شورش ها، قتل ها، ویرانی ها، هتک حرمت ها و غیره. برخاسته از نارضایتی نباشید/ هرگز نمی گویم شرایط اقتصادی خوب است/ دولت پدر و بزرگ خانواده است.


سخنگوی دولت در جلسه پرسش و پاسخ مسئولان و نمایندگان تشکل ها و کانون های دانشجویی دانشگاه شیراز با بیان اینکه دولت برنامه ای را با 37 اولویت در موضوعات مختلف تدوین کرده و مطالعه آن بر همه ضروری است، گفت: لازمه تحقق این برنامه ها یکی از حقوق همه مردم به ویژه دانشجویان و دانشگاهیان است.

به گزارش ایسنا؛ علی بهادری جهرمی که برای شرکت در برنامه تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) به شیراز سفر کرده بود، عصر روز شنبه 16 آبان ماه با حضور در دانشگاه شیراز با نمایندگان این دانشگاه به گفت و گو پرداخت. تشکل ها و کانون های دانشجویی مستقر در شیراز و پاسخگویی به سوالات آنان.

وی با تاکید بر اینکه برای ارزیابی عملکرد دولت باید زمان شروع برنامه و اقدام را بدانیم و مشکلات را با مناسب سازی مناسب ارزیابی کنیم، گفت: هرگز نمی گویم شرایط اقتصادی خوب است، تورم 40 درصدی نیست. رشد اقتصادی خوب و 5 درصدی باید به 8 درصد برسد.

سخنگوی دولت با توصیه به دانشجویان برای مطالعه سند تحول دولت و با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم با برنامه و بدون برنامه سری آمد، خاطرنشان کرد: در سند تحول 37 اولویت که یکی از آنها حاکمیت مردم بود و راهکارهای تحقق این اولویت ها مشخص شده است. روشن است و تاکید شد که در برخی موضوعات باید چرخش استراتژیک در نظر گرفته شود. این سند به طور دقیق عملکرد هر دستگاه را تعریف می کند.

بهادری جهرمی ارائه دیدگاه ها، نظرات و انتقادات در خصوص این برنامه و راهکارهای آن را امکان پذیر دانست و خاطرنشان کرد: همه به ویژه دانشجویان می توانند در خصوص مشکلات و اولویت ها و البته در خصوص اجرای برنامه های اسناد تحول مطالبه گر باشند.

وی در پاسخ به سوالات مطرح شده با تاکید بر اینکه رئیس جمهور از ابتدای کار در میان مردم حاضر شد و برای بررسی مشکلات مواد مخدر و … به جمع معترضان رفت و با شنیدن صدای آنها تصریح کرد: رئیس جمهور رفت. در اصفهان زمانی که در زاینده رود آب نبود.

بهادری جهرمی با بیان اینکه اکنون پس از گذشت یک سال و سه ماه هیئت دولت 31 سفر استانی داشته و وزرا و معاونان وزرا به نقاط مختلف کشور سفر کرده و مشکلات را از نزدیک مشاهده کرده اند، گفت: حضور من در دانشگاه ها مشخص است. از همان ابتدا گفته می شد که با واکنش هایی مواجه خواهد شد بنابراین در جلسات هیات دولت رئیس جمهور بر ادامه این برنامه و حضور در بین دانشجویان و دانشگاه ها تاکید شد.

وی با یادآوری اینکه در سال اول دولت به بیش از 2 میلیون نفر در خصوص برنامه ها و موضوعات مختلف تذکر داده شده و تمامی پرونده ها ثبت و به وزرای مربوطه ارسال شده است، گفت: شاید 100 درصد انعام نکند. به نتیجه مطلوب برسد.» توسط خبرنگار. اما تمامی موارد بررسی و رسیدگی خواهد شد.

بهادری جهرمی گفت: تحلیل دولت این است که نارضایتی وجود دارد و اعتراض از همین موضوع نشات می گیرد اما اغتشاشات، کشتار، تخریب، هتک حرمت و… آنها از نارضایتی ناشی نمی شوند. توهین ها و هتک حرمت ها برنامه ریزی شده است، آنها می دانند که فرهنگ ما سنگر اصلی مقاومت در برابر حملات است، بنابراین آن را هدف قرار می دهند.

وی دولت را پدر و بزرگ خانواده می داند و تاکید می کند: اگر پدر خانواده متوجه انحراف و مشکلاتی در فرزندانش شود مسئولیتش بیشتر می شود و باید دستگیر و به دنبال حل مشکلات بود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه بین معترض و اغتشاشگر فرق است، تاکید کرد: ما بین معترضان و کسانی که سردمدار اغتشاش هستند تفاوت قائل می شویم، حتی در بین کسانی که حرف های رکیک می زنند باید تفکیک قائل شد.

وی با بیان اینکه وقتی در شورش ها و جنگ ها، خیس و خشک گرفتار می شویم، ظالمان و مظلوم در کنار هم می سوزند، گفت: دولت به هیچ وجه، حتی اندک، به کسانی که سازمانی کار کرده اند و دنباله رو هستند، اهمیت نمی دهد. شورش ها، درگیری ها و هرج و مرج که انجام می دهند، مهلت و کوتاهی وجود نخواهد داشت. من به کسانی که معترض هستند توصیه کردم اگر دیدند کسی تلاش می کند اعتراض را منحرف کند، مقابله کنند.

بر اساس این گزارش، بهادری جهرمی در دیدار با دانشجویان نیز به دانشجویان فرصت داد تا مطالب، درخواست‌ها، انتقادات و ایرادات خود را بیان کنند و تاکید کرد که درخواست‌های آنان را ثبت کرده و اصلاحات کامل را پیگیری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید