طرح ایجاد اتحادیه های کارگری تغییر کرده است


در ماده ۲۰ قانون اصلاح و الحاقیه تشکیل و فعالیت تشکل‌های تخصصی صنفی، تشکل‌های گردشگری در شمول اتحادیه‌های صنفی و صنفی قرار گرفته‌اند، بنابراین از شمول این قانون خارج می‌شوند و اتحادیه‌ها نیز از شمول این قانون مستثنی هستند.

معاون گردشگری کشور از اصلاح طرح ایجاد و فعالیت تشکل های صنفی و تخصصی از صنعت گردشگری خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان اظهار کرد: با مکاتبات و پیگیری های وزیر (عزت الله ضرغامی) در خصوص حمایت و حفظ شان و منزلت متخصصان. تشکل‌های گردشگری در طرح تشکیل و فعالیت اتحادیه‌های صنفی، اصلاحات درخواستی به اجرا درآمده و انجام اصلاحات لازم در سازمان‌های صنعت گردشگری از شمول این طرح مستثنی است.

وی در توضیح بیشتر گفت: پس از صدور مجوز اولیه، پروانه بهره برداری و نظارت بر فعالیت تشکل های کشوری و استانی، کمیته های اتحادیه های تخصصی در سطح ملی و استانی تحت عناوین تشکیل می شود. کمیته ملی و کمیته استانی، با اصلاحات لازم، نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سوی وزیر در سطح مرکزی و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان انتخاب شد. در سطح استانی به دلیل آگاهی کامل از امور تخصصی مربوطه، وظایف نظارتی و مدیریتی لازم به عضویت کمیته ها درآمد.

شالبافیان افزود: در ماده 20 طرح اصلاح و تکمیل ایجاد و فعالیت اتحادیه های تخصصی، تشکل های گردشگری در زمره اتحادیه ها و اتحادیه های حرفه ای قرار گرفته اند، بنابراین از شمول این قانون و همچنین اتحادیه ها خارج شده اند.

معاون گردشگری رئیس جمهور همچنین گفت: در تلاش های صورت گرفته در خصوص لزوم تغییر چارچوب نظارتی، نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های تخصصی صنفی، تلاش شده است تا جایگاه و نقش تشکل های گردشگری در توسعه به طور مستقل بررسی شود. . و رونق اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید