم بنابراین تصمیمات و عملیات درست در برنامه های فرهنگی اتفاق نمی افتد.

حجت الاسلام سعید احمدی با اشاره به اینکه در بیانات مقام معظم رهبری ساماندهی این موضوع نیز در دستور کار قرار گرفته است، یادآور شد: بنابراین اتاق وضعیت باید با همکاری دستگاه های مربوطه بررسی داده های استان تشکیل شود. زیرا داشتن اطلاعات کافی از نظر فرهنگی، فکری و سیاسی بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه سازمان وکالت برای راه اندازی این کارگروه و ارائه این اطلاعات اقدام کرده است، افزود: در این بررسی ملی 20 نکته فرهنگی در 14 موضوع فرهنگی به ضرر تبلیغات اسلامی، آمار و اطلاعات در سطح کشور شناسایی شد. سطح با ضریب خطای کمتری ارزیابی می شود که برای بهبود و نتیجه گیری صحیح در بخش روستایی مسائل فرهنگی را به تمامی ارگان های ذیربط ارائه خواهیم کرد.

این مقام مسئول با انتقاد از اینکه در استان زنجان اقدام خوبی در زمینه مسائل فرهنگی صورت نگرفته است، افزود: با داده ها و آمار می توان اکوسیستم های فرهنگی و علایق و سلایق مردم را شناسایی کرد.

در این جلسه گزارش پنج کمیسیون تشکیل شده توسط نماینده اجتماعی و فرهنگی مجلس ارائه شد و راه اندازی سالن استانداری در دستور کار قرار گرفت.

محسن افشارچی استاندار زنجان نیز در پایان این نشست گفت: مشکلات اقتصادی راه حل دارد اما مشکلات فرهنگی حل شدنی است و باید به دنبال راهکارهای اساسی برای ارتقای رشد فرهنگ ایرانی اسلامی باشیم.

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید