صبحانه Burritos خود را از قبل آماده کنید


این به احتمال زیاد آخرین دستور العمل است که من با شما در سایت به اشتراک می گذارم (اما می توانید چند ماه دیگر از دستورهای موجود در آرشیو استفاده کنید) و از آنجا که نمی خواستم شما را در آینده بدون چیزی رها کنم یک غذای صبحانه است که می توانید آن را منجمد کرده و برای مقابله با صبح های هفته های آینده ذخیره کنید. من فکر می کنم این غذای مفیدی برای تهیه و فریز کردن با پشت سر کار روی کارت ها برای بسیاری خواهد بود. بازگشت کودکان به مدرسه ؛ و تعطیلات یا به احتمال زیاد “اقامت” در پایان.

این یک تورتیلا سبوس دار است که با تخم مرغ سرخ شده ، فلفل / فلفل ، پنیر و سیب زمینی شیرین رول شده است تا یک غذای صبحانه سالم تهیه کند که همه خانواده می توانند از آن لذت ببرند.

دستورالعمل های انتهای دستور العمل را دنبال کنید تا از قبل آماده شوید ، فریز کنید و سپس دوباره گرم کنید – هنگامی که امتحان کردید فکر می کنم این دستور العمل در چرخش صبحانه ثابت خواهد شد.

صبحانه زود بوریتوس

مواد تشکیل دهنده

METRIC / ایالات متحده

سیب زمینی شیرین 350 گرم ، پوست کنده و به قطعات خرد شده است

100 گرم / 1 فنجان چدار کم چرب یا پنیر سخت رنده شده

اسپری یا مه پخت کم چرب

1 فلفل قرمز / فلفل دلمه ای ، هسته دار ، دانه دار و خرد شده

1 فلفل سبز / فلفل دلمه ای ، هسته دار ، دانه دار و خرد شده

6 عدد تخم مرغ ، زده شده

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

2 قاشق غذاخوری جعفری تازه خرد شده

8 رول نان tortilla گندم سبوس دار (در صورت تمایل کربوهیدرات کم)

روش

  1. سیب زمینی ها را حدود 8 دقیقه بجوشانید ، آبکش کنید و بگذارید کمی بخار شوند و کمی سرد شوند. وقتی به اندازه کافی سرد شد ، در یک کاسه رنده کرده و پنیر را اضافه کنید.
  2. در همین حال ، یک ماهیتابه را با اسپری یا غبار پخت کم چرب بپاشید ، حرارت دهید ، فلفل ها را اضافه کنید و به مدت 5-10 دقیقه تفت دهید تا نرم و نرم شوند. از قالب خارج کرده و کنار بگذارید.
  3. تابه را دوباره اسپری کنید ، تخم مرغ زده شده را با نمک و فلفل به میزان دلخواه اضافه کنید و روی حرارت متوسط ​​بپزید تا به آرامی هم بزنند. کنار بگذارید.
  4. فلفل ها را از طریق مخلوط سیب زمینی رنده شده با جعفری مخلوط کنید. رول ها را کمی از یک طرف به یک نوار عمودی تقسیم کنید. تخم مرغ را روی هر نوار قرار دهید. انتهای بالا و پایین را ببندید ، سپس بپیچید تا کاملاً محصور شود. برای سرو نصف کنید.

نکات پیش رو: بوریتوهای پر شده و رول شده را در فویل آلومینیومی بپیچید و اجازه دهید تا کاملاً خنک شوند. به مدت 3 روز سرد یا تا 3 ماه در یخچال قرار دهید. در صورت یخ زدن ، یک شب در یخچال (در فیلم آنها) ذوب کنید. پس از ذوب شدن ، بوریتوها را در فویل در فر داغ گرم شده با دمای 200 درجه سانتیگراد / 400 درجه فارنهایت / گاز 6 به مدت 20 دقیقه بپزید تا کاملا داغ شود.

FA 8

WLS PORTION: ½-1

* مناسب برای انجماد

کالری در بورریتو: 285

پروتئین ها: 15.1 گرم

کربوهیدرات ها: 34.5 گرم

چربی: 9.5 گرم

تصویر از http://www.tesco.com

دیدگاهتان را بنویسید