شناسایی سویه جدید کرونا در قاره آمریکا


در میان نگرانی‌ها در مورد موج بعدی ویروس کرونا، یک نوع فرعی جدید از سویه Omicron گسترش یافته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، یک جفت زیرشاخه Omicron که از نوادگان زیرشاخه BA.5 هستند در حال نفوذ و انتشار در مناطقی از آمریکا هستند.

بر اساس داده های به روز شده از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، BQ.1 و BQ.1.1 مسئول بیش از 11 درصد از عفونت های کووید-19 در کشور در این هفته هستند. این دو عامل کمتر از یک درصد عفونت ها در ماه قبل را تشکیل می دادند.

این دو زیرسویه قبلا با BA.5 گروه بندی شده بودند، اما اکنون از هم جدا شده اند و شیوع BA.5 را به حدود 68 درصد از موارد کرونا در این هفته کاهش می دهد.

به گفته اریک توپول، موسس مرکز تحقیقات اسکریپس، افزایش سریع موارد BQ.1.1، که دارای جهش هایی است که می تواند شرایطی را برای فرار از مصونیت قبلی فراهم کند، می تواند عامل اصلی موج بعدی اپیدمی ها در ایالات متحده باشد. هفته های آینده

مقامات بهداشتی ایالات متحده برای افزایش دوزهای واکسن به روز شده کرونا که Omicron و زیرشاخه های آن را هدف قرار می دهد، پیش از افزایش احتمالی موارد ابتلا به ویروس کرونا در پاییز و زمستان، فشار آورده اند. موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا در حال افزایش است، که معمولاً افزایش موارد در ایالات متحده را طی چند هفته آینده پیش بینی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید