شیدایی و بزرگی برنز گرفت/ کیانی به فینال رسید


به گزارش خبرنگار مهر، این دوره از مسابقات صبح امروز با حضور 386 تکواندوکار از 34 کشور به میزبانی کره جنوبی در سالن هوبان شهر چانگچون آغاز شد. تیم ایران در روز اول سه نماینده داشت که دانیال بزرگی و زهرا شیدایی برنز گرفتند و ناهید کیانی به فینا رسید.

دانیال بزرگی ابتدا در وزن 68 کیلوگرم ابتدا در دو دور متوالی ژانگ از کره جنوبی را با نتایج 11 بر 3 و 14 بر 2 شکست داد و سپس در دور شمارش حسین لطفی از افغانستان را با نتیجه 2 بر یک شکست داد. 16-4، 14-16 و 16-10) و به نیمه نهایی رسید.

بزرگی در نیمه نهایی با اولگوبک رشیدوف، دارنده مدال طلای سابق ازبکستان و قهرمان المپیک، که مدال برنز را کسب کرد (2-0 در راندهای 11-7 و 11-3) دیدار کرد.

همچنین زهرا شیدایی در وزن 57- کیلوگرم پس از یک استراحت در مرحله یک چهارم نهایی یاسین یارا محمد از اردن را (2 بر صفر در دور شمارش و با نتایج 6 بر 4 و 2 بر صفر) از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد. . شیدایی در نیمه نهایی مقابل “لو ژونگشی” از چین (2 بر صفر در یک دور با نتایج 12 بر 2 و 12 بر 3) متوقف شد و به مدال برنز بسنده کرد. «زونگشی» قهرمان جهان و گرندپری است و یکی از قهرمانان جهان در رشته تکواندو محسوب می شود.

ناهید کیانی پس از استراحت با نتیجه 2 بر یک کانابال از فیلیپین را شکست داد و سپس با برتری 2 بر صفر مقابل وانگ جیالو از چین به فینال راه یافت.

دیدگاهتان را بنویسید