طرح عجیب و جدید برای پرداخت مالیات را ببینید / کشاورزان نیوزلندی باید برای باد در گلو و شکم حیوانات خود مالیات بپردازند.


نیوزلند از طرح هایی برای مالیات بر انتشار گازهای گلخانه ای از دام پرده برداری کرده است. هدف این پیشنهاد بحث برانگیز مبارزه با تغییرات آب و هوایی است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند اعلام کرد که این مالیات برای اولین بار در جهان خواهد بود.

گازهای منتشر شده از 6.2 میلیون گاو نیوزیلند یکی از بزرگترین مشکلات زیست محیطی این کشور است.

بر اساس این طرح، کشاورزان باید هزینه گازهای منتشر شده از حیوانات خود را بپردازند. این مالیات برای گازهایی مانند متان حاصل از گازها یا گازهای معده یا اکسیدهای نیتروژن در دام اعمال می شود.

آردرن به کشاورزان گفت که باید بتوانند این خسارات زیست محیطی را با دریافت پول بیشتر برای محصولات سازگار با آب و هوا جبران کنند.

وی افزود: این «پیشنهاد عملیاتی» باعث کاهش انتشار گازهای آلاینده و در عین حال با تقویت «برند صادراتی» نیوزلند، تولید در این کشور را پایدارتر می کند.

دولت امیدوار است سال آینده این پیشنهاد را امضا کند و در سه سال آینده شروع به جمع آوری مالیات کند.

با این حال، این طرح ممکن است به قیمت انتخابات آردرن در 15 ماه آینده تمام شود و آرای خود را در مناطق روستایی از دست بدهد زیرا کشاورزان به سرعت این طرح را محکوم کردند.

اندرو هوگارد، رئیس گروه لابی کشاورزان فدرال، گفت: این طرح می تواند کشاورزی خرده مالکی را در نیوزیلند حذف کند و کشاورزان را تشویق کند تا در زمین هایی که در حال حاضر برای دام استفاده می شود، درخت بکارند.

دیدگاهتان را بنویسید